Skocz do zawartości
MateuszD

nalot na skalach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegos czasu pojawiaja mi sie (glownie w czasie swiecenia lamp) drobne babelki (pecherzyki) - dosc sporo tego jest, pokrywa skaly, i jednoczesnie taka drobna blonka, jak na zdjeciu ponizej

1514-nalot.jpg

Czy to cyjanobakterie? Jest to dosc malo wrazliwe na cyrkulacje, ostatnio dodalem kolejna pompke 6045, ale niewiele to pomoglo.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest cyjano. Podmien 2 x w tygodniu po 20% wody i powinno zniknac. Ja ostatnio walczylem z ta plaga i podmiany pomogly. Pamietaj tez zeby NIE dozowac zadnych mikroelementow i zmniejsz zasolenie wody.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może podepnę się do wątku i poproszę o radę. Co to jest za dziadostwo i jak się tego najlepiej pozbyć?817-dsc00028aaa.jpg, 817-dsc00030aa.jpg


wszystko jest trudne nim stanie sie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawic jakość wody i co 2 tygodnie podmiana i samo zniknie


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli woda musi być wolna od różnych zanieczyszczeń filtr wstępny 2wkłady węglowe RO+ MB400 i glony znikną jak tego nie zrobisz to rzyczę powodzenia w walce z glonami pozd.


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem dodatkowy potrójny zestaw składający się z trzech komór filtrujących. W pierwszej jest filtr 20mikr. w drugiej 5mikr a w trzeciej węgiel. Dopiero z tego woda idzie na RO a za RO jest jeszcze żywica. Założyłem to ponieważ bardzo często ( 100L ) musiałem wymieniać żywicę. Mam nadzieję że taki dodatkowy zestaw wystarczy na poprawę jakości wody:)


wszystko jest trudne nim stanie sie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wode 0 na TDS, zywice dosc czesto wymieniam, co do krzemianow to nie mam testow, wode mam warszawska z wisly, dodatkowo zauwazylem chyba wirki, jak juz sie pojawiaja, to wszystko na raz :o

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo wiele na temat cyjano.

Pawelka - poczytaj forum na temat prefiltrow i dzialania RO + DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze bylo, wiekszosc tego przeczytalem nawet :o

Wczoraj jak oddesalem duzo syfu z akwa i komina, to wieczorem odpieniacz zwariowal - w kilkanascie minut zapelnil kubek woda (wygladala na calkiem czysta, na szczescie kubek byl swierzo umyty), przelal go, dopiero jak prawie calkiem skrecilem zawor powietrza to sie uspokoil, choc nadal chodzi na sporo mniejszym przeplywie powietrza niz normalnie. Czy to efekt odessania cyjano?

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelka, nie lepiej takie ustawienie RO/DI?

kranowa

/

5 mikro

/

wegiel

/

1 mikro

/

membrama

/

DI

Mateusz, co do opieniacza, to zrobiles niezly balagan czyszczac skale (drobinki w wodzie) i wywalil mokra piane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolozylem jeszcze wate do komina, coby wylapywala drobny syf (bo dotychczas wylapywala go Chaetomorpha :o ), jutro znow wymienie wode i sie zobaczy, wirkow na szczescie duzo nie bylo (przynajmniej na widoku, glownie na tych czerwonych platach cyjano siedzialy), i mam nadzieje ze sie poprawi sytuacja.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz to nie jest dinoflagellates??

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=8426&d=30

bo jak tak , to mi po zaciemnieniu zbiornika na 4 dni zginelo wszystko oprocz robactwa

mam nadzieje ze sie myle bo fotka niezbyt wyrazna

a co do odpieniacza to moj tez tak wariowal...przy odciaganiu dziadostwa woda mieszala sie z tym syfem i odpieniacz zamienial sie w pompe obiegowa.

moj zreszta zachowuje sie tak po kazdym wlozeniu rak do wody, po dodaniu suplementow ....juz sie przyzwyczailem ze zanim cos zrobie czyszcze kubek odpieniacza .

pozdr.Robert


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.