Skocz do zawartości
Harari

Anthiela - ja wytepić.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, swego czasu przy podstawie innego korala rosły dosłownie 3 polipy - cieszyliśmy się, że za darmo dostaliśmy extra dodatek. Teraz chętnie dopłacimy byle się tego pozbyć :wink. Na razie przychodzi nam do głowy metoda brutalna tj. przy przekładce do nowego zbiornika - młotek, dłuto i szczota oraz ułożenie "zainfekowanych" skał na dno. Może jednak znacie jakiś mniej drastyczny sposób - jakiś ślimak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak będziesz wyrzucał to piszę się na szczepki skoro ci tak rośnie.

Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to wyglada ? bo w google znalezc nie idzie ?


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ladne :o ...kazdy tak narzeka na xenie ...a ona jako jedyna nigdy nas nie zawiedzie:D

osobiscie w moim akwarium przeprowadzam doswiadczenie z ta istota ..jak sie uda to problem wielu akwarystow zostanie zalatwiony polowicznie


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolozylbym do listy jeszcze kenia tree i zoanthusy. one tez nigdy nas nie zawioda do momentu az same zrujnuja nam baniak :haha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zoa jest sliczniunie...oby bylo jak najwiecej odmian kolorystycznych i niech rujnuja....nie kazde akwarym musi byc na SPS-ach...choc te sa najladniejsze


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szczepki to raczej jest to kłopotliwa sprawa - mechanicznie nie da się ich zrobić tak jak ma to miejsce z Xenią którą również produkuję w znacznych ilościach ale Xenia jest łatwa do opanowania, po paru próbach można ładnie zrywać ją ze skały i przesadzać na szczepki. Anthiela jest zbyt mała i delikatna jak na takie zabiegi, poza tym nieproporcjonalnie silnie do swoich wymiarów trzyma się podłoża. Jedyna możliwość to położyć obok skałki na które się rozplęgnie - ale ja się chcę jej pozbyć a nie namnażać !! :wink. Chociaż po zastanowieniu, przychodzi mi do głowy pomysł na zrobienie szczepki, niedawno w geście rozpaczy / wściekłości wziąłem ostrze nożyczki i ciach, ciach przy samej skale póki nie zdążyła się skurczyć, cały zabieg wykonałem przy zatrzymanych wszystkich pompach:

- efekt natychmiastowy: na skałkach las kikutów a dno zasłane kulkami ściętych polipów.

- efekt późniejszy: na skałach jeszcze bujniejszy wzrost, zupełnie jak by kosić trawnik :o + w kilku zupełnie nowych miejscach w zbiorniku pojawienie się nowych ognisk (prawdopodobnie nie do końca dobrze wysprzątałem dno)

Czyli gdyby znowu przeprowadzić sianokosy, ścięte części nałożyć na płaską skałę i przycisnąć gęstą gazą - może by coś z tego było. No ale ja nadal patrzę na to w kategoriach plagi a nie pożądanych gości w zbiorniku, więc nie będę eksperymentował. Zdecydowanie nie polecam wprowadzania tego do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ...a jak bys wsrod nich sprobowal zasadzic cos co Ci sie podoba ??? lub cos co jest silniejsze a jednak latwiejsze w usunieciu ?


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jamnik - problem w tym, że jest to koral bardzo "przyjacielski" tzn obrasta wszystko dookoła bezpośrednio nie robiąc krzywdy innym koralom ale pośrednio doprowadza do zaduszenia. Na chwilę obecną nie ma w naszym zbiorniku innego korala który by z kolei robił Anthielii krzywdę - jutro w ramach eksperymentu wystawię kawałek skały z Anthielą na działanie Euphylii - ale tylko z czystej ciekawości - tak walczyć się z tym nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, chcialem Ci Euphylie zaproponowac, dawno temu gdy zaczynalem dostalem troche Xeni pulsujacej do swojego zbiorniczka w ktorym byla sobie Euphylia. Ona Euphylia pewnego wieczora wywalila z siebie "jakies gluty" (znaczy parzydelka), rano Xenia byla obkurczona i padla, a nastepna Xenie tym razem Egipska dostalem od Darkan Odpukac na razie siedzi na swojej skaleczce i sie powoli mnozy.

Zmienilem nieco sposob filtracji dzieki czemu mam nadzieje, ze nawet jesli Euphylia wpadnie na pomysl poprawiania swojej pozycji w akwarium zbyt wielkiej krzywdy nikomu nie zrobi :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.