Skocz do zawartości
alef

Prodibio BioDigest - jak to używacie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pyt do tych, którzy używają ten środek.

W opisie pisze 'jedna aumpulka na max 1000L co dwa tyg'. Jesli mam zbiornik 160L to leje ok 1/5 ampulki co dwa tyg. A co z resztą ? Do kibla ? To sie jakos biodegraduje jak jest otwarte ?

Wiec pytania mam takie:

- czy mozna przechowywać otwartą ampulkę i wykorzystać później (np. w zakręconej butelce)

- jesli tak, to w lodowce ??

- jak rozumieć to MAX 1000L - czy mozna lać więcej (np. pol ampulki na moje 160L)

Z gory dzięki za odpowiedzi i sugestje posiadaczy tego boostera.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam leje cały ale na 750 L w obiegu. Myśle że po otwarciu powinno być przechowywane w lodówce i bedzie ok. Wydaje mi się że nie bedzie problemu jeśli wlejesz 1/2 ampułki na swoje 160 l.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze przechowywanie otwartej ampulki nie jest najlepszym pomyslem, nawet w lodowce, lepiej wlac calosc nawet do mniejszego akwa - tam jest napisane ze do max 1000l, do mniejszej ilosci mozna wlewac - przynajmniej ja tak to rozumiem.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez to tak rozumiem, to są szczepy bakterii których w apułce i tak pewnie jest za mało na cały biotop. Pewnie chodzi o to że jak znajdą sobie odpowiednio duża dawkę pożywienia to się namnożą (co skutkuje oczyszczeniem naszego akwrium :o) a jak nie znajdą to obumrą/przejdą do jakiś postaci przetrwalnikowych lub coś w tym stylu. Sorry nie jestem biologiem, ale tak właśnie sobie to tłumaczę.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

Lepiej nie przesadzajcie z ilością , to jest bardzo silny biologicznie preparat. Tak jak podaje producent to jest max i nie nalezy tych dawek przekraczać. Kilku forumowiczów juz się przekonało , co sie dzieje po przedawkowaniu tych bakterii :o

Andrzej możesz rozwinąć myśl? - chodzi mi o negatywne skutki.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilośc bakterii w ampułce jest przeznaczony na dany litraż jest starannie dobrane przez producenta. Wprowadzenie nadmiaru bakterii oczyszcza system z zasobów pokarmowych , co powoduje obumieranie korali z głodu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację ale trzeba pamiętać że Digest jest tylko jedną z wielu części systemu PRODIBIO, są jeszcze mikroelementy, odżywki, pokarmy, osobiście nie poprzestałem na podawaniu tylko jednej składowej.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie jest tez napisane, ze jak ktos chce wieksza sile dzialania to nie powinien zwiekszac dawki, tylko dawac srodek częściej - co jest tez troche zastanawiajace idac tokiem myslenia przedmówców - np na podobnym produkcie 'hagen cycle' pisze jak byk, ze przedawkowanie jest niemozliwe (a wiec zgodnie z tokiem myslenia przedmówców - za duzo bakterii - to sobie poprostu umrą).


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrniew,

masz osobiste doswiadczenia z tym produktem i ich nie kwestionuje.

Ale :o, gdyby tak na chlopski rozum...

Mysle, ze jezeli ktos prowadzi zbiornik na prawie zerowych wynikach, to mozna z tymi bakteriami przesadzic, poniewaz zanim czesc bakterii zdechnie, to wyczyszcza wode z tej "niewykrywalnej" czesci pokarmu, ktory bedzie brakowal koralom. Ale gdy ktos ma troche NO3 i PO4 to bakterie, czy ich sie malo doda czy przesoli, beda najpierw sie mnozyc, az ich ilosc dojdzie do stanu rownowagi z iloscia pokarmu, a gdy pokarmu zacznie brakowac, to czesc z nich padnie. Zanim padna, to ich populacja wzrosnie do poziomu, jak gdybysmy od razu dali ich dwa lub 3x wiecej niz producent zaleca.

Czy chodzi o cos innego?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani , nie kwestionuje samego produktu , bo jest dobry , sam uzywałem .

Jednak dawkowanie powinno być precyzyjne , bo to naprawdę silny preparat , chociaz jedna mała ampułka wygląda niewinnie :o.

Wiadomo ,ze producent podaje masymalne dawki , bo chce duzo sprzedać . Sami możemy tylko te dawki odniżać ,a nie podwajać.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale faktycznie to czy można to przechowywać po otwarciu , jeśli nie to mając zbiornik 100l - 200l używanie preparatu chyba nie jest zbyt ekonomiczxne

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troman jest nas w Katowicach coraz wiecej, na pewno znajda sie chetni zeby spotkac sie co te 2 tygodnie i oproznic ampuleczke i jakas buteleczke przy okazji;)

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.