Skocz do zawartości
Szymon

Inicjatywa społeczna

Rekomendowane odpowiedzi

@ alef

Masz rację,ale psychicznie milerowo belkowe rządy były lżejsze bo rządzili Oni-postkomuniści i nie identyfikowałam się z ich pogladami czy pochodzeniem politycznym.

Tak się zastanawiam czy gdyby wygrało w ostatnich wyborach PO było by inaczej niż jest?

Potrxebna jest chyba inna ordynacja wyborcza- bo teraz to mamy ogólna niemozność. Teoretycznie POi PIS są do siebie zbliżone i znowu teoretycznie powinny móc zrobić cos razem, ale oni się tak nienawidzą ze tylko chca się zgryżć, wsadzić do więzienia i zmniszczyć. Tu nawet wizja wspólnego koryta nie pomoże bo są to osobiste relacje.

Zawsze zastanawiałam się jak Hitler doszedł do władzy- a teraz zaczynam rozumieć wielu ludzi głosowałao by na cokolwiek byle by ta partia była w stanie coś zrobić-


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My z kaczorami mamy taki oto problem, ze nie potrafimy zaakceptować ich FORMY polityki. Jest to klasyczny, wręcz encyklopedyczny przyklad machiavellizmu - i to nas boli. Koligacje z Lepperem czy Giertychem - nic innego jak machiawellizm; wzięcie Rydzyka pod skrzydła - to samo; wielka obora z CBA - to samo. Przyklady mozna mnozyc i mnozyc.

@stani napisał o Piłsudskim - warto pamiętać ze ten Pan (Piłsudski a nie @Stani) również opierał swój styl o Machiavellego - my tego nie pamiętamy, ale historia jak najbardziej.

Demokracja polega na tym, że każdy może mieć własne poglądy, ale warto czasami wyłączyć telewizje na miesiąc, nie czytać gazet i rozejżeć się wokół. Co zmieniło się na lepsze - co zmieniło się na gorsze - co zostało SPIEPRZONE - i co nie zostało zrobione a powinno było być.

Dlatego pisałem wczesniej o millerowo-belkowych czasach. Nie chodzi o 'identyfikowanie się' z jakąkolwiek ideą. W tych sprawach trzeba być tak samo CYNICZNYM jak kaczory - nie skupiać się na metodach tylko na skutkach.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alef

To co uwazam za najgorsze to fakt, ze obecny rozped jakiego nabrala gospodarka to niestety w plus minus polowie zasluga rzadu Belki. Zazwyczaj nie zostawia sie na tym rzadzie suchej nitki ( zreszta jak na rzadzie AWSu), a jednak wprowadzili kilka udogodnien dla przedsiebiorcow.

Ogolnie Polska polityka robi sie coraz bardziej bagienna. Ja, twardy zwolennik konserwatywnego liberalizmu zostalem postawiony pod sciana ( Jak UPR moglo sie zwachac z LPR? A w samorzadowych z Samoobrona - az sie rzygac chce) i zmuszony do glosowania na PO ( podobnie jak Szymon dostaje bialej goraczki na widok Ziobry i, tej gni** to juz nie znosze, Kurskiego - zreszta pozostaje liczyc, ze minister Ziobro sie rozchoruje, a malo ktory lekarz w Polsce mu w tej chwili przepusci).

Jaki z tego wniosek? Jeszcze chwila i wyemigruje do Australi - cisza, spokoj, a i rafa koralowa duzo blizej.

Pozdrawiam,

M.

P.S Co do machiavellizmu - to podejscie do wladzy moglo sie sprawdzac w dobie monarchi, ale mu mamy demokracje!


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon

Normalnie nie moge sie uspokoic patrzac na te lagodne twarze.

Ta na dole, druga z prawej to chyba ta aktorka z pewnych angielskich kryminalow? :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alef - ale tak szczerze, co zrobił rząd PiSu podczas swojej kadencji?

Jedynie co to zrobił polowanie na czarownice i w chwili obecnej każdy kto brał boi się brać. Tu się zgodzę: metody obrzydliwe, ale skutek jest co mogę suma sumarum PiSowi zapisać na plus.

Coś jeszcze zrobili? Cały obecny dobrobyt to zasługa dobrej koniunktury gospodarczej i naszego wejścia do unii.

Spadek bezrobocia? Znowu wejście do UE i wolny (częściowo) rynek pracy, przez co odpłynęła od nas siła robocza a braki spowodowały podniesienie płac.

Jedyne co jeszcze mogę PiSowi na plus zapisać to fakt że nie wpier... się do gospodarki (bo pakiecik kluseczki to trochę za mało).

Tak jak pisałem - jedyna szansa że się jednak dogadają po wyborach i zaczną normalnie rządzić bo układ sił się niewiele zmieni po wyborach.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie gadac o polityce


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe jest jedno wyjscie- glosujcie na mnie do rady miasta a na pewno sie poprawi- chociaz swoj bedzie;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do rady miasta Oluś to nie teraz :) nie te wybory :)


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ja do mlodziezowej startuje;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.