Skocz do zawartości
LUK4344

chory ukwiał

Rekomendowane odpowiedzi

witam wczoraj zakupiłem ukwiał sumbiotyczny - prawdopodobnie jaki heteractis i wczoraj wyglądał pięknie rozwinoł się po pięciu minutach a dziś jest zwinięty wypompowany i wypuszcza duże ilości śluzu

koledzy i koleżanki co się dzieje?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile go aklimatyzowales?ukwial jest stosunkowo bardzo delikatnym storem.i jak dlugo masz akwa?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym dal mu czas...sam kiedys na poczatku jak mialem ukwiala to sie zrobil jak szmata.ale nic nie wypuszczal do wody.ponoc oproznial sie z wody jak uslyszalem od tomika.i na drugi dzien bylo wszystko ok z nim.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukwialy to jednak dosc wytrzymale stwory, choc pewnie bardziej na uszkodzenia mechaniczne, moj juz 2x piescil sie z tunze 6045, wlasnie raczyl wylesc zza skal po prawie 2tyg siedzenia w ciemnosci, za kazdym razem musialem go odcinac z pompek - ale zyje :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wypuszcza jakiś śluz to proponowałbym go przełowić do osobnego zbiornika i obserwować bo twoje 130 litrów długo nie pociągnie z martwym ukwiałem - ale nie zakładaj ze juz po nim - ja byłem kiedyś bliski wyrzucenia "martwego ukwiała" bo po TYGODNIU od włożenia leżał nadal oklapnięty w tym samym miejscu - poźniej (po 2 latach) wymieniłem go na inne życie w sklepie bo urósł do ok 30 cm średnicy tak mu było dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O DZIWO DOSZEDŁ DO SIEBIE I MA SIĘ DOBRZE

POZDRAWIAM


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że ten ukwiał nie lubi światła

bo w dzień przy pełnym oświetleniu się chwa w skale a przy actynice wyłazi

jak go kupowałem to w baniaku w którym był, było zgaszone światło sprzedawca twierdził że się zepsuło - ale może kłamał

myślicie że są ukwiały ciemnolubne


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli przez dluzszy czas byl pod kiepskim oswietleniem to byc moze musi sie teraz przystosowac do HQI. Daj mu troche czasu :)


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocelocik ma jak zwykle racje! :)

Fajne te ukwialy - zanim nie smierdza to nie mozna stwierdzic czy zyja.:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.