Skocz do zawartości
froolk1

wirnik igiełkowy deltec

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś moze mi podać adres www pod którym znajdę dobrej jakości zdjęcie takiego wirnika. Te na stronach delteca "pożal sie Boże".

Jakos sam nie mogę znależć.

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, w profilu użytkownika n/n forum znajdź ksywkę And. kiedyś publikował bardzo dokładne zdjęcia, o które Ci chodzi. co prawda nie widzę ich na jego www ale być może egzystują w jego prywatnym archiwum...

pozdr :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Janek , masz moze jakis pomysl na zrobienie wirnika igielkowego?

pozdr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, co Ty Zbyszek :dontgetit to już Ci nie wystarczy 1 x miesięcznie zapakować nową kostkę lipową do skimmer'a :D

igły już są poza moimi zainteresowaniami :D niedługo, obok/niedaleko suszarki do naczyń zagości downdraft 8) już go prawie skończyłem - jeszcze tylko mała kosmetyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwale się że też kombinuje z downdraft'em :D

pozdro Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

hehe, a kto powiedzial ze to do odpieniacza?:D hyhy tez koncze swoj projekt , ciekaw bylem Twojego :D

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) z chęcią już podaję. jest to pompa ciśnieniowa o sprzężeniu magnetycznym amerykańskiej f-my Gorman - Rupp Industries. bardzo cicha, mogąca wytworzć w systemie gdzie pracuje nieco ponad 4 atmosfery ciś. może pracować przy częstotliwości zasilania 50/60 Hz; przy 50 Hz, jak to u nas w EU jej wydatek ilościowy, to okolica 4000 ltr/h; jeśli zastosować falownik (chyba jednak gdzieś z odzysku, bo cena nowego bardzo boli :() na 60 Hz jej wydajność wzrasta - tutaj wykres wydajnościowy http://www.polab.page.pl/GRI%20Magnetic%20Drive%20Pumps_pliki/GRI%20Magnetic%20Drive%20Pumps.htm; typ pompy GRI 14518.

podany link jest stroną www przedstawiciela na Polskę - gwarancja na pompę 2 lata.

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę oglądnąłem :( super rozwiązanie z tym sprzężeniem magnetycznym. Czekam z niecierpliwością na gotowy downdraft :) - może się pokuszę i zerżnę :) Zacząłem się rozglądać za wtryskiwaczem ale to nie takie proste - są problemy z dostępnością tej części. Sądzisz że rodzaj zwężki DIY może rozwiązać sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janku jakiej mocy jest ta pompa? Falownik mozna

domowym sposobem zrobic. Nawet mozna sie pokusic

o lekkie podkrecenie wydajnosci i "miekki" start...

P.S. Jak prace nad obudowa?


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek, jest mi trudno to stwierdzić. będąc we Wrocku, podjadę w miejsce nabycia wtrysku Beckett'a; kupię Ci jesli będzie :)

kpw, bardzo mnie interesuje ten falownik ...domowej roboty... :)

czy jest możliwe, że może on utrzymywać napięcie w sieci na stałym poziomie? buja się u mnie od 235V do nawet 250V w porywach i Deltec mnie po prostu załamuje :(

moc pompy GRI podana jest w anglosaskich hp i w/g moich obliczeń wychodzi nieco ponad 60W; falownik jest niezłą alternatywą dla GRI 14520, o której początkowo myślałem - jej cena jednak jest ~ x2 pompy 14518, więc z bólem musiałem zrezygnować :)

tutaj http://www.marinedepot.com/aquarium_pumps_gorman_rupp.asp?ast=&key= można zobaczyć, że wydajność 14518 przy 60 Hz wzrasta ~500 ltr/h - jest więc o co powalczyć myślę; 4500 ltr/h wody przepływajacej przez skimmer, ile to tlenu tam będzie nie mówiąc o innych korzyściach :)

p.s. prace trwają; ciągle coś mi wypada...

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Janku za namiary na And'a :(

Jak już uruchomisz odpieniacz to nie zwlekaj z umieszczeniem informacji o budowie i działaniu na swojej stronie :)

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu, czy np podziurawienie albo ponacinanie zwyklego wirnika stworzy efekt dawany przez taki igielkowy (albo chociaz zblizony)? bo nie kazda pompa umozliwa zalozenie wirnika igielkowego.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem gdzieś wirnik zrobiony z biobali-jeżyka nie pamiętam czy była to połówka czy zeszlifowany z góry i z dołu. Może w tę stronę pokombinujesz

nacinanie może dać efekt zbliżony. Zależy jak bardzo zbliżony ma on być. Dodam że w Ruwal'ach z pompami Rio jest zwykły wirnik.

pozdrawiam BZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tan odpieniacz bardzo mi sie podoba:love Powiedzcie prosze na jakiej zasadzie on działa. Czy oprocz tego wirnika igielkowego jest jeszcze venturi? A jak to wyglada z pompa? Jaka wydajnosc i jak on ja przystosowal.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wszystkie odpieniacze , dziala na podobnej zasadzie ; pompuje wode do odpieniacza , wtlacza powietrze i robi piane :)

.

Jak dostosowal pompke ..? tak ja zamocowal zeby sie trzymala i zaszybko nie odleciala :)

^"Venturi" to jednym slowy pompa do ktorej doprowadza sie wezyk zasysajacy powietrze .W zasadzie z kazdej pompy mozesz sobei zrobic "Venturi"

Z pompa wyglada totak jak na zdjeciu , umieszczona jest po lewej stronie odpieniacza .

Wydajnosc pompy to 2500L na godzine (wirnik igielkowy ) czyli polowa tego jakies 1200l/h

Na te wszystkie proste pytania znalazlem odpowiedz na -

http://bocznica.prv.pl/ :)

pozdrawiam Swirlej2


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest ,ale po co robic tandete , jak orginalne mozna dostac i nie sa drogie ...?

Jak to mowia ..stac Cie na akwarium to i stac Cie na rybki , tak samo pompe z wirnikiem mozna kupic ,albo wirnik do niej .

Czasami mowia tez ,albo rybki albo akwarium :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sama nazwa wskazuje, zwezka venturiego to cos wiecej niz dolozenie wlotu powietrza


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzialem ze mozna zrobic i tutaj na te DIY tez mowia "Venturi" zerknij na stronie Janka on tam sie na ten temat o ile dobrze pamietam rozpisywal jak taka "Venturi" nalezy wykonac.

Ja jestem zadowolony z moich kostek i w domu mam cisze :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.