Skocz do zawartości
Jerry

Coś mi wyrosło na skale

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Właśnie wypatrzyłem na jednej skale coś takiego:

http://www.nano-reef.pl/datas/users/2102-img_4381_1.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/2102-img_4385_1.jpg

Chciałem Was prosić o info, czy mam wątpliwą przyjemność być posiadaczem tak ciepło opisanych na forum Valonii oraz Apitasii? :)

Wylazło toto tylko na jednej, jedynej skale. Czy widzicie szansę, że już nigdzie więcej nie wyjdzie?

Jeśli mam z tym walczyć to wolę chyba jednak wywalić ten kawałek skały nim się rozlizie po całym akwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tak, i to w obu przypadkach


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wywalać ten kawałek skały z akwa? Jest niewielki...

Akwarium dopiero co zalane więc wszystko się jeszcze może zdarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jerry :

Czy wywalać ten kawałek skały z akwa? Jest niewielki...

Akwarium dopiero co zalane więc wszystko się jeszcze może zdarzyć.

Masz pecha tak jak ja miałem przy zakładaniu.

Trafiło się kilka kulek Valonii i po jakimś czasie pojawiało się tego coraz wiecej walka nie jest za ciekawa jednak można kontrolować to w minimalny sposób (myśle że wytepienie tego może być probematyczne)

Mi się udaje redukować do minimum.

Sprawa łatwiejsza ale nieraz też problematyczna to Apitasia

miałem na początku mało i tepiłem jednak bez wiekszych efektów

z pomocą pryszły krewetki co jedza to świeństwo. Mi nie tykały przez jakiś okres ale jak zgłodniały to szybko znikło i już nie widziałem od .... oj bardzo dawna.

Jak skała jest wielkości szklanki lub mniejsza to wywal lub możesz całkowicie uśmiercić skałkę (słodka woda - wymoczyć przez jakiś czas i wysuszyć)

Taka martwa skała ma szansę za jakiś czas ponownie "ożywić" (ale to proponuje przy wiekszej skałce lub jak bedziesz chciał szczepki rozsadzać)

Decyzja należy do Ciebie - ale tak jak piszesz już musisz działać


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawałek nie jest zbyt wielki. Obawiam się czegoś innego, to badziewie może mi wyjść w każdej chwili na innym kawałku. I co wtedy - pozbyć się kolejnego ?

Z drugiej strony lepiej zapobiegać niż leczyć... Skałka za chwilkę będzie zniknięta z akwa. W jej miejsce wykombinuję coś innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...już ją zniknąłem... Ale przy tym narobiłem zamieszania. A było już tak fajnie poukładane :)

Tych zielonych kuleczek na skale zrobiło się już niezłe stadko. Valonia strasznie szybko się rozrasta. Wypatrzyłem ją wczoraj podczas "przemeblowania" - nie wiedziałem jeszcze co to jest za zaraza. Dziś wydaje mi się, ze jest ich wyraźnie więcej lub są większe.

Pozostało mi obserwować co będzie się działo dalej, czy się nie rozsiało to zielone g.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja wyrosnie za chwile w nowym miejscu tez wywalisz ??? po tem w nowym i nowym to nic ci nie zostanie ... Jak wyrosla raz to mysle ze dalej bedzie u mnie tez byly ale teraz widze sporadycznie i to w bardzo malych iloscich ...


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawałek był na prawdę niewielki więc go wywaliłem.

Jeśli będzie wyłaziło dalej to będę się wtedy martwił - ale już nie będę wywalał kolejnych kawałków bo zrobię sobie pustynię, lub raczej plażę jak już wsypię piasek :)

Kulek Valonii było wyjątkowo dużo i tylko i wyłącznie na tym jednym kawałku. Może mam wyjątkowe szczęście i już nigdzie nie wylizie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co by sie stalo gdybys taki kawalek skalki wlozyl na dobe do zamrazarki. Czesc bakterii napewno by przezyla...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakterie pewnie niektóre tak, ale ja nie... włączył by się dodatkowy czynnik "żona" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.