Skocz do zawartości
alef

No i wcieło mi dastyllusa - ciekawe kto mu pomógł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis w nocy zniknał dastyllus - ryba dosyć szybka (a nawet bardzo szybka) a jednak coś ją dopadło. Zwłok nie ma ani na podlodze (przeszukalem dokladnie) ani w akwa (zajżałem wszędzie gdzie sie dało).

Mam w akwa namierzone dwa krabiska - jeden to na 100% mitrax, który rośnie jak by wpieprzał same sterydy, a drugi (mniejszy) taki włochacz z białymi szczypcami w kropki - też jest dosyć duży (szczypce ok 5-7 mm). Oba zasuwają glony całymi dniami a na widok przepływającego garbika uciekają gdzie pieprz rośnie (garbik malutki - 4cm).

Od dawna naotmiast zwracam uwagę na jedną dziwną rzecz w akwa - praktycznie od samego początku zbiornika, co jakiś czas na dnie pojawiają się jakieś dziwne 'odchody'. Białe rurki średnicy 1-2 mm i róznej długości (kilka cm - czasem nawet 10 cm). Wyglądąją jak proste patyki - ale są bardzo kruche - próbując to podnieść od razu rozsypuje się w pył. Te rurki zawsze są w tym samym miejscu, a dastyllus właśnie tam zazwyczaj spędzał nockę.

Oba krabiska zasiedlają całkowicie inne rewiry (aczkowliek łażą po calym akwa).

Czy ktoś ma jakieś typy - no i co proponuje robić ??

Krabiska mógłbym jakoś wyłapać (skała w osmoze) ale jakoś mi się wydaje że to nie one tylko coś całkiem innego - coś, co żyje w akwa od samego początku, ale ani razu nie pokazało mordy.

Z góry dzięki za wszelkie pomysly i rady

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobre, jak akwarystyka morska potrafi byc ciekawa :)

juz tłumaczę jedna ryba a dwie skrajne sytuacje

@alef - szuka ryby

natomiast

@R@f@ł spędza już 3 noc aby pozbyć się tej ryby, tylko że jego dastyllus jest takich rozmiarów że można bac się rekę włożyć, praktycznie steroryzował całą obsadę.

więc może @alef zagadaj do Rafała.......:)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten mo mial max 3 cm ale tez byl wredny - jak wkladalem reke do akwa to mnie dziobal jak papuga.

moze to i mala strata taki dastyllus ale meczy mnie to - co tam siedzi - co za badziewie mi zamordowalo rybe !!


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz za czyste szyby. Walna w ktoras po ciemku, zamroczylo go, a pustelniki tylko posprzataly pijane scierwo.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.