Skocz do zawartości
Hubert

CaribSea Caribbean Live Sand

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób, które zastosowały w swoich zbiornikach piach jak w temacie. W worku znajduje się preparat przyspieszający zanik zmętnienia. Czy jest on bezpieczny dla życia w akwa?

To, że jest skuteczny wiem, bo kiedy zakładałem "DSB" poradził sobie ze zmętnieniem dość szybko (chyba przez dzień) ale wtedy w zbiorniku nie było ryb, korali, ani ekipy czyszczącej więc niewiele ryzykowałem. Teraz trochę się waham, czy to stosować, czy lepiej poczekać aż "mgła" sama ustąpi.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoimmalym akwa dalem wszystko co bylo w worku a zmetnienie i tak przeszlo po paru h.wszystko zyje i ma sie dobrze:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podobnie jak @Darekn12, włożyłem piach do komory sumpa, wsypałem preparat, uruchomiłem pompę, do dwóch dni woda była przeźroczysta.

Tak na marginesie, w moim przypadku komora z CaribSea sprawdził sie w 100%, NO3 na poziomie 1-2.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, co do tego piachu w DSB, albo jak inni wolą pseudoDSB, sprawdza się znakomicie. U mnie po 3 miesiącach mam podobne NO3 co u Ciebie Roman.

Choć na początku ostrożnie podchodziłem do tego pomysłu i nasypałem 12cm piachu do oddzielnego zbiornika (ok. 40 litrów) na baypasie z małą pompką 1000 l/h. Woda z tego zbiornika przelewa się do sumpa kaskadą.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam ten preparat, który przyspiesza zanik zmętnienie wody i jest on bezpieczny. Przynajmniej w moim przypadku nic się nie stało po dodaniu go do zbiornika.


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli zmętnieje pojawia się nadal i dalej po każdym ruchu w wodzie? w dodatku baaardzooo długo się utzymuje?

dodam jeszcze że ten preparat dodałam do wody i dalej mętnie jest..piach wsypywałam w piątek wieczorem... wcześniej miesiąc byłam bez piasku ale tamten poprzedni Ocean Nature w ten sposób się nie zachowywał..

co można zrobić żeby to mleko ustało? :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ale "kotleta" odgrzałaś :welcome:

ostatni wpis "Napisano 29 September 2007 - 10:13"

brawo znaczy że szukasz :thumbsup:

pierwszy raz jak zasypywałem akwarium tym piachem (ponad 2 lata temu) to jak dobrze pamiętam z tydzień czekałem na wyklarowanie wody :wallbash:

teraz się już nie bawiłem w "żywy piach" wsypałem poprostu suchy i po problemie :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha czyli teraz to już po kotlecie zupa wylana.. muszę mieć co mieć i czekać

a czy jakaś podmiana wody poprawi efekt wizualny? bo mam nadzieje że to tylko o wizual chodzi i to zmietnienie nie ma wpływu na zwierzęta? czy się mylę?

w sumie nie podoba mi się że mase w tym piachu jest różnej wielkości skałek wapieni

tamten Ocean Nature był bardziej równy wręcz równiutki.. może dałoby to lepszy efekt ( taki naturalny ) w większym baniaku ale w moim 43l to chyba dziwnie wygląda...takie małe gruzowisko :wallbash: kupiłam go tylko ze względu na wielkość opakowania a i tak wsypałam 1,2kg bo reszty sie nie dało tak biało było..oczywiście używałam rury pcv i robiłam to bardzo powoli aaaa jednak pylił... szukałam przez dr.google.. bo jak używam tej wyszukwiarki to nigdy nic mi nie wyskakuje, foch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie poszedl do konikarium ostatnio ... i poprzez noc zrobilo sie czysciutko ... poczekaj


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.