Skocz do zawartości
Eliasz

obsada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam akwarium ok. 80 l, z rybek mam na razie jedynie esceniusa bicolora, chciałbym wsypać żywy piasek, więc rodzi się pytanie jakie zwierzęta mogę dodać, które przekopywałby go. Z tego co wyczytałem na forum to dwie babki mogłbyby się bić, zamierzałem kupić żółtą babkę. W akwarium mam również korale więc musiałby być to zwierzęta bezpieczne dla mojej rafki. Czy poza tym mogą być również inne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz miec chmury piachu w wodzie i osad na skalach to kup babke. Osobiscie radze usypac spora warstwe zywego piachu, dac jedna mala rozgwiazde kopiaca, do tego dwa slimaki strombus, i pomyslec o innych, rownie pieknych rybkach - jakies gobidonki, czy cos z nemateleotris - pieknie wygladaja, sa male, malo wymagajace. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie nie zgadzam z Szymonem

mam babke (zolta i druga symbiotyczna),obie kopia troszke ale nie tak zeby byly chmory piachu na skale (najwiecej z tego wszystkiego kopie krewetka pistoletowa mieszkajaca z jedna z babek)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy żółta babka nie będzie się gryzła z moją bicolor? W jednym z wątków ktoś już pytał o to i forumowicze stwierdzili, że pomimo różnic pokarmowych to obie babki będą się biły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa terytorialne wiec tu moze byc problem, u mnie spora skalka dodziela terytoria tak ze sie normalnie raczej nie widza inaczej sie gonia, problem czasme jest przy karmieniu bo zulta odgania ta mniejsza


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium bicolor upatrzył sobie dziurę w skale w jednym z rogów akwarium, lecz ostatnio zauważyłem, że przepływa na drugą stronę i tam siada na półce, czy wprowadzenie teraz drugiej podobnej ryby nie spowoduje wojny, mam złe doświadczenia z czasów malawi, gdy wprowadzenie nowego pyszczaka spowodowało prawdziwą masakrę, choć nie był złoczyńca nie był największą rybą. Żółta babka bardzo mi się podoba, ale nie chciałbym którejś z babek doprowadzić do śmierci, dlatego tak się dopytuję. Jakie byłyby Wasze sugestie dotyczące obsady. Czy są inne zwierzęta przekopujące piasek, czy go sobie odpuścić, jakie inne ryby mógłbym wprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowicie powaznie, ze bicolor bedzie walczyl z babka? U mnie bicolor mieszka na pietrze a babka kopie piwnice:D. Nie zwracaja na siebie uwagi...

Musi cienki ten bicolor, bo babka fajna...:haha


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.