Skocz do zawartości
alef

Zakup aparatu

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny bandruje temat fotograficzny, ale jako, że w tym temacie jestem kompletna noga, więc mam pytanie do speców od fotografii.

Chcę zakupic aparat - cyfrową lustrzankę w miarę tanią. Przeglądam ebay i mam w sumie dwie propozycje"

- canon eos digital rebel xt z obiektywem 18-55 (np cos takiego: http://cgi.ebay.com/CANON-EOS-Digital-REBEL-XT-Camera-2-Lens-1GB-USA-NEW_W0QQitemZ120166362858QQihZ002QQcategoryZ107909QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

- nikon d40 digital slr z obiektywem 18-55 (np cos takiego: http://cgi.ebay.com/Nikon-D40-D-40-Digital-SLR-Camera-18-55-Lens-2GB-KIT_W0QQitemZ290166791068QQihZ019QQcategoryZ150130QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

nie chce wydac wiecej niz $600 na to - na drozszy mnie nie stac. canon ma lepsza matryce a nikon jest ok $100 tanszy.

powiedzcie mi na co mam patrzec kupujac taki aparat - co jest wazne, a co jest malo wazne a placi sie za to dodatkowa kase. Fotografem nie jestem i nigdy nie bede - chce uzywac aparatu do normalnego robienia zdjec rodzinnych i wykorzystac go takze to fotografowania akwarium (a wiec opcje makro itp sa porzadane). Chce aby to byla jednak lustrzanka a nie zwykly compact.

z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zacznę od najważniejszego, czyli:

nie chce wydac wiecej niz $600 na to...; Fotografem nie jestem i nigdy nie bede - chce uzywac aparatu do normalnego robienia zdjec rodzinnych i wykorzystac go takze to fotografowania akwarium (a wiec opcje makro itp sa porzadane)
. Zecz w tym ze w lustrzance matryca to nie wszystko, największą wagę ma szkło, które tez kosztuje. Ale pewnie ty i tak nie zobaczysz zasadniczej różnicy w obiektywach. Piszesz ze opcje makro itd, są mile widziane, otóż powiem ci ze "opcja" makro, jest dostępna tylko w kompaktach, żeby robić makro z lustrzanki to musisz kupić specjalny obiektyw :p. Pyzatym lustro to jest choroba...wydaje sie ze kopiłeś aparat i odpowiadający ci obiektyw i wydaje sie ze na tym koniec...ale i tak niedługo zaczyna brakować tego siego itd :p. Osobiście uważam ze dla ciebie jest lepszym rozwiązaniem kupno naprawdę dobrego kompakta ;). Uważam ze główna "wyższością" ,tych 2 puszek co podałeś, nad kompaktami jest to ze można przypiąć rożne obiektywy :p.

Ale żeby nie było ze tak od rzeczy gadam to powiem ze z tych 2 puszek co wybrałeś to, mimo ze jestem canoniarzem ;), radziłbym ci kupić Nikona.

PS. jak co to GG, zawsze jestem niewidoczny, ale przewaznie jestem :)

PPS. naprawdę polecam ci kupno dobrego kompakta ;). Kupiłbyś kompakta, może jeszcze dozuciłbys coś i kopił obudowę wodoszczelną, no i wtedy to by dopiero były zdjęcia makro koralowców :p


"PS.Wszystko co mowie jest mojš własnš opiniš i nikogo nie zmuszam by się z niš zgadzał. Nigdy nie bój sie robić tego czego nie umiesz. Pamiętaj ""Arka"" była zbudowana przez majsterkowicza. Profesjonali?ci zbudowali ""Tytanik"""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z dark4blade.

Lustrzanka daje bardzo duże możliwości, ale po pierwsze, trzeba umieć z niej skorzystać (a nie jest to takie banalne)

A po drugie - to obiektyw ma decydujące znaczenie. Dobry obiektyw, niezależnie czy Canon, czy Nikon, to ładnych parę tys. pln. Dobry obiektyw makro do Canona to ok. 2000 pln za używany. W lustrzance zawsze będzie ci brakować obiektywów.

Dlatego, jeśli uważasz, że fotografem nigdy nie będziesz, kup dobry kompakt, a nie pożałujesz (i oszczędzisz na wydatkach na obiektywy).


Pozdrawiam, Witek

HW: 225l + sump

SW: Pterapogon kaudernii, Cryptocentus cintus, Alpheus bellus, Centropyge argi, Ctenochaetus truncatus, Cypho purpurascens, Siganus vulpinus, Lybia tesselata, 2x Lysmata amboinensis, 2x Lysmata debelius, kilka Gobiodon histrio, kilka ślimaków, różne pustelniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry kompakt juz mam i juz żaluje ze go mam :p


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alef - nie jesteś sam z problemem co kupić. Kupować zacząłem 2 tygodnie temu (przed tym czytałem 2 tyg. informacje w necie) i kupuje do dziś a raczej nie mogę sie zdecydować, jako laik fotograficzny nie wiem na co mam zwracać uwagę - pod uwagę biorę albo canona 400D albo nikona D80 - oczywiscie wg większości opinii wygrywa nikon D80 ale jest drozszy (uwzgledniając jakis zwrot canona to ok 800-900zł roznicy). Warto doplacic do nikona? - oczywiscie biore pod uwagę fotografowanie zycia w akwarium, moze jednak wziąć canona a za roznice kupic jakis obiektyw (problem jest znow taki ze to za malo na dobry obiektyw makro). Osobiscie sklaniam sie ku canonowi - jest mniejszy, firma bardziej znana, duzo sprzedanych eos-ow, tańszy .... Może ma ktoś te modele i coś napisze o nich więcej - jakieś sugestie?

P.S. To tak jak z odpieniaczem - doplacić 300 zł i bedzie lepszy ale za kolejne 200 to juz bedzie niezly ale znow dolozyc 300 to juz bedzie wypas :p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alef nie daj się już wciągnąć w kompakty, dla ludzi którzy mają trochę zacięcia i zależy im na pełniejszej kontroli przy wykonywaniu zdjeć nie ma innej alternatywy niż lustro. Fakt faktem, że lustra nie mają funkcji makro w postaci magicznego guziczka czy kółka tak jak kompakty, ale trzeba zdać sobie sprawę że w przypadku kompaktów często jesteśmy poddawani różnym socjotechnicznym zabiegom speców od marketingu w firmach prod. sprzet foto (choćby wyścig na megapiksele). Na szczęście jak na razie nie da się tak łatwo ominąć praw które rządzą optyką, a tutaj prym wiodą lustra. Żeby bardziej sprecyzować swój wywód proponuję kupić lustro i dodatkowo przymierzyć się do zakupu nawet starszego manualnego szkła makro (na allego dostaniesz już za ok 500 pln). W przypadku manualnych szkieł widze lekką przewage nikona ponieważ potwierdza on ostrość nawet przy manualnych szkłach, a canon tego nie robi, choć generalnie są to bardzo dobre aparaty.

Pod uwage bym brał: nikony D80, D40x canony 40D, 30D, 400D, pentax K10 no może jeszcze olympus 510


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na tym polu mam wątpliwości. Właśnie zastanwiam się nad sprzedażą własnego D50. W czym problem? Za cenę tego aparatu mam dobrą hybrydę o znacznie większych mozliwościach.

Co z tego, że potencjalne możliwości lustra sa dużo większe, jak mnie nie stać na dodatkowe obiektywy.

boli tym bardziej, że ostatnio kupiłem za 499 HP + 100 obudowa podwodna, aparacik, który ma dobre makro i pomimo wielu ograniczeń, coraz częściej korzystam z niego niż z lustra, bo ma akurat te funkcje których brakuje w mi lustrze. I z nie zrozumiałych dla mnie powodów obudowa do lustra kosztuje 50 x razy tyle co do kompakta


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, to jak to robicie, że wychodzą Wam ładne zdjęcia oddające prawidłowo kolory? Próbowałem zrobić jakieś sensowne fotki mojego akwa i efekt jest raczej kiepski...

Zdjęcia robiłem za pomocą Canona 350D - i niestety nie posiadam do niego dobrego obiektywu. Zdjęcia wychodzą do d.... Mam też starego Canona G3 i tu już jest o wiele lepiej z jego niewymiennym obiektywem, choć dalej zdjęcia wychodzą do bani. Próbowałem robić fotki aparatem córki - Sony DSC-W80 i było nieszczególnie....

Może ktoś robił foty którymś z tych aparatów i ma jakieś doświadczenia?

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o odbiór kolorów, to często wystarczy ustawić balans bieli (NIKON ma a Canon powinen mieć coś takiego jak WB )


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mam ustawić mu WB wybierając któreś ze standardowych ustawień(do wybory jest oświetlenie słoneczne, żarówka, świetlówka i coś tam jeszcze) czy może korzystać z mojego wzorca bieli - tzn biorę sobie białą karteczkę, umieszczam przed obiektywem i ustawiam, że to jest dla niego wzorzec białego...

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W mojej "zaawansowanej głupawce" (Canon 710is), mam program tematyczny "pod woda" - kolory akwarium wychodzą idealnie.

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety za każdym razem kicha :p Albo bardzo niebieskie, albo za jasne....

Qrde - mam w domu całe stado aparatów i żadnym nie jestem w stanie zrobić dobrej fotki...:p

Chyba muszę zmienić fotografa a nie aparat :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2Jerry, najlepiej by było chyba tak jak piszesz - ustawić biało (albo szarą) kopertę i to by był wzorzec (szara koperta, IMHO, była by lepsza). A jak nie to dla morskiego chyba najlepiej by było ustawić WB z tych programowych na "fluoryscent"(czy jak ono tam :p) Możesz także kolorki podkręcić na kompie. Jak robisz w *raw to jest jeszcze mniej problemów z obróbką.

Co do hybryd...heh...jak dla mnie to to nie istnieje :p to znaczy ze wogóle to sobie wykreśliłem z rynku cyfrówek. Uważam ze albo Lustro albo kompakt. Kasa w błoto.

PS. Chce powiedzieć ze wszystko co ja pisze to jest MOJA własna opinia i nikomu niczego nie narzucam, żeby potem nie było :p.

PPS.

...kupić lustro i dodatkowo przymierzyć się do zakupu nawet starszego manualnego szkła makro (na allego dostaniesz już za ok 500 pln). W przypadku manualnych szkieł widze lekką przewage nikona ponieważ potwierdza on ostrość nawet przy manualnych szkłach, a canon tego nie robi, choć generalnie są to bardzo dobre aparaty...

Alef, chyba to już gdzieś słyszałeś ;)


"PS.Wszystko co mowie jest mojš własnš opiniš i nikogo nie zmuszam by się z niš zgadzał. Nigdy nie bój sie robić tego czego nie umiesz. Pamiętaj ""Arka"" była zbudowana przez majsterkowicza. Profesjonali?ci zbudowali ""Tytanik"""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dark4blade - jeszcze ostatnie pytanie i wieczorem będę testował - kopertę mam ustawić przed obiektywem (tyle wiem) :p, ale czy mam ją ustawić tak, by padało na nią światło z mojej lampy która mi tak pięknie oświetla akwa czy np przykładając ją do przedniej szyby ? W obu przypadkach aparat się inaczej "ustawia"...

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi ze po zakupie lustrzanki bedę mial wiekszy problem ze zdjęciami akwarium niz teraz nie mając zadnego aparatu :p ? . Czy zeby robić dobre zdjęcia nalezy wydać na dzień dobry 5k zł na aparat i obiektyw? To jakaś paranoja bo całkiem niezle akwarium mozna sobie za te pieniadze postawić. To czym niektórzy robią te ładne zdjęcia ktore widuje na forum - teraz juz sie nie zastanawiam ktory model ale czy kupować tą lustrzankę czy kompakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podlega dyskusji, że lustrzanką robi się najlepsze zdjęcia, ale do lustrzanki potrzebny jest fotograf a kompaktem zdjęcie zrobi nawet małpa (przepraszam wszystkie małpy).


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze sie wtrace w temat, ale jaki kompakt tak do 1500 byscie polecili?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2Jerry, na kopertę musi padać takie światło jakie będzie padać na fotografowany obiekt ( w twoim przypadku na korale). Wiec musi być to światło od twoich lamp :p. Ewentualnie mozesz dokonać korekty w aparacie, jeżeli masz (to znaczy +1; -1 stopień balansu bieli itd.

2And

Czy zeby robić dobre zdjęcia nalezy wydać na dzień dobry 5k zł na aparat i obiektyw? To jakaś paranoja bo całkiem niezle akwarium mozna sobie za te pieniadze postawić.

zależy co rozumiesz pod "dobrym zdjęciem". Ja myślę ze rozumiesz pod tym dobre oddanie kolorów, dobrą ostrość... no i to chyba tyle... myślę ze nie będziesz robił dobitki formatu A4 a tym bardziej większe. Wychodząc z tego odpowiem na twoje pytanie, nie trzeba wywalać 5k zeta żeby zrobić takie zdjęcie.

PS. Jeszcza raz powiem ze to co pisze to jest moją własną opinią itd itp. (kurde chyba zapisze to sobie do sygnaturki :p )

2MateuszD. za 1500 to mozna juz dobrego kompakta kupić :p. Ja bym sie rozgladał za Nikon, Canon ( tu to bym wziął jakiegos G7, cos w tym stylu) no i mozna jeszcze rozwazyc Olympusy, seria "mju" jest tam aprat wodoszczelny do 10m..chyba 1300 kosztuje. ale o Olympusach to musiałbym sobie jeszcze poczytac porozmawiac z ludzmi co o tym mysła ale mi siepodobają ;).

PPS. Jak co to GG. ( na którym jestem zawsze niewidoczny ;))

PPPS 2And...to nie jest paranoja. Zależy kto jak podchodzi do sprawy. Fotograf by powiedział by: " Wydać za jakiś baniak ze słoną wodą i rybkami 5k zeta?..to jakaś paranoja, za te pieniądze można już całkiem dobry aparat kupić" :):p:D


"PS.Wszystko co mowie jest mojš własnš opiniš i nikogo nie zmuszam by się z niš zgadzał. Nigdy nie bój sie robić tego czego nie umiesz. Pamiętaj ""Arka"" była zbudowana przez majsterkowicza. Profesjonali?ci zbudowali ""Tytanik"""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dark4blade, dzięki. Podobnie próbowałem robić ale nie bez korekty.... Dziś zrobić korektę i wtedy nie powinno być aż tak rozświetlone. Qrde - czemu mi to wcześniej nie przyszło do głowy... jakaś zaćma chyba :p

A może jeszcze możesz polecić jakiś obiektyw do lustrzanki? Nie chodzi mi o konkretny model, ale o jakieś sensowne parametry (światło, ogniskowa) żeby się sprawdził w fotografowaniu morszczyzny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostrzegam, że z im wyższej półki kupicie aparat, to tym więcej wiedzy wymaga on na temat fotografii, co może co niektórych doprowadzić do frustracji, choć już nie raz słyszałem słowa typu "hmmm no tak jak się ma aparat za 5kpln to nie sztuka zrobić fajną fotę", ale to naprawdę nie jest tak - jest taka zasada że im aparat bardziej zaawansowany, tym na większą ilość parametrów ma wpływ fotografujący, co oznacza że z jednej strony mamy niesamowite możliwości, ale z drugiej strony rośnie ryzyko, ze coś skopiemy.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem fotki takim bardzo starym aparatem Zeiss Ikon jeszcze z harmonijką przy obiektywie :p

Z tego to wychodziły mi rewelacyjne fotki.... Ale czarno-białe :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wam powiem tak,mialem ponad 3 lata olympusa c750.fajna sprawa kompakcik z duzym zoomem optycznym 10x.fajne makro.ogolnie fajny aparacik jak za te pieniazki.ale denerwowalo mnie to ze jak sie go zabiera na wycieczke to jest spore pudlo.i dosc ciezkie to wszystko bylo.za namowa drugiej polowki sprzedalem i kupilismy sony dsc w80.maly szybki i zgrabny do robienia fotek.miesci sie w kieszeni-sa nawet wieksze komorki od niego.a co do zdjec makro to zostawiam to kobiecie bo jej lepiej wychodza niz mnie.

takze kto co lubi.teraz nie myslalbym nawet o czyms wiekszym po doswiadczeniu z dwoma aparatami.zdjecia akwa robie sporadycznie,czescie rodzinke pstrykam.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex dobrze radzi :p. Zacząć trzeba od mniej rozbudowanych w funkcje aparatów, szczególnie jeżeli to jest wogule wasz początek z fotografią :p. Myśle ze jak człowiek pobawi sie pół roku - rok aparatem to będzie wiedział czego potrzebuje czego nie wystarcza, a czego nie używa :p.

2Jerry. Cóż Jerry tu trochę sie z tobą nie zgodzę. Rozumiesz mogą być, opowiedzmy, jednakowe parametrami obiektywy (taka sama ogniskowa, światło), powiedzmy będą to obiektywy z mocowaniem do nikona: sigma, tamron, i tokina. Mają takie same parametry, ale jednak optycznie wypadną rożnie. Jeden będzie "mydlił" obraz, drugi będzie winietował, a jakiś będzie dobry. W wypadku obiektywów lepiej rozpatrywać konkretne modele. Dobrze by wiedzieć cenę jaka jest przeznaczona na obiektyw.

Ale jeżeli już tak postawiłeś pytanie, jak postawiłeś, czyli:"jakimi parametrami sie kierować przy wyborze obiektywu do fotografowania akwarium morskiego", postaram sie trochę pomóc. Wiec tak, ja myślę ze rolę gra jakie masz oświetlenie. Im masz silniejsze tym lepiej, bo ja przypuszczam ze chodzi ci o to żeby "zamrozić" obiekty w akwa, a nie żeby były one rozmazane przez strumień wody z pompy :p. Im oświetlenie silniejsze tym krótszy czas migawki możemy ustawić, a także możemy ustawić większą głębię ostrości (przysłonę). Natomiast jeżeli masz niezbyt dobre oświetlenie to wtedy jednak musisz skorzystać z mniejszej przysłony. A wiec w takim wypadku im mniejszą przysłonę ma obiektyw tym lepiej (myślę jednak ze w twoim wypadku nie będziesz wydawał kupę kasy na obiektyw i ta przysłona bedzie do 2.8 ;)). oczywiście możesz także skorzystać ze statywu (albo postawić aparat na stołku :)). Możesz podnieść czułość ISO, ale wtedy szum jest większy. Możesz także podczas zdjęć włączyć pompy żeby woda nie była w ruchu. Możesz także kupić jakiegoś flesza, nawet firmy Metz, przedłużacz do niego i błysnąć nim z góry akwa a aparat trzymać przy szybie(nie próbowałem ale mi sie wydaje ze będzie bardzo dobry efekt ;)). Co do ogniskowej obiektywu to zależy jakie chcesz robić zdjecia i jakie masz akwa..jeżeli chcesz robić ogólne zdjęcie baniaka to proponuję coś szerokiego, i odwrotnie. Pamiętaj jednak ze ty masz Lustrzankę cyfrą, matryca której jest mniejsza od klatki fimu. Więc musisz sobie ogniskową przeliczyć w nikonie musisz mnożyć przez x1.5. To w tym wypadku jeżeli kupujesz normalny obiektyw. Jeżeli kupujesz obiektyw do cyfrówki to chyba nie musisz przeliczać...u nikona takie obiektywy oznaczone są skrótem "DX".


"PS.Wszystko co mowie jest mojš własnš opiniš i nikogo nie zmuszam by się z niš zgadzał. Nigdy nie bój sie robić tego czego nie umiesz. Pamiętaj ""Arka"" była zbudowana przez majsterkowicza. Profesjonali?ci zbudowali ""Tytanik"""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.