Skocz do zawartości
alef

Zakup aparatu

Rekomendowane odpowiedzi

Źle postawiłem pytanie, ale odpowiedziałeś mi na jego sporą część :-)

Obiektyw ze światłem do 2,8 Do zbliżeń (bo taki mi potrzebny - sorka, nie napisałem) czyli makro. O lampie nie myślałem gdyż nie jestem pewien jak reagują na światło z lampy błyskowej zwierzaki - nie mam na tym polu doświadczeń. Do tej pory robiłem fotki kiepskim obiektywem - standardowym od 350D czyli 18-55mm. Czasem przesiadałem się na stałoogniskowy EF 50mm ze światłem 1,8. Ale w obydwu przypadkach byłem kompletnie niezadowolony z efektów :p

Muszę poszukać czegoś niedrogiego bo na 100% mi się przyda...

Ogniskową sobie przeliczyłem. U mnie jest x1,6 więc ta moja 50ka ma po przeliczeniu 80 :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2Jerry. Nie jesteś zadowolony ze zdjęć...Co konkretnie ci sie nie podoba? Kolorki, czy ostrość, czy coś jeszcze. Może mógłbyś dać dać 1-2 takich zdjęć co ci sie nie podobają z ich opisem.Z makro w akwa to chyba jest tak, ze trzeba brać, coś z dłuższą ogniskową, żeby nie kluć w szybę..chyba ze ktoś ma obudowę podwodną, to inna sprawa :p.

PS. chętnie bym zobaczył jakieś zdjęcia z opisem co ci sie w nich nie podoba :p

PPS. Co do lampy itd, to może warto popytać tych cop robią zdjęcia akwarium morskich. A tak ogólnie o fotografii akwarystycznej to gdzieś już czytałem, chyba na forum roślin akwariumowych, ale nie jestem pewien.


"PS.Wszystko co mowie jest mojš własnš opiniš i nikogo nie zmuszam by się z niš zgadzał. Nigdy nie bój sie robić tego czego nie umiesz. Pamiętaj ""Arka"" była zbudowana przez majsterkowicza. Profesjonali?ci zbudowali ""Tytanik"""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwaga przy makro zdjęciach robionych z małych odległości trzeba mocno przymykać obiektyw (czyli zamykać przysłonę) bo głębia ostrości wyjdzie papierowa, czyli łopatologicznie rzecz ujmując wszystko za i przed punktem ustawienia ostrości niewielkiej odległości będzie mocno rozmazane.

Do dobrego makro potrzebna jest lustrzanka i obiektyw makro najlepiej o ogniskowej 60-90mm a do większych zbliżeń 100mm, a nawet 200mm, ale jeżeli ktoś ma zamiar wyciągać aparat tylko po to, żeby zrobić raz na jakiś czas zdjęcie akwarium, to na pewno nie warto.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jaki ladny wątek sie zrobil :p

po bardzo pouczających rozmowach na gg z kolega dark4blade wiem juz wiecej, niz wiedzialem wczoraj.

1. cyfrowy kompakt sredniej klasy posiadam - probowalem nim robic foty ale to robota glupiego - typowy badziew ktory wszystko wie lepiej od ciebie. Probujesz ustawic tak - a on na sile zmienia na inaczej.

2. dlatego zdecydowalem sie na zakup lustrzanki - chce miec zwykly, prosty aparat, do ktorego dokupie w miare dobry obiektyw i ktory DA MI MOZLIWOSC REGULACJI PARAMETROW CALKOWICIE MANUALNIE. Ja chce sam ustawic ostrosc, swiatlo, przyslone, czulosc i wszystko inne.

3. kupuje najtansza opcje jaka istnieje (mowie o puszcze - czyli body) - nikon d40 z matryca 6.1 mega piksli. najtanszy canon kosztuje tyle co nikon d40X (z matryca 10 megapiksli) a wiec canona nie oplaca sie kupowac.

4. do tego sprzetu kupuje nazwyklejszy obiektyw dedykowany (z AF i silnikiem) zebym mogl robic fotki rodzinne itp - w takim tandemie posiadam dokladnie to samo co kompakt - lekki aparat z pelna automatyka - idiota zrobi nim fote.

5. kupuje MANUALNY obiektyw makro - najlepszy na jaki bedzie mnie stac i tym sposobem otrzymuje tandem do robienia w miare dobrych fot mojego akwa.

6. za niewielkie pieniadze dokupuje do tego sprzetu rozne pierscienie redukcyjne i tym podobne pierdółki ktore pozwola mi na eksperymentowanie - posiadam bardzo dobry manualny obiektyw z pentaxa ktory moglbym podlaczyc do nikona uzywajac przejsciowek i juz mam dobre, bardzo jasne szklo ktorym moge robic foty.

7. takim sposobem naucze sie cos o fotografii - przeczytam w necie jak sie robi makro fotki na odwroconym obiektywie - zakupuje w necie za kilkadziesiat zlotych odpowiedni sprzet korygujacy i robie takie fotki - tzn ucze sie robic - komepaktem tego nie zrobie nigdy.

wielkie dzieki dla dark4blade za wielce pouczajace rady.

pozdrawiam

tomek


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem nikona d80 z obiektywem 18-130mm-terza to moge robic zdjecia zaje...

polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcalejuz nie potrzeba przy tym obiektywie dokupywa obiektywu makro.tznmozna-ele tenjest w zupoelnosci na poczetak wystarczajacy-moje zdjecia nikonem d50 z tym obiektywem sa w magazunie akwarium nr49 pozdraweiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2Alef, z mojej strony to radziłbym nie używać odwrotnego mocowania obiektywu, tylko pierścienie i soczewki. Ale co tam, nie jest drogie takie "mocowanie" możesz sobie poeksperymentować. Poprostu uważaj na tą soczewkę tylną jak obrócisz obiektyw :p

PS. nie ma za co, zawsze jestem chętny pomóc radą jeżeli mogę :p. A pozatym jak będzie mnie interesować bardziej szczegółowo budowa jakiegoś odpieniacza, to sie odezwę :p


"PS.Wszystko co mowie jest mojš własnš opiniš i nikogo nie zmuszam by się z niš zgadzał. Nigdy nie bój sie robić tego czego nie umiesz. Pamiętaj ""Arka"" była zbudowana przez majsterkowicza. Profesjonali?ci zbudowali ""Tytanik"""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasięgnąłem nieco informacji na jednym forum, i zdanie jest takie ze niektórzy preferóją szarą karte inni białą (za tą białą to jakoś wiecej ludzi, ale w wątku to ogólnie nie tak duzo ludzi się wypoeidziaało).

Ale jak Ktoś chce juz tak maksymalnie poprawnie ustawić balans bieli to proponują to, kosztuje co prawda, ale to nie na jeden raz i daje najleprze rezulataty. Szukać trzeba czegoś z tych rzeczy:

- Gretag Macbeth za ok 70 USD

- WhiBal za ok 35 USD

- QPcard za ok 60 zł

Proponuje se luknąć tu(chyba sie przyda :yes): http://canon-board.info/showthread.php?t=8660

a takze tu ale to juz mniej..nowy wątek..ale moze sie roskręci proponuje sledzić : http://canon-board.info/showthread.php?t=26469&page=2&highlight=morskie


"PS.Wszystko co mowie jest mojš własnš opiniš i nikogo nie zmuszam by się z niš zgadzał. Nigdy nie bój sie robić tego czego nie umiesz. Pamiętaj ""Arka"" była zbudowana przez majsterkowicza. Profesjonali?ci zbudowali ""Tytanik"""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.