Skocz do zawartości
LUK4344

SĄ BŁAZNY, JEST UKWIAŁ A SYMBIOZY BRAK

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie...

od kilku dni posiadam dwa błazny i ukwiał symbiotyczny, ale niestety błazny się nim nie interesują, pływają po baniaku bez celu walcząc z prądem wody.

jak je zachęcić do zamieszkania w ukwiale?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczekaj troche, u mnie to ponad tydzien tez trwalo, dopiero jak sie czegos wystraszyly i wylowilem je oba z komina to od tej chwili ukwiala nie opuszczaja :p


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoim Ocelarisom ukwiał Entacmea Quadricolor, czyli taki z którym ten gatunek nie powinien sie kolegowac a jednak po dwóch tygodniach zamieszkały w nim i nie opuszczają prawie wogóle. Czas, czas i jeszcze raz czas, będzie dobrze

Pozdrawiam

Pawel


1000L +sump z refugium, 3x250W HQI +2x54W T5, AM AT-Control, ATI Power Cone 250, 2xTunze 6105+multicontroler, Red Dragon 6500 i cała masa innych dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to trwalo znacznie dluzej ale wkoncu ocellarisy weszly do quadricolora najpierw jeden a po jakies 2-3 tyg drugi.takze czas.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje mieszkaja w sarco i im dobrze :p

SMK kiedys przykladal zdjecie blaznow w ukwiale do szyby podobno pomaga :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje błazny molestują euphylie :p Nawet musi jej się to podobać, bo z dnia na dzień wydaje się dłuższa


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio ukwial usadowil sie 2 cm od euphylii, i czasami 1 blazen siedzi w ukwiale, a 2-gi w euphylii, choc generalnie oba wola ukwial - ale ze kolorystycznie oba stworki sa bardzo podobne to moze im sie myli? :p


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Moje blazny tez jako domku uzywaja tylko Euphylii i 2 sarco. Ukwiała maja gleboko w du..... A mieszkaja razem juz prawie 2 lata.


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zaciekawieniem czytałem ten temat bo dzisiaj właśnie wpuściłem do baniaczka dwa czarne ocelarisy, które od dwóch godzin pływają po całym zbiorniku nie zauważając ukwiała, w którym wcześniej mieszkały dwa clarki. Trochę się zmartwiłem że tak długo trzeba czekać na symbiozę a tu.... podnoszę głowę znad kompa a już jeden z nich nurkuje w ukwiale wskakuje do niego i wyskakuje jak oparzony pewnie musi się przyzwyczaić do jadu parzydełek??:D :D:yes


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marna jakośc ale księżyc tylko na 1% po ok 4 godzinach od wpuszczenia.:D

http://pl.dada.net/video/2208097/b%C5%82azenki-w-ukwiale/:D:)


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje schowały się w sarko gdy do akwa wpuściłem garbika który je pogonił. Się wystraszyły i od tej pory zamieszkują w krzakach:) a wygląda to tak :

1292-blazny_akwa.jpg


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

pewnie nie uwierzycie, ale moje ocelarisy jeszcze nie znalazły sobie "oazy"

totalnie niewiem co sie dzieje, są już ze dwa miesiące, są zdrowe aktywne, bardzo żarłoczne, ale pływają wciąż w samopas


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sie nie myle to moje z 2-3 miesiace tez plywaly poza ukwialem.cierpliowsci.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.