Skocz do zawartości
jamnik

Problem z ukwiałem

Rekomendowane odpowiedzi

1963-obraz.jpg

nie wiem czy sie uda ...ale co z tym zrobic ??

Mam go od trzech dni , napompowany byl tylko w nocy a teraz jest rozerwany


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sie rozerwal? czy raczej w jakas pompe sie dostal? Mojego juz 2x zeskrobywalem z nano6045 i nadal ma sie swietnie :p


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wlazl w pompe ..wyglada ze go tak blazenek zalatwil bo ciagle go szarpie . nie wiem co mam robic ??

kawalki plywaja po akwarium, zostawic go ..czy eksmisja ?? bo jak ma sie calkiem rozleciec ..hmm

:p i nie jest mi do smiechu

A moze by mu opatrunek z plastykowej siatki zalozyc??? zeby nic go narazie nie meczylo :p

Kurcze to moje pierwsze akwarium ...moj pierwszy ukwial i naprawde nie wiem co robic .

POMOCY


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest troszkę słabo zrobione, ale z tego co widzę na prawej dolnej części ukwiału to bym go eksmitował. Jeżeli ukwiał wygląda tak jakby się "rozpuszczał" w wodzie to znaczy że umiera i może zasyfić zbiornik. Nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na podstawie tego zdjęcia ale jeżeli się rozpada to go wyjmij.

Pozdrawiam


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej sie nie rozpuszcza , tylko to pomaranczowo-białe bydle (błazenek) ciagle go tarmosi i odrywa kawałek po kawałku. Zobacze jak ukwiał bedzie sie zachowywał w nocy , bo zawsze sie ladnie pompowal (tj. przez ostatnie trzy noce). jesli nie to niestety bede zmuszony doprowadzic do tego aby wyciagnął polipy:dontgetit


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co odszedł już do krainy wiecznych łowów

Ja mam tez problem z ukwiałami i podobny jak ty


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie szkoda zwierzaka, ale nastepnym razem proponuje jak najwiecej przeczytac na jego temat i potem sie zastanowic 3x czy naprawde takiego zwierzaka chcemy. Nie na darmo, mimo setek przykladow trzymania ukwialow z sukcesem, nie sa to zwierzeta uwazane za latwe w utrzymaniu. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.