Skocz do zawartości

Historia edycji

Legez

Legez

3 godziny temu, katani napisał:

 

5. Moim zdaniem to te lampy są za słabe. Musiałbyś zmierzyć PAR pod tymi lampami, ale zakładam, że punktowo to one może i dobrze świecą, ale ty masz akwarium wąziutkie i dosyć wysokie, skałę masz poustawianą pod acropory. Do tego świecisz nimi dziwnie. Zaczynasz świecić o 8, ale mocniej zaczynają świecić dopiero o 12. Świecą mocniej do 18, kiedy ich moc spada znów słabo świecisz do 24. Mam nadzieję, że nie szkoda ci kasy na prąd. Rozumiem, że chcesz, żeby rano i wieczorem akwarium się świeciło na fioletowo-niebiesko i cieszyło oko kolorami flueo, ale przy tak słabym świetle korale nie rosną, ale glony już tak. Ja bym to zmienił na 30-60 min wschód, 8-10 godzin solidnego świecenia i godzinny zachód.

7. Jeśli kiedykolwiek byłeś na rafie to pewnie widziałeś jakich ryb jest najwięcej. Na sztuki, na wagę, na centymetry najwięcej jest glonożerców i koralożerców. Na rafie jest masa ryb, które pływają i zeskrobują glony. Pokolce, borsuki, masa ślizgów, ustników, garbików, papugoryb. Wszystko wciąga glony. Do tego hordy, żeby nie powiedzieć miliony ślimaków, jeżowców, krabów, wężowideł i wszelkiego innego tałatajstwa, które notorycznie głodne zeskrobuje codziennie najmniejsze kawałeczki glonów. A glony rosną na rafie non stop. Taka ich natura. I ta natura wychodzi u ciebie w akwarium. Do tego ty lejesz im fosforany, karmisz 16 ryb, z których dori jest  takim sobie glonożercą, borsuk, który raczej w naturze gustuje w glonach wyższych typu caulerpy. I malutki salarias, który co prawda cały czas skubie, ale co on może. I kilka ślimaków...Pomyśl, jaką masz masę glonów w akwarium i jaka jest masa zwierząt, które je jedzą.

12. Jakim miernikiem mierzysz pH? Dlaczego trzymasz takie wysokie KH? Odpuść sobie mierzenie amoniaku, szkoda czasu. Fosforany zawsze masz takie wysokie, czy to po twojej interwencji? Nie lej tego więcej. Wapń to zakładam miało być 430 i ci się źle na klawiaturze kliknęło? Jak masz wapń na poziomie 330, to już wiesz dlaczego ci korale nie rosną.

Musisz najpierw wyprowadzić podstawowe parametry, potem micro (jod, pewnie żelazo i całe micro zjadają glony). Korale nie będą rosnąć.

 

13 Nie znam tej soli, ale jakoś nie bardzo wiem, dlaczego niektórzy producenci robią sole, które mają tak wysokie KH. Po każdej podmiance jest wahnięcie KH w zbiorniku w górę i problem z ustawieniem dozowania dziennego, żeby utrzymać stałe KH. Stabilność parametrów to podstawa.

 

18. Czyli masz bardzo słabą cyrkulację. Cała kupa z twoich ryb opada na skałę i korzystają z niej glony. Kiedy ostatnio czyściłeś maxspecta? Je trzeba często czyścić. na ile % masz go ustawionego? O druga pompę nie pytam, bo jest tak słaba w takim akwarium, że można ją pominąć.

 

 

5. Ze światłem eksperymentuje, szukam po forach internetowych jak ludzie ustawiają te lampy, czy możesz podać przykład jak ustawiać poszczególne kanały w jakich godz. z jaką mocą        aby było optymalnie. Czas świecenia jest nie tak ważny, miło jest gdy wieczorem świeci tak do 23, godzina start jest mało istotna dla mnie 

7. Jestem w trakcie powiększania ekipy czyszczącej- ślimaki krewetki itp,  czy możesz polecić jakieś konkretną obsadę o którą powinienem powiększyć swoje akwarium?

12. PH mierzę dwoma miernikami z Allegro za około 100zł oba wskazują podobne wartości. KH zazwyczaj było niższe około 8 tym razem podskoczyło, co do wapienia to faktycznie jest           330 ale zamówiłem już Seachem Reef Complete  do korekty poziomu.

13. Taką zarekomendowano mi w Aqua Trend gdy kompletowałem sprzęt, podobnie jak lampy do mojego zbiornika.

18. Chodzi w trybie automatycznym, ostatnio próbowałem z instrukcji coś wyczytać ale jest fatalna, chętnie poeksperymentuje z ustawieniami, będę wdzięczny za info jak optymalnie go ustawić bo widzę że  ma kilka trybów czasowych. Poza tym zamierzam dołożyć coś, szukam czegoś na przyssawce bo nie bardzo mam jak założyć mocowane na magnes. Będę wdzięczny za rekomendowanie jakiegoś sprawdzonego cyrkulatora.

Legez

Legez

3 godziny temu, katani napisał:

 

5. Moim zdaniem to te lampy są za słabe. Musiałbyś zmierzyć PAR pod tymi lampami, ale zakładam, że punktowo to one może i dobrze świecą, ale ty masz akwarium wąziutkie i dosyć wysokie, skałę masz poustawianą pod acropory. Do tego świecisz nimi dziwnie. Zaczynasz świecić o 8, ale mocniej zaczynają świecić dopiero o 12. Świecą mocniej do 18, kiedy ich moc spada znów słabo świecisz do 24. Mam nadzieję, że nie szkoda ci kasy na prąd. Rozumiem, że chcesz, żeby rano i wieczorem akwarium się świeciło na fioletowo-niebiesko i cieszyło oko kolorami flueo, ale przy tak słabym świetle korale nie rosną, ale glony już tak. Ja bym to zmienił na 30-60 min wschód, 8-10 godzin solidnego świecenia i godzinny zachód.

7. Jeśli kiedykolwiek byłeś na rafie to pewnie widziałeś jakich ryb jest najwięcej. Na sztuki, na wagę, na centymetry najwięcej jest glonożerców i koralożerców. Na rafie jest masa ryb, które pływają i zeskrobują glony. Pokolce, borsuki, masa ślizgów, ustników, garbików, papugoryb. Wszystko wciąga glony. Do tego hordy, żeby nie powiedzieć miliony ślimaków, jeżowców, krabów, wężowideł i wszelkiego innego tałatajstwa, które notorycznie głodne zeskrobuje codziennie najmniejsze kawałeczki glonów. A glony rosną na rafie non stop. Taka ich natura. I ta natura wychodzi u ciebie w akwarium. Do tego ty lejesz im fosforany, karmisz 16 ryb, z których dori jest  takim sobie glonożercą, borsuk, który raczej w naturze gustuje w glonach wyższych typu caulerpy. I malutki salarias, który co prawda cały czas skubie, ale co on może. I kilka ślimaków...Pomyśl, jaką masz masę glonów w akwarium i jaka jest masa zwierząt, które je jedzą.

12. Jakim miernikiem mierzysz pH? Dlaczego trzymasz takie wysokie KH? Odpuść sobie mierzenie amoniaku, szkoda czasu. Fosforany zawsze masz takie wysokie, czy to po twojej interwencji? Nie lej tego więcej. Wapń to zakładam miało być 430 i ci się źle na klawiaturze kliknęło? Jak masz wapń na poziomie 330, to już wiesz dlaczego ci korale nie rosną.

Musisz najpierw wyprowadzić podstawowe parametry, potem micro (jod, pewnie żelazo i całe micro zjadają glony). Korale nie będą rosnąć.

 

13 Nie znam tej soli, ale jakoś nie bardzo wiem, dlaczego niektórzy producenci robią sole, które mają tak wysokie KH. Po każdej podmiance jest wahnięcie KH w zbiorniku w górę i problem z ustawieniem dozowania dziennego, żeby utrzymać stałe KH. Stabilność parametrów to podstawa.

 

Czyli masz bardzo słabą cyrkulację. Cała kupa z twoich ryb opada na skałę i korzystają z niej glony. Kiedy ostatnio czyściłeś maxspecta? Je trzeba często czyścić. na ile % masz go ustawionego? O druga pompę nie pytam, bo jest tak słaba w takim akwarium, że można ją pominąć.

Chodzi w trybie automatycznym, ostatnio próbowałem z instrukcji coś wyczytać ale jest fatalna, chętnie poeksperymentuje z ustawieniami, będę wdzięczny za info jak optymalnie go ustawić bo widzę że  ma kilka trybów czasowych. Poza tym zamierzam dołożyć coś, szukam czegoś na przyssawce bo nie bardzo mam jak założyć mocowane na magnes. Będę wdzięczny za rekomendowanie jakiegoś sprawdzonego cyrkulatora.

 

Legez

Legez

2 godziny temu, katani napisał:

 

Moim zdaniem to te lampy są za słabe. Musiałbyś zmierzyć PAR pod tymi lampami, ale zakładam, że punktowo to one może i dobrze świecą, ale ty masz akwarium wąziutkie i dosyć wysokie, skałę masz poustawianą pod acropory. Do tego świecisz nimi dziwnie. Zaczynasz świecić o 8, ale mocniej zaczynają świecić dopiero o 12. Świecą mocniej do 18, kiedy ich moc spada znów słabo świecisz do 24. Mam nadzieję, że nie szkoda ci kasy na prąd. Rozumiem, że chcesz, żeby rano i wieczorem akwarium się świeciło na fioletowo-niebiesko i cieszyło oko kolorami flueo, ale przy tak słabym świetle korale nie rosną, ale glony już tak. Ja bym to zmienił na 30-60 min wschód, 8-10 godzin solidnego świecenia i godzinny zachód.

Ze światłem eksperymentuje, szukam po forach internetowych jak ludzie ustawiają te lampy, czy możesz podać przykład jak ustawiać poszczególne kanały w jakich godz. z jaką mocą aby było optymalnie. Czas świecenia jest nie tak ważny, miło jest gdy wieczorem świeci tak do 23, godzina start jest mało istotna dla mnie

Jeśli kiedykolwiek byłeś na rafie to pewnie widziałeś jakich ryb jest najwięcej. Na sztuki, na wagę, na centymetry najwięcej jest glonożerców i koralożerców. Na rafie jest masa ryb, które pływają i zeskrobują glony. Pokolce, borsuki, masa ślizgów, ustników, garbików, papugoryb. Wszystko wciąga glony. Do tego hordy, żeby nie powiedzieć miliony ślimaków, jeżowców, krabów, wężowideł i wszelkiego innego tałatajstwa, które notorycznie głodne zeskrobuje codziennie najmniejsze kawałeczki glonów. A glony rosną na rafie non stop. Taka ich natura. I ta natura wychodzi u ciebie w akwarium. Do tego ty lejesz im fosforany, karmisz 16 ryb, z których dori jest  takim sobie glonożercą, borsuk, który raczej w naturze gustuje w glonach wyższych typu caulerpy. I malutki salarias, który co prawda cały czas skubie, ale co on może. I kilka ślimaków...Pomyśl, jaką masz masę glonów w akwarium i jaka jest masa zwierząt, które je jedzą.

Jestem w trakcie powiększania ekipy czyszczącej- ślimaki krewetki itp,  czy możesz polecić jakieś konkretną obsadę o którą powinienem powiększyć swoje akwarium?

 

Jakim miernikiem mierzysz pH? Dlaczego trzymasz takie wysokie KH? Odpuść sobie mierzenie amoniaku, szkoda czasu. Fosforany zawsze masz takie wysokie, czy to po twojej interwencji? Nie lej tego więcej. Wapń to zakładam miało być 430 i ci się źle na klawiaturze kliknęło? Jak masz wapń na poziomie 330, to już wiesz dlaczego ci korale nie rosną.

Musisz najpierw wyprowadzić podstawowe parametry, potem micro (jod, pewnie żelazo i całe micro zjadają glony). Korale nie będą rosnąć.

PH mierzę dwoma miernikami z Allegro za około 100zł oba wskazują podobne wartości. KH zazwyczaj było niższe około 8 tym razem podskoczyło, co do wapienia to faktycznie jest 330 ale zamówiłem już Seachem Reef Complete  do korekty poziomu.

Nie znam tej soli, ale jakoś nie bardzo wiem, dlaczego niektórzy producenci robią sole, które mają tak wysokie KH. Po każdej podmiance jest wahnięcie KH w zbiorniku w górę i problem z ustawieniem dozowania dziennego, żeby utrzymać stałe KH. Stabilność parametrów to podstawa.

Taką zarekomendowano mi w Aqua Trend gdy kompletowałem sprzęt, podobnie jak lampy do mojego zbiornika

Czyli masz bardzo słabą cyrkulację. Cała kupa z twoich ryb opada na skałę i korzystają z niej glony. Kiedy ostatnio czyściłeś maxspecta? Je trzeba często czyścić. na ile % masz go ustawionego? O druga pompę nie pytam, bo jest tak słaba w takim akwarium, że można ją pominąć.

Chodzi w trybie automatycznym, ostatnio próbowałem z instrukcji coś wyczytać ale jest fatalna, chętnie poeksperymentuje z ustawieniami, będę wdzięczny za info jak optymalnie go ustawić bo widzę że  ma kilka trybów czasowych. Poza tym zamierzam dołożyć coś, szukam czegoś na przyssawce bo nie bardzo mam jak założyć mocowane na magnes. Będę wdzięczny za rekomendowanie jakiegoś sprawdzonego cyrkulatora.

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.