Skocz do zawartości

Historia edycji

JerzyB

JerzyB

56 minut temu, AnT napisał:

Tyle razy ktoś się zalał a tu dalej temat jak bumerang .

Proszenie się o kłopoty tylko . Ile razy  słyszałem tak ,atak dwa zawory itp i  ale  zalało - czemu  :blink:

Nie ma czegoś takiego jak 100 % .  

Najprościej to przy projektowaniu Sumpa dodać przegrodę na wodę RO I tak dolewać raz na tydzień wodę .

Tak że nawet jak pompa się zablokuje to tak sump to przyjemnie nic się nie stanie  ,jak do tego się wyłączy obieg to i tak to zostanie w sumpie  albo pompa na dolewaniu sie zepsuje to szybka wymiana choć mój stary aquael 400 już parę lat tak służy na ro . 

Wystarczy raz na tydzień dolać wodę do przegrody i tyle . 

Nawet jak jedziemy na wakacje to nic się nie dzieje , ta osoba co karmi rybki to mam popatrzeć czy jest woda jak nie to tylko to dodatkowo trochę dolać i tyle .

Oczywiście jest niebezpieczeństwo że rozwalimy szybę sumpa  przy dolewaniu wody ;) .

 

 

 

@AnT. Ja nad wył. pływakowym który steruje elektrozaworem mam zamontowany pływak który zamyka zawór czterodrożny. W razie awarii elektrozaworu woda się lękko podniesie i RO wyłącza zawór czterodrożny . Sprawdzone i działa.od paru lat.

JerzyB

JerzyB

47 minut temu, AnT napisał:

Tyle razy ktoś się zalał a tu dalej temat jak bumerang .

Proszenie się o kłopoty tylko . Ile razy  słyszałem tak ,atak dwa zawory itp i  ale  zalało - czemu  :blink:

Nie ma czegoś takiego jak 100 % .  

Najprościej to przy projektowaniu Sumpa dodać przegrodę na wodę RO I tak dolewać raz na tydzień wodę .

Tak że nawet jak pompa się zablokuje to tak sump to przyjemnie nic się nie stanie  ,jak do tego się wyłączy obieg to i tak to zostanie w sumpie  albo pompa na dolewaniu sie zepsuje to szybka wymiana choć mój stary aquael 400 już parę lat tak służy na ro . 

Wystarczy raz na tydzień dolać wodę do przegrody i tyle . 

Nawet jak jedziemy na wakacje to nic się nie dzieje , ta osoba co karmi rybki to mam popatrzeć czy jest woda jak nie to tylko to dodatkowo trochę dolać i tyle .

Oczywiście jest niebezpieczeństwo że rozwalimy szybę sumpa  przy dolewaniu wody ;) .

 

 

 

@AnT. Ja nad wył. pływakowym który steruje elektrozaworem mam zamontowany pływak który zamyka zawór czterodrożny. W razie awarii elektrozaworu woda się lękko podniesie i RO wyłącza zawór czterodrożny . Sprawdzone i działa. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.