Skocz do zawartości
Jarosław

Narodziny rekina

Rekomendowane odpowiedzi

No poprostu miałem dzisiaj świetny dzień:p

Wchodzę sobie do Acropory, kupuję sól, rozglądam się oglądam koralowce, aż tu nagle jeden z klientów ogłasza wszem i wobec że właśnie w jednym z akwariów wystawowych wykluł się rekin:szok

Coś pięknego śliczny mały rekinek, nawet miał ojca chrzestnego:D Niesamowite uczucie gęba mi się cieszyła od ucha do ucha, że mogłem być świadkiem czegoś takiego:D.

Szkoda że nie miałem aparatu żeby zrobić zdjęcia.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się gęba przestanie cieszyc to pomyśl sobie jaki los spotka tego małego, ślicznego, rekinka .Będzie miał szczęście jak po swojej śmierci trafi do ukwiału ,w co i tak wątpię.

Niemniej Twój entuzjazm można podzielać bo stworzonko jest śliczne ale śliczniejsze jest żywe na rafie.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje niedawno ogladac to jajeczko z rekinkiem.@Adam Rybowski,chcesz powiedziec ze nie da sie tego rekinka utrzymac przy zyciu dluzej w akwarium?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet karmione 'na siłę' - krewetka koktajlowa na patyku pod sam pysk, żyły góra 3 miesiące. Po kilku próbach dałem spokój :/


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie sprowadzanie tego zwierzaka jest bez sensu.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze, polecam ksiazke "Aquarium sharks and rays" Scott W. Michael. Z tego co wiem jest to chiloscyllim punctatum, W stanach ludzie rozmnazaja je w akwariach a dla mnie to juz oznacza ze lepiej trzymac takiego rekina niz np. Bialobrodego czy innego "trudnego" pokolca. Rzeczywiscie poczatkowo moga byc problemy z karmieniem ale po aklimatyzacji ryba ta nie stwarza wiekszych klopotow, o ile trzyma sie ja z odpowiednimi wspolmieszkancami, zestresowana obecnoscia natarczywych ryb moze odmawiac pobierania pokarmu. Rekin tej jest malo aktywny wiec mozna trzymac go w 700 litrowym akwarium.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie twierdzę, że jest to niemożliwe. Ja próbowałem z osobnikami 25-30cm długości, nigdy z jajkiem. Jadły w miarę dobrze i regularnie, ale nigdy nie zaczynały same szukać pokarmu i pomimo karmienia systematycznie chudły i znikały.

Przestałem próbować...


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam Rybowski

Co Ty tak niegrzecznie do mnie wyskoczyłeś, myślisz ze jest mi obojętny los tego zwierzaka?

Przecież napisałem tylko o pięknym akcie wyklucia się rekinka(tez bym wolał aby to odbyło się na rafie)

I nie mów mi, co mam robić jak mi się gęba przestanie cieszyć, bo to nie twoja sprawa:(( (wk….wił mnie)

W zasadzie to dlaczego więzisz swoje zwierzaki w akwa ? Przecież niezależnie od stopnia trudności utrzymania twoich podopiecznych, tez lepiej miałyby na rafie.

Mam nadzieję że rekinek trafi do byczego zbiornika , zacznie przyjmować pokarm i pod opieką doświadczonego akwarysty będzie się zdrowo chował.

No właśnie Lionfish, skoro i tak importerzy sprowadzają takie zwierzaki, najlepiej jakby ktoś podjął próbę rozmnożenia i odchowania młodych:)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.