Skocz do zawartości

Historia edycji

ori3211

ori3211

Prośba jak w temacie. Mam młode akwarium Red Sea Max Nano 90L to fakt, ale próbuje przezwyciężyć pierwsza plagę, a ręce już świerzbią żeby dodać coś nowego do obsady i upiększyć to gruzowisko. Wrzucam pare zdjęć oraz wpisy z dziennika. Jest to wrażliwe na światło bo rano tego jest mniej, ma to związek z krzemianami bo SiO4 nie było w zakupionej żywej wodzie a dolałem tego świństwa z uszkodzonego filtra DI. Ewidentnie żywi się też tym bo SiO4 spadało co dziennie gdy testowałem i lałem wodę RO zabrudzoną DI.  

Pytanie co to jest albo czym są? Oraz jak z tym walczyć ? 

  1. Kupić Lampe UV i wpiąć w obieg?
  2. Kupić DinoX i robić kuracje 21 dni?
  3. Zakryć akwarium całkowicie, ale to boje się o zwierzaki ew. nie włączać lampy lub tak jak ustawiłem 5% niebieskiego tylko przez kilka dni?
  4. Czytałem o współczynniku redfielda wiec może dolać troche nawozu Azotu i Fosforu ?
  5. Lać VSV chociaż niby ten AF PRO Bio F, mam jeszcze Bio S
  6. Lać wodę utleniona 5m/100ml ?
  7. Czyścić codziennie i czekać na cud z nieba  ?

Już chyba od nadmiaru informacji i mnogości wątków na forum nie wiem co mam zrobić.

Moj dziennik:

  • February 1, 2023 19:51
    Akwarium wystartowałem z ok 11kg żywej skaly miks troche Indonezja.
    Ok 1,5kg piasku aragonitowego suchego. ok 70L żywej wody z dolewki zmieszanej z RO(jak sie potem okazalo ze slabo dzialajacego filtra DI z krzemianami). Ok 0,5kg swieżych mediów od Maxspecta.
    Do wody dolalem 30ml Microbe-Lift: Special Blend.
  •  February 8, 2023 19:43
    Zaczely pojawiać sie miejscowo Dino.
    Wyczyscilem skale i piasek, przedmuchalem, wl. odpieniacz i wate.
    Zorientowalem sie ze w RO zywica pusczala troche krzemianiow. Dodalem nowy wklad filtrujacy jako ostatni w obwodzie. Czysci do 000 TDS i 0 SIO4 w testach JBL.
    Dolalem dawke:
    Azoo 11in1 super-bio bacteria biostarter
    Azoo psb bakterie
    Oraz troche - Seachem PRISTINE

 

  •  February 9, 2023 20:02
    Przeczytalem ze Dino mozna pozbyc sie na brudno. Wiec do obsady dokupilem 2 nassariusy, 2 Turbo, 2 Trochusy i 1x maly Blazenk oraz jakies 10 glowek Zoanthusa Fairy Dust. Do tego karmie obsade 2 razy dziennie 1/4 kostki morzonej artemii bez plukania.
  • February 10, 2023 19:59 
    Dolalem lyzeczke AQUAFOREST PRO BIO F
  •  February 11, 2023 19:46
    Krzemiany nadal byly obecne wiec zlalem 10L wody i wlalem 10l nowej RO z zasoleniem ustawionym na 35 zeby podniesc KH, zasolenie i zredukowc krzemiany. Wymiana waty, czyszczenie odpieniacza.
    Dolalem swieza porcje baktreri Microbe Lift: special blend
  • February 12, 2023 20:06
    Dino w natarciu zintensyfikowało nalot na cala skałe
    Ponownie zbiornik wyszorowałem, skale, piasek, szyby. SiO4 jest juz w normie 0,1 ale nie wiem czy wchloneły go Okrzemki/Dino zeby zbudowac kolonie a po moim szorowaniu rano znowu wyjda .

    Dolalem krople: AQUAFOREST PRO BIO F
    Zmniejszylem swiecenie do 6h.
    Ustawilem na lampie program 5% niebieskiego przez 3dni.

  • February 13, 2023 18:00
    dzis caly dzien bez lampy i nie ma zadnego wykwitu

0d2055c4a474.jpg0b5f32052a45.jpg7652b080f99a.jpg01e394b47db0.jpgb8dd2acdf12d.jpg

 


aquarium58225.png

Akwarium z panelem filtracyjnym. Odpieniacz RedSea, Lampa Red Sea 55w. Pompa_Falownik AquaNova NWM-4000.

ori3211

ori3211

Prośba jak w temacie. Mam młode akwarium Red Sea Max Nano 90L to fakt, ale próbuje przezwyciężyć pierwsza plagę, a ręce już świerzbią żeby dodać coś nowego do obsady i upiększyć to gruzowisko. Wrzucam pare zdjęć oraz wpisy z dziennika. Jest to wrażliwe na światło bo rano tego jest mniej, ma to związek z krzemianami bo SiO4 nie było w zakupionej żywej wodzie a dolałem tego świństwa z uszkodzonego filtra DI. Ewidentnie żywi się też tym bo SiO4 spadało co dziennie gdy testowałem i lałem wodę RO zabrudzoną DI.  

Pytanie co to jest albo czym są? Oraz jak z tym walczyć ? 

  1. Kupić Lampe UV i wpiąć w obieg?
  2. Kupić DinoX i robić kuracje 21 dni?
  3. Zakryć akwarium całkowicie, ale to boje się o zwierzaki ew. nie włączać lampy lub tak jak ustawiłem 5% niebieskiego tylko przez kilka dni?
  4. Czytałem o współczynniku redfielda wiec może dolać troche nawozu Azotu i Fosforu ?
  5. Lać VSV chociaż niby ten AF PRO Bio F, mam jeszcze Bio S
  6. Lać wodę utleniona 5m/100ml ?
  7. Czyścić codziennie i czekać na cud z nieba  ?

Już chyba od nadmiaru informacji i mnogości wątków na forum nie wiem co mam zrobić.

Moj dziennik:

  • February 1, 2023 19:51
    Akwarium wystartowałem z ok 11kg żywej skaly miks troche Indonezja.
    Ok 1,5kg piasku aragonitowego suchego. ok 70L żywej wody z dolewki zmieszanej z RO(jak sie potem okazalo ze slabo dzialajacego filtra DI z krzemianami). Ok 0,5kg swieżych mediów od Maxspecta.
    Do wody dolalem 30ml Microbe-Lift: Special Blend.
  •  February 8, 2023 19:43
    Zaczely pojawiać sie miejscowo Dino.
    Wyczyscilem skale i piasek, przedmuchalem, wl. odpieniacz i wate.
    Zorientowalem sie ze w RO zywica pusczala troche krzemianiow. Dodalem nowy wklad filtrujacy jako ostatni w obwodzie. Czysci do 000 TDS i 0 SIO4 w testach JBL.
    Dolalem dawke:
    Azoo 11in1 super-bio bacteria biostarter
    Azoo psb bakterie
    Oraz troche - Seachem PRISTINE

 

  •  February 9, 2023 20:02
    Przeczytalem ze Dino mozna pozbyc sie na brudno. Wiec do obsady dokupilem 2 nassariusy, 2 Turbo, 2 Trochusy i 1x maly Blazenk oraz jakies 10 glowek Zoanthusa Fairy Dust. Do tego karmie obsade 2 razy dziennie 1/4 kostki morzonej artemii bez plukania.
  • February 10, 2023 19:59 
    Dolalem lyzeczke AQUAFOREST PRO BIO F
  •  February 11, 2023 19:46
    Krzemiany nadal byly obecne wiec zlalem 10L wody i wlalem 10l nowej RO z zasoleniem ustawionym na 35 zeby podniesc KH, zasolenie i zredukowc krzemiany. Wymiana waty, czyszczenie odpieniacza.
    Dolalem swieza porcje baktreri Microbe Lift: special blend
  • February 12, 2023 20:06
    Dino w natarciu zintensyfikowało nalot na cala skałe
    Ponownie zbiornik wyszorowałem, skale, piasek, szyby. SiO4 jest juz w normie 0,1 ale nie wiem czy wchloneły go Okrzemki/Dino zeby zbudowac kolonie a po moim szorowaniu rano znowu wyjda .

    Dolalem krople: AQUAFOREST PRO BIO F
    Zmniejszylem swiecenie do 6h.
    Ustawilem na lampie program 5% niebieskiego przez 3dni.

0d2055c4a474.jpg0b5f32052a45.jpg7652b080f99a.jpg01e394b47db0.jpgb8dd2acdf12d.jpg

 


aquarium58225.png

Akwarium z panelem filtracyjnym. Odpieniacz RedSea, Lampa Red Sea 55w. Pompa_Falownik AquaNova NWM-4000.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.