Skocz do zawartości
adam1203

moja pierwsza solniczka :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich :D

Jestem nowy na forum. Od kilku miesiecy czytam wszystko co dotyczy solniczek i postanowilem ze rozpoczne ta przygode :D Jestem wlasnie w trokcie realizacji planu... Moja zona nie chciala zgodzic sie na akwa chyba ze.... nie bedzie ono zwyklym baniakiem postawionym na biurku. Tak wiec postanowilem zaprojektowc umiejscowienie baniaka w rogu sciany (wiszące) z widoczna tylko przednia szybą (reszta zabudowana tworzac jednosc ze scianami...). W chwili obecnej konstrukcja juz wisi, dzisiaj troszke prac murarskich i w piatek malowanie... Baniaczek nie bedzie duzy ok 50 litrow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czekamy na fotki z prac


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy pomysl, zaistaluj wiatraki, elektryka nie lubi wilgoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalne :D

na jakiej wysokości znajduje się baniak?


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc przy pracach "podwodnych" niezbędny będzie taborecik :D

Żona postawiła Ci niezły warunek :D ale się obroniłeś - tak trzymaj :yes

Powodzenia


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie, bez taborecika to sobie moge tylko szybe umyc...hehe

ale wracajac do postępów... dzisiaj koncze prace nad zabudowa, jutro poprawki gipsem i malowanie... wtorek-sroda zalewam baniak :D

caly sprzet jest, hydraulika i elektryka poprowadzona i przetestowana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajny pomysl-jestem ciekawy efektu koncowego

a co do zony-moja wrescie tez przekonalem-dluuuugo to trwalo ale sie udalo.


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy, życzę powodzenia przy dalszych pracach :D

Co do piękniejszych naszych połówek, moja się zgodziła na 250litrów po wielkich bojach, a za rok na urodziny dostałem baniak 550l i nr. telefonu do stolarza który miał zrobić szafkę wedle moich potrzeb :D

Pozdrawiam morszczaków i ich żony :D


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

czym mocowales do sciany :D te puleczke ??

bo tam bedzie dobre 50kg w szkle :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł ciekawy, ale wydaję mi się, trochę za wysoko umieściłeś tą konstrukcję. Zauważ że nawet zwykłe prace serwisowe wymagają trochę miejsca, a trzymanie "łapek" nawet kilka minut w górze nie należy do przyjemności.

Co do małżonki to trzymam kciuki żeby to właśnie ona namówiła Cię na większy baniaczek, jak jej sie spodoba ten obecny. Znane są już takie przypadki. Potem zachęca nawet do zakupu właśnie tych jak to mówi "kolorowych rybek". :D

pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości - tak na początek


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo pracy wlozyles jak na takie male akwarium,uwazam ze niepotrzebnie,bo zapewniam Cie ze niedlugo bedziesz zmienial na wiekrze.50l w morszczyznie to jest naprawde nic.Poza tym mozesz napisac w jaki sposob myslisz obslugiwac to akwarium,skoro cale je obudowales?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obsluga jest bezproblemowa, gorna czesc w calosci sie otwiera (jest za zawiasach lacznie z oprawami oswietlenowymi, po bokach mam tez ok 35 cm na dzialanie wiec bedzie oki. Sam fakt ze po zabudowaniu udalo mi sie wszystko wsadzic na woje miejsce. Pod akwarium jest biurko ktore rewelacyjnie sprawdza sie jako drabina (widze wszystko od gory) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam,jestem pod wrazeniem,bardzo lubie niezwyczajne rozwiazania i oryginalnosc czego dowodem jest ze nie mam w domu ani jednego mebla ze sklepu,wszystkie zrobilem albo przerobilem...Moje akwa jest jeszcze niezalane slona woda ale wiem juz jedno,warto jest zalac zbiornik zwykla woda z sola kuchenna,podlaczyc wszystko tak jak "naprawde" i odczekac pare tygodni,zdziwisz sie ile rzeczy mozesz udoskonalic i spowodowac ze bedzie do nich latwiejszy dostep...dobrze ze mnie natchnelo by prowizorycznie zalac zbiornik...nie chce myslec co by bylo gdyby w akwa moczyla sie juz skala...jednym z problemow byla zbyt wysoka temperatura,ktora obnizylem przez podwyzszenie stelazu,musialem tez wiercic pare otworow i pilowac nad akwarium,dobrze ze tam jest tylko zwykla woda...zmieniam tez pompe obiegowa na mniejsza,dolozylem dodatkowa swietlowke a by wszystko to spasowac musialem ciac,kleic i cudowac...zaoszczedzilem wiele nerwow...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję pomysłu i zacięcia .... szkoda tylko że mały baniaczek bo obawiam się że niedługo będziesz to przerabiał pod większy.

życzę powodzenia i pozdrawiam :D

Marcin


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg ma racje, w 100%. teoretyczny plan jets zawsze ok , ale praktyka brutalnie go weryfikuje.

z jednej strony wyglada to fajnie, miec takie ladnie zabudowane akwarium, z drugiej tez sie zastanawiam nad jak czasami cos zrobic w takim zbiorniku. rozbudowa praktycznie niemozliwa i zakladam , ze ta cecha z gory zostala wkalkulowana w ten pomysl.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zgodze sie :D jak widac jestem "zlota raczka" i wszystko co jest zrobione u mnie w domu wykonalem sam (lacznie z duza iloscia mebli) wiem ze miedzy teoria a praktyka jest duuuuza roznica. Wiem czego potrzebuje aby miec dobry dostep podczas serwisu akwy oraz ewentualnych wymian pomp itp. Natomiast musze z przykroscia stwierdzic ze ta konstrukcja nie przewiduje zmiany zbiornika... chociaz za jedna ze scian jest lazienka a konstrukcja spokojnie wytrzyma duzy ciezar wiec mozna wstawic trojkatny baniak a sprzet w lazience.... kto wie.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji budowy akwy potrzebne bedzie malowanie calego pokoju, wiec nie tylko dojdzie nowy "mebel" ale zmieni sie calość pomieszczenia.... tym bardziej bedzie ciekawiej... calosc jest skonczona (dojda jeszcze gipsowe dodatki na przodzie) a dzisiaj zalewam baniak :D woda i skala bedzie z dobrze funkcjonujacego zbiornika :D

2212-pa140060_m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...

ale na samym poczatku wspolczuje wspinaczki zeby cokolwiek zrobic w akwa.

Pozd.

<"U,,lllll,,/


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz fajniej to wygląda :D

Widzę jakąś kaskade wsadziłeś, czym planujesz ją wypełnić ?

I chyba nie widzę odpieniacza ?

Jeżeli masz jeszcze możliwość to pomyśl o odpieniaczu.

Ja 2 miesiące jechałem na takiej konfiguracji i strasznie zasyfiłem akwarium.

Odpieniacz przez 2 tygodnie wywalał po 100-150 ml dziennie brązowego syfu, który wcześniej pokrywał szyby, skałe, piasek.

Jeśli w kaskadzie będzie także wata, to należy ja codziennie wymieniać, inaczej zrobisz pożywke dla glonów :D

Mi akwaria małe bardziej się podobają od tych dużych, jedyna wada to obsada ryb ograniczona i gatunki np. pokolcowate :D


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.