Skocz do zawartości

Historia edycji

mazmaciek

mazmaciek

23 godziny temu, Alcoholik napisał:

Co się dzieje z twoimi goniami że chorują? Jakie są objawy może coś ci pomogę

Pierwszą kupiłem w sklepie w Rzeszowie, piękna czerwona, po 2 miesiącach zaczęła oblewać skałę, rosła w oczach.

Po kilku miesiącach kupiłem drugą w sklepie koło Radomia, przyszła z widoczną utratą tkanki po bokach, wydipowałem, było ze dwa płazińce, włożyłem do akwarium z 5 cm od tej pierwszej. 

chwilkę przed tem wyskoczył mi mandaryn i u siebie wirków nie widziałem. 

Druga Goniopora nie wystawiła polipów ani razu, a pierwsza po kilku dniach też przestała polipować, powoli obie tracą tkankę. Widziałem wirki ze 2 razy, wyłapałem je ile mogłem, kupiłem nowego mandaryna i tych szkodników już nie widuje. 

Myślę że to jakaś choroba, tylko nie wiem jak się zabrać za leczenie, na upartego mogę je odkleić od skały 

Przez cały ten czas parametry nutrientów no3 -0 po4-0, dopiero od 2 miesięcu powoli idą w górę bo kupiłem kilka ryb, obecnie no3-5 ( salifert), po4 0,07 (hanka)poniżej 0,03 według saliferta, kh dość wysoko, zazwyczaj około 9, w ostatnim icp wyszedł zbyt wysoki glin, od zawsze tak jest, wyniki testów są w moim temacie 

mazmaciek

mazmaciek

23 godziny temu, Alcoholik napisał:

Co się dzieje z twoimi goniami że chorują? Jakie są objawy może coś ci pomogę

Pierwszą kupiłem w sklepie w Rzeszowie, piękna czerwona, po 2 miesiącach zaczęła oblewać skałę, rosła w oczach.

Po kilku miesiącach kupiłem drugą w sklepie koło Radomia, przyszła z widoczną utratą tkanki po bokach, wydipowałem, było ze dwa płazińce, włożyłem do akwarium z 5 cm od tej pierwszej. 

chwilkę przed tem wyskoczył mi mandaryn i u siebie wirków nie widziałem. 

Druga Goniopora nie wystawiła polipów ani razu, a pierwsza po kilku dniach też przestała polipować, powoli obie tracą tkankę. Widziałem wirki ze 2 razy, wyłapałem je ile mogłem, kupiłem nowego mandaryna i tych szkodników już nie widuje. 

Myślę że to jakaś choroba, tylko nie wiem jak się zabrać za leczenie, na upartego mogę je odkleić od skały 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.