Skocz do zawartości
jamnik

Ucho słonia

Rekomendowane odpowiedzi

1963-1.jpg

Na jednej skałce są dwa (brakuje tylko trąby :D )

Jak oderwac to mniejsze żeby nie zrobic mu krzywdy

i umocowac w nowym miejscu ?

Czy to coś ma taką sama stope jak ukwiał

i samo się przytegesuje ?

Pozdrawiam

Robert


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oderwiesz. Jezeli chcesz je rozsadzic, to mozesz delikatnie przepilowac kamien. Lepiej zostaw jak jest :D. Ladne sa.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panimaju

Ale jak by byly troche oddalone od siebie bylo by ladniej:)

Narazie nie ruszam

Dzieki


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolacze do tematu z nieco innym pytaniem... Wczoraj bedac w sklepie zakupilem ucho slonia ( giant cup mushroom ) niestety nie czytalem o nim wczesniej a w sklepie tez nie poinformowano mnie ze jest grozny mimo iz pytalem czy bedzie ok... Po powrocie do domu wyczytalem ze moze on zjesc cala moja obsade... Mam dwa blazenki , dwa chromisy , firefish i glod gobby... Czyli same male rybki bo zbiornik to tylko 120l... Teraz nie wiem czy naprawde jest taki grozny i czy go oddac czy zostawic w akwarium...


6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie bardzo wyobrażam sobie grzybowieńca, który byłby w stanie złapać jakąkolwiek zdrową rybę. Z uwagi na rozmiary martwą pewnie da radę strawić, ale najpierw trzeba ją złapać.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błazenek kiedyś w nim zamieszkał,pół roku było ok. ale... no i stało się rano zobaczyłem że nie mam ryby a ''ucho" dziwnie nadęte ,po sprawdzeniu znalazłem błazenka w stanie ... pokrytego śluzem w stanie rozkładu , innych rybek nie zjadł mi ,piękny koral,niesamowicie pięknie reagujący na karmienie.myśle że jeśli nikt nie wejdzie z nim w symbioze to możesz być spokojny.Mój miał ok 20 cm śr.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ucho słonia to nie grzybowieniec, a mi kiedys zjadło pterapogona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ucho słonia to nie grzybowieniec, a mi kiedys zjadło pterapogona ;)

To nie grzybowieniec wg Łapy, a jakieś bardziej oficjalne i wiarygodne źródło możesz podać?

Bo pierwsze z brzegu (klik klik) niestety się z Łapą nie zgadzają.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wlasnie identycznego jak na stronie do ktorej dales link Kapuchy... A na kilku innych stronach znalazlem info ze moze nawet wieksza rybe zlapac... Robi a jak czesto go karmisz, czym i w jaki sposob ???

Edytowane przez misiekeg3 (wyświetl historię edycji)

6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to ukwiał , jedyny bez mozliwości przemieszczania się. A nazwa Gaint muschrom nie znaczy ze to jest grzybowieniec , tak samo jak mrówkolew nie znaczy ze jest lwem czy mrówką

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już kwestię ew. agresji tego korala, do 120l to średni wybór ze względu na jego rozmiary. Jest wiele dużo bardziej wdzięcznych gatunków grzybowieńców, powinieneś spokojnie znaleźć podobnego (albo i ładniejszego), znacznie mniejszego rhodactisa.

Łapa, to co Tobie się zdaje nie ma większego znaczenia. Ja nie opieram się na swoim widzimisię.

Klikałeś w te linki w ogóle?

Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://animal-world.com/Aquarium-Coral-Reefs/Giant-Cup-Mushroom

Tu wlasnie znalazlem opis o tym ze jest agresywny nawet dla wiekszych ryb... Chyba nie bede ryzykowal z nim i go oddam dzis i wymienie na cos innego... Nawet ze wzgledu na rozmiar akwarium... Jak go kupowalem byl malutki... Po godzinie w akwarium byl ogromny jak sie rozlozyl... Dzieki za podpowiedz panowie..


6167_7847.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem ucho slonia. Wyroslo b. duze.

He,he, tez nie wierzylem, ze moze zlapac rybe, no bo jak ?

Pewnego razu patrze, a ono zamknelo sie "w kule" i od srodka cos pulsuje. To byl zamkniety Halichoeres chrysus. Koral na gorze jeszcze nie byl domkniety, to palcami powiekszylem otwor i wargatek wyskoczyl jak z procy. :animier:

Mysle, ze spokojne ryby w dzien lub w nocy klada sie na "uchu" a ono powolutku zamyka rybe i zaciesnia uscisk, wprowadzajac ja do otworu gebowego lub trawiac na zewnatrz.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojne ryby może, ale chrysusa? No niezłe ziółko :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat daje do myślenia, bo od miesiąca posiadam 25 cm ucho słonia , a od tygodnia nie mogę znaleźć "brzydala" w akwarium i poza nim. " Brzydal" miał z 4cm , czy to możliwe?


szkło: 120*60*60, sump: 90*30*30, 2*120 W LED+2x54w t5, cyrkulacja: 2 x jebao rw15 + obieg jebao 3500, odpieniek: White Skim 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, To nie jest jakiś Tyranozaur. ja mam swoje wielkie ucho od 3 lat i nic więcej mi nie wszamał. A pterapogon sam się prosil o guza bo lubił sie tulić w te ucho i chować w nim. reszta pterapogonów ma sie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiekeg3 ,nigdy go specujalnie nie karmiłem a rósł jak na drożdzach

Michal 300 ,możliwe jeśli brzydal był z nim w symbiozie jak błazenek w ukwiale :thumbup::thumbsup:


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucho słonia (Amplexidiscus fenestrafer) to grzybowieniec. Może osiągnąć spore rozmiary, np: (fotki z RC, ponad 30 cm średnicy) I rzeczywiście może zjadać ryby :)

giantcupaug5.jpg

elephantearfeeding.jpg

fts2aug2.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o,o,o ,pikne fotki ,mój też był tak wielki że pożarł by noworodka !

ps. mintaj ! ty naprawde jesteś zielony!(na fotce) :thumbsup:


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel,

wlasnie o takiej kuli jak na drugim zdjeciu pisalem.

Po zamknieciu brzydal nie mialby szans.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

rhodactis przed karmieniem

dsc05928zzzz.jpg

rhodactis w trakcie posilku

dsc05925zzzz.jpg


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawcio, a czym Ty go karmisz? Ja swoje trzymam samopas i owszem czasem się tak zamkną po zgaszeniu światła ale nie dokarmiam ich a rosną mi jak szalone.


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to ja go nie karmie, zlapal sobie kawalek artemii widocznie przy karmieniu rybek :)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj udało mi sie złapać jednego rhodactisa, jakoś kiepska ale widać ze jego reakcja na artemie jest dosyć szybka - w 3min od dostania papu zwinął sie w kłębek a na 2-3 min po zakończeniu filmu jeszcze jest kokonik, niestety moja mała corka mi przerwala filmowanie i nie nagralem konsumpcji do konca :p

http://www.youtube.com/watch?v=01EOdh57DAM


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.