Skocz do zawartości
grzegorz.p

zawartosc mg w soli morskiej

Rekomendowane odpowiedzi

witam powtornie wszystkich,jaka wedlug was sol dostepna na runku ma satysfakcjonujaca zawartosc w sobie magnezu[sERDECZNIE PROSZE TYLKO PROCZ KENT MARINE]serdecznie prosze o wszelkie sugestie ipodpowiedzi,pozdrawiam forumowiczow


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@guliwer777, wyższy od mojego Kenta?

Tak jak pisałem w innym miejscu, świeża solanka na Kencie to Mg 2100 :D:dontgetit:(:D:D(:D


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert. Podaję dane producentów. Pytanie po jakim czasie robiłeś test od mieszania i jakim testem ?? Coś Kent ostatnio wariuje.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
guliwer777 :

Hubert. Podaję dane producentów.

Guliwer777, oczywiście rozumiem i w to wierzę, natomiast śmieję się (trochę przez łzy :wink ) z moich wyników, bo to totalne ekstremum.

guliwer777 :

Pytanie po jakim czasie robiłeś test od mieszania i jakim testem ??

Testy robione i zaraz po wyklarowaniu wody i na drugi dzień. Do tego dochodzą testy wody z akwa, bo od tego się zaczęło (wyniki identyczne jak świeżej solanki). Testy to Salifert, które w początkach uważałem za "uszkodzone", dlatego zakupiłem dodatkowo TM i wyniki okazały się takie same. Przeprosiłem więc testy Salifert i złowrogo załączeł patrzeć w kierunku soli :D

guliwer777 :

Coś Kent ostatnio wariuje.

Ano, dlatego zamówiłem sól TM i od ok. miesiąca "prostuję" skład wody. Powoli wychodzę na prostą - wyniki tydzień temu to Ca 540, Mg 1740


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.