Skocz do zawartości

Historia edycji

JerzyB

JerzyB

8 godzin temu, Krzysiek K. napisał:

Witam

Ja do kontroli CO2 używam sondy Ph  i sterownika ,który mam ustawiony na określoną wartość .Po przekroczeniu tej wartości (wzrost Ph) załącza mi się alarm w postaci czerwonego światła led .Jest to  mocna lampa samochodowa i mam ją skierowaną na sufit i jak się załączy to podświetla mi połowę pokoju.

Sondę Ph mam oczywiście podłączoną  bezpośrednio do reaktora wapnia .Dla mnie najważniejsze jest to ,abym wiedział ,że CO2 dochodzi do reaktora ,a nie czy jest w butli.A Dlaczego?

Dam siebie jako przykład ,w reaktorze wapnia mam licznik bąbelków i normalnie jest to niemożliwe, ale kiedyś zatkała się w nim jedna rurka ,gaz przestał lecieć .Ph poszło do góry i

załączył się alarm w postaci światła .Domownicy to zauważyli i mogłem szybko zareagować.

Pozdrawiam

Witam

W moim reaktorze nie ma sondy pH. CO 2 steruje pływak i własnie on , gdy nie opadnie  w nastawionym czasie  poinformuje mnie o braku gazu w komorze mieszania.

Pozdrawiam 

JerzyB

JerzyB

8 godzin temu, Krzysiek K. napisał:

Witam

Ja do kontroli CO2 używam sondy Ph  i sterownika ,który mam ustawiony na określoną wartość .Po przekroczeniu tej wartości (wzrost Ph) załącza mi się alarm w postaci czerwonego światła led .Jest to  mocna lampa samochodowa i mam ją skierowaną na sufit i jak się załączy to podświetla mi połowę pokoju.

Sondę Ph mam oczywiście podłączoną  bezpośrednio do reaktora wapnia .Dla mnie najważniejsze jest to ,abym wiedział ,że CO2 dochodzi do reaktora ,a nie czy jest w butli.A Dlaczego?

Dam siebie jako przykład ,w reaktorze wapnia mam licznik bąbelków i normalnie jest to niemożliwe, ale kiedyś zatkała się w nim jedna rurka ,gaz przestał lecieć .Ph poszło do góry i

załączył się alarm w postaci światła .Domownicy to zauważyli i mogłem szybko zareagować.

Pozdrawiam

Witam

W moim reaktorze nie ma sąndy pH. CO 2 steruje pływak i własnie on , gdy nie opadnie  w nastawionym czasie  poinformuje mnie o braku gazu w komorze mieszania.

Pozdrawiam 

JerzyB

JerzyB

8 godzin temu, Krzysiek K. napisał:

Witam

Ja do kontroli CO2 używam sondy Ph  i sterownika ,który mam ustawiony na określoną wartość .Po przekroczeniu tej wartości (wzrost Ph) załącza mi się alarm w postaci czerwonego światła led .Jest to  mocna lampa samochodowa i mam ją skierowaną na sufit i jak się załączy to podświetla mi połowę pokoju.

Sondę Ph mam oczywiście podłączoną  bezpośrednio do reaktora wapnia .Dla mnie najważniejsze jest to ,abym wiedział ,że CO2 dochodzi do reaktora ,a nie czy jest w butli.A Dlaczego?

Dam siebie jako przykład ,w reaktorze wapnia mam licznik bąbelków i normalnie jest to niemożliwe, ale kiedyś zatkała się w nim jedna rurka ,gaz przestał lecieć .Ph poszło do góry i

załączył się alarm w postaci światła .Domownicy to zauważyli i mogłem szybko zareagować.

Pozdrawiam

Witam

W moim reaktorze nie ma sądy pH. CO 2 steruje pływak i własnie on , gdy nie opadnie  w nastawionym czasie  poinformuje mnie o braku gazu w komorze mieszania.

Pozdrawiam 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.