Skocz do zawartości

Historia edycji

Cetus

Cetus

3 godziny temu, mazmaciek napisał:

miałem kiedyś akwa z panelem, nie pchał bym się w to drugi raz 

Właśnie, kwestia sumpa.  To chyba zależy od tego jakie kto ma podejście. Ja mam podejście "lajtowe", tj. nie zamierzam mieć żadnych reaktorów, pomp dozujących czy jeszcze jakiejś innej maszynerii. I też nie zamierzam trzymać w akwarium czegoś, co to potrzebuje. Nie mam dużego doświadczenia bo tylko nieco ponad 3 lata. Miałem sump z 3 komorami ale był on tylko przechowalnią na odpieniacz a z potrzebną do niego hydrauliką była nie raz dobra zabawa aby ją ustawić na zaworach. Mimo to z akwarium nie było problemów. Dlatego teraz pomyślałem że ruszę z panelem bo sump był jak dla mnie na wyrost. Dodatkowo nie chce iść w duży sysrem ze względu na miejsce i koszty. Czy przy takim podejściu panel mi nie wystarczy? Nie znam wad panela. Jeśli piszę bzdury to dajcie znać.

Cetus

Cetus

3 godziny temu, mazmaciek napisał:

miałem kiedyś akwa z panelem, nie pchał bym się w to drugi raz 

Właśnie, kwestia sumpa.  To chyba zależy od tego jakie kto ma podejście. Ja mam podejście "lajtowe", tj. nie zamierzam mieć żadnych reaktorów, pomp dozujących czy jeszcze jakiejś innej maszynerii. I też nie zamierzam trzymać w akwarium czegoś, co to potrzebuje. Nie mam dużego doświadczenia bo tylko nieco ponad 3 lata. Miałem sump z 3 komorami ale był on tylko przechowalnią na odpieniacz a z potrzebną do niego hydrauliką była nie raz dobra zabawa aby ją ustawić na zaworach. Mimo to z akwarium nie było problemów. Dlatego teraz pomyślałem że ruszę z panelem bo sump był na wyrost. Dodatkowo nie chce iść w duży sysrem ze względu na miejsce i koszty. Czy przy takim podejściu panel mi nie wystarczy? Nie znam wad panela.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.