Skocz do zawartości
Hubert

co to za obcy?

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo, że akwa ma już grubo ponad 3 miechy nadal nas zaskakuje nowo pojawiające się życie. Tą razą wylazł na szybę gość, który wygląda mi na jakiegoś ślimaka nagoszczelnego ale pewności nie mam dlatego mam prośbę o pomoc w identyfikacji. Dodam, że gostek ma 1 cm długości i odstające jakby kolce. Błazenek próbował go nawet skosztować ale zaraz go wypluł

1813-alien.jpg

A to zdjęcie z boku

1813-alien2.jpg

Dodatkowo nastąpił jakiś wysyp białych żyjątek, które są wielkości połowy główki od szpilki i dość szybko przemieszczają się po szybach. Z tego co zdążyłem zaobserwować to jedzą glony (idą szeregiem w górę i za sobą zostawiają czystą szybę) tylko czy nie zasmakują w koralach? Niestety aparat nie ma aż tak dobrego makro żeby zdjęcie wyszło czytelne. Udało mi się tylko zrobić coś takiego

1813-alien3.jpg

Z góry dzięki za pomoc


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ślimaczka to rzeczywiście jakiś nagoskrzelny. U mnie pojawiły się jakieś poł roku temu 2 malutkie i jeden centymetrowy. Kolor jakis taki kremowo białawy. Ale po trzech miesiącach znikneły i nie robiły zadnych szkód.

Sa bardzo podobne jedzące korale,nawet myslałam ze to to,tylko jescze małe-ale okazało się ze nie.

Natomiast białe kropki sa dla mnie zadagką Jakis wylęg ślimaków? małżoraczki?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej chwili tez myślałem, że te kropki to ślimaczki. Jak się patrzy na nie z boku to mają kształt stożka, a od spodu są okrągłe - tylko ich szybkość tu nie pasuje :D


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe robaczki to mogą być oczliki - nie martwiłbym sie nimi, znikną szybko tak jak szybko się pojawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś czas temu ślimaka nagoskrzelnego ,albo raczej miałem i ch kilka.

Wszystkie musiałem wyłapać bo zabierały się za korale twarde jak i miękkie.Na Twoim miejscu pozbyłbym sie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slimaki morskie potrafią mieć przyspieszenie- kup jakąś mocniejsza lupę o obejrzyj czy to ślimak- Do morskiego lupa i apatat foto to podstawa :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na tego ślimaka !!!! Jest bardzo niebezpieczny dla korali twardych - głównie montipor. Jak się już pojawił to zły znak - oznacza tylko problemy. Wszystkie odsysaj i do kibla !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.