Skocz do zawartości
dariusz

problemy z NO3

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

czy ktos może miał doczynienie z testem Tetry, od jakiegos czasu mierze tym testem i cos mi sie wydaje ze jest niezabardzo dokladny, mianowicie przez caly czas wskazuje ciemno czerwony kolor, czy macie jakies spostrzezenia co do tego testu? Troche sie martwie bo jezeli z testem wszystko ok to w moim baniaku mam ponad 100 mg no3. Juz zaczalem stosowac wodke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój i kup Saliferta. Patrz na mieszkańców i ich zachowanie, jeśli nie odbiega od normy to wina testu. Możesz też skoczyć do sklepu zoo i poprosić o zrobienie testu przy pomocy papierka, kosztuje to grosze a wynik może też mało dokładny będziesz mial od ręki.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą wódką to ponoć straszna ściema, ja bym nie ryzykował

słyszałem opinie ze paskudne brazowe glony po wódce rosną (bynajmniej nie po spozyciu;)

Mialem w slodkowodnych czasach test zooleka na NO3, wskazywal caly czas zero. Zmierzylem wode z dodatkiem nawozu i tez wskazywal zero. Podejrzewam ze gdybym nasikal i zmierzyl nadal wskazywalby zero... takie testy...


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o dozowanie wodki to polecam najpierw zapoznac sie z infomracjami na stronie www.korallenriff.de

Z mojej strony sam testuje ta metode na moim baniaku.

Ze spostrzezen jakie trzeba nadmienic to dla tej metody najlepiej nadaje sie akwarium z metoda Berlinska. Tam jest potezny odpieniacz, ktory "wypluje" mase bakteryjna oraz brak podloza. Ale wiecej na tej stronie, ktora podalem.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za szybka reakcje, co wodki to stosuje po owczesnym dogłębnym przeczytaniu artykolow jak w Korallenriff tak jak i w Meerwasseraquristik, co do tej metody sa rozne zdania, ja stosuje ja dopiero od 3 tygodni wic na wyniki zawczesnie. Z testem dam sobie spokój, poczekam saliferta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie z tego co sie orientuje, to toczy sie wojna w tej sprawie pomiedzy Niemcami a Amerykanami, zobaczymy jak sie skonczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej i do tego jeszcze dyskusje jaka jest na

www.meeresaquaristik.de/foren


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

wodka nie jest do akwarium , tylko do zoladka :D i to wlasciwie byla na poczatku przeznaczona do innych celow , jak sie stalo ze niektorzy ja pija ? nie wiem;)

Do morza tez nikt nie wlewa wodki :D nie stosuje tej metody , slyszalem ze u niektorych ponoc dziala.

pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.