Skocz do zawartości

Historia edycji

lukas_gr

lukas_gr

Witam, mam dość spory kłopot z rybami. Mianowicie od pewnego czasu zaczęły bardzo szybko oddychać i masowo padać. Przez 1,5 miesiąca padło mi w zasadzie 80% obsady. Parametry icp są książkowe. Wszystko zaczęło się kiedy zacząłem zbijać no3, bo było 15, a po4 bardzo niskie w granicach 0,02. Zacząłem podbijać fosforany i wlałem bakterie fm bacto therapy. Pomyślałem, że może bakterie za bardzo się namnożyły i jest zbyt niskie natlenienie, zacząłem robić podmiany i dodałem uv. Podmiany pomogły na trochę. W tzw międzyczacie wyjechałem na urlop i zostawiłem akwarium pod opieką brata. Przez tydzień padło prawie wszystko. Wczoraj zrobiłem test saliferta na o2, okazuje się że jest w normie więc to nie to. Wczoraj przyszedł z aliekspress ozonator i go podłączyłem pod pompę w odpieniaczu. PO4 wywaliłow kosmos przez padnięte ryby na 0,3. Dodałem rowę dzisiaj. Dodam jeszcze, że po tej kuracji bacto therapy 3 akropory zaczęły tracić tkankę, ale już jest ok. Generalnie korale mają się dobrze. Ktoś ma jakiś pomysł? 

lukas_gr

lukas_gr

Witam, mam dość spory kłopot z rybami. Mianowicie od pewnego czasu zaczęły bardzo szybko oddychać i masowo padać. Przez 1,5 miesiąca padło mi w zasadzie 80% obsady. Parametry icp są książkowe. Wszystko zaczęło się kiedy zacząłem zbijać no3, bo było 15, a po4 bardzo niskie w granicach 0,02. Zacząłem podbijać fosforany i wlałem bakterie fm bacto therapy. Pomyślałem, że może bakterie za bardzo się namnożyły i jest zbyt niskie natlenienie, zacząłem robić podmiany i dodałem uv. Podmiany pomogły na trochę. W tzw międzyczacie wyjechałem na urlop i zostawiłem akwarium pod opieką brata. Przez tydzień padło prawie wszystko. Wczoraj zrobiłem test saliferta na o2, okazuje się że jest w normie więc to nie to. Wczoraj przyszedł z aliekspress ozonator i go podłączyłem pod pompę w odpieniaczu. PO4 wywaliłow kosmos przez padnięte ryby na 0,3. Dodałem rowę dzisiaj. Ktoś ma jakiś pomysł? 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.