Skocz do zawartości
adriann135@interia.eu

aquael glossy cube 135l - Projekt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam zbiornik Aquael Glossy Cube 135l słodkowodny, którego planuję przerobić na solankę. Czy z doświadczenia ktoś może doradzić, jakie komponenty dobrać do tego litraża? filtracja wewnętrzna czy zewnętrzny SUMP + komin, oświetlenie itp. Bardzo proszę o porady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie boisz się wiercić w szkle to poszedłbym w pudełko przelewowe od Aqua Trend. Sump do tego i będzie gitarka. Ewentualnie Tidal 110 . Oświetlenie to bym szedł w maxspecta, ze względu na polski serwis lub całkowicie polskie reefflare. Wszystko zależy oczywiście od planowanej obsady koralowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adriann135@interia.eu napisał:

Myślę nad Juwel Bioflow L

Stosunek jakości do ceny marny. Zastanów się lepiej nad kubełkime. Ja obecnie urzywam Oase 250 i sobię chwalę. Filtr wypełniony tylko ceramiką, prefiltr czyszczę raz w tygodniu. Dodatkowo jako czyszczenie mechaniczne mam tidalal 55 wypelnionego w połowie mediami i na wierzch wata. Nie urzywam odpieniacza . Korale rosną, LPS i SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aquael ultramax 1000 wykorzystam może na ceramikę i dokupię coś wewnętrznego na mechanikę, planuję miękkasy. a świetlówki godne zaufania? Zależy mi mocno na fluo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2024 o 16:40, adriann135@interia.eu napisał:

a świetlówki godne zaufania

Generalnie bardzo dobre to ATI ale w tej głębokości szedłbym w ledy lub hybrydę. Ja mam maxspecta srx 100 i dodatkowo 24w ATI Actinik oraz chiński led bar niebieski.

 

W dniu 30.08.2024 o 16:40, adriann135@interia.eu napisał:

dokupię coś wewnętrznego na mechanikę

Czyszczenie będzie upierdliwe , lepsza będzie kaskada lub odpieniacz kaskadowy/wewnętrzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.