Skocz do zawartości
ZiZi

prąd w góre

Rekomendowane odpowiedzi

na onecie napisali, ze ceny zostana urynkowione w ciagu roku, czyli dogonimy europe :), co oznacza, ze wzrosnie cena kw o kilkadziesiat % :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zwiększyłem moc oświetlenia nad akwa. :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze chociaz z roznicy miedzy dostawcami da sie urwac kilka %, szczegolnie jak kilka tysiecy placi sie na prad rocznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny prądu zrównują z Europą tylko nie zarobki smutne to :)


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny prądu i paliwa to już od dawna przesada.

W USA prąd też taki drogi ?.


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żygac mi się chce jak słyszę, że ceny muszą dogonić unijne, bo mamy najtaniej

tego który tak mówi, jakbym dorwał to ...... :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ceny mają się zrównać z unijnymi to może i zarobki :drink


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

znając życie to już w styczniu będzie o 15% więcej, a ja planowałem zmienić HQI 3x150W, 2x80W na 3x250W, 4x80W i kiszka:(!


650l, sump 200l, 220kg skałki, 3x150 HQI + 4x80W T5, 2x RESUN WAVER 15000A + 2x TUNZE 6060 + 2x TUNZE 7240.25

nowy projekt 1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to was pociesze:D ,ja mam ogrzewanie i wode na prąd,do tego potęzny piec do wypalania ceramiki (tez na prąd)przecietny rachunek to ok.2000:p:,fajnym rozwiązaniem są kolektory,tylko ceny u nas jeszcze nie te...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak słow,jak znam zycie to od stycznia wszystko pójdzie w góre :)(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Burlinski :

To kiszka, ja juz teraz płace po 230zł m-c :lampka, może jakaś czwarta taryfa:wink

Grzegorz przy tak duzym zbiorniku to IMO i tak płacisz bardzo mało, albo ja mam walniety licznik ;(

Chyba, ze podajesz koszt utrzymania zbiornika a nie cały rachunek za prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

froolk to chyba Grzegorz podal za miesiac, a rachunek przychodzi co 2 miesiace - czyli 460, co prawda place wiecej ale najwiekszym odbiornikiem u mnie w domu jest zona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w tym miesiącu 390zł ;/

a na zakład piekarniczy gdzie całą dobę świeci sie światło, pracują maszyny i patelnie-500zł


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZiZi :

froolk to chyba Grzegorz podal za miesiac, a rachunek przychodzi co 2 miesiace - czyli 460, co prawda place wiecej ale najwiekszym odbiornikiem u mnie w domu jest zona :)

Tak Panowie podałem za 1 m-c :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ponad 700zl/3miesiace.

Widze, ze sa lepsi;) tyle, ze to nie ja z prad place:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku, najgorsze są co półroczne wyrównania, wtedy to nogi robią się miękkie :)


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZiZi :

froolk to chyba Grzegorz podal za miesiac, a rachunek przychodzi co 2 miesiace - czyli 460, co prawda place wiecej ale najwiekszym odbiornikiem u mnie w domu jest zona :)

Fakt, nie doczytałem :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było to jestem pierwsza :) Choć może powinnam pisać w dziale targowisko... :)

W związku z rosnącymi cenami energii elektrycznej przyjmę wszelkie zwierzęta wykazujące bioluminescencję...:lampka :yes

Jak pomysł nie wypali przerzucam się na zwierzęta głębinowe, światła nie potrzebują, cyrkulacji też niewiele, a ciśnienie ostatnio i tak panuje dość wysokie...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochane az sie przerazilem widzac ile placicie...czy Wy macie fabryki w domach??...Ja place za prad 16scie euro miesiecznie a i z tego pod koniec roku mnie oddaja nadmiar...Fakt wszystkie zarowki mam energoszczedne jak i sprzet klasy A,czyli najnizszy pobor pradu...Wlasnie dzwonilem do EDF i mnie powiedzieli ile bede placil za akwa(podali mnie tez strone int. gdzie sam sobie moge obliczyc)...tutaj KW/h kosztuje 0.1058 euro a w godzinach przedpoludniowych i nocnych prawie polowe z tego...Za moje akwa 150l,oswietlenie HQI 150 plus dwie superaktyniki 30W,dwa razy marea 5W,obiegowa 15W,skimmer 10W,grzalki nie licze bo sie jeszcze nigdy nie wlaczyla,lubie cieplo w pokoju...to wszystko wyszlo mnie kolo 10 euro miesiecznie,troche zawyzylem bo dokupie wiecej cyrkulacji do tego mieszanie wody na podmiany,dolewka i takie male bzdety...czyli kiedy moje akwa ruszy za caly dom bede placil 25e miesiecznie...Mowiac o pradzie czy ktos moze powiedziec czy HQI 150W to rzeczywisty pobor pradu,gdyz slyszalem ze statecznik konwensjonalny pociagnie wiecej,jesli tak to ile wiecej?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iceberg dolicz do tego HQI jakies 10-20W zaleznie od komponentow

ja place co 2 miesiace 300 zl :) nowy dom, zarowy energooszczedne, komp 24/24

edit: zapomnialem napisac cala woda w domu grzana elektrycznie :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 euro na miesiac za sam baniak ... nie ma lekko :haha.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.