Skocz do zawartości
Sebastiann2

Poraz kolejny problem z oświetleniem POMOCY !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem poczatkującyjm, chcącym założyć akwarium morskie. Wiem już że chce akwarium 112l. mam wybrane filtry grzałki. Tylko mam kłopot z wybraniem oświetlenia. Chce kupić pokrywe profilowaną na akwarium 112l akwa nie mam jeszcze kupionego wiec w ostateczności moge szkło kupić na wymiar pokrywy. Profilowane czyli przednia szybka wygięta. Wymiary akwa jakie chce kupić to 80x35x40 luba na 45. Ale chyba te niższe poczytałem kilkadziesiąt artykułów i do oświetlenia T5 lepiej podbno kupić niższe akwarium.

A cały problem taki że nie moge znaleźć gotowej pokrywe na wyżej opisane akwarium z oświetleniem T5 na 3 lub 4 żarówki. Wszystkie obódowy w takich wymiarach są na 2. A przecierz 2 żarówki T5 to stanowczo zamałe oświetlenie na akwarium 112 l. Chce zasłonnić akwarium z góry i niechce lamp wiszących. Co mam zrobić aby nic nie przerabiać? Gdzie moge kupić taką gotową pokrywe?? POMOCY będe bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub kto może mi cos takie zrobić w kolorze czarnym na zamówienie?? Prosze pomocy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze odradzam akwarium profilowane,mialem okazje dzisiaj takie ogladac,makabra.Jesli chodzi o oswietlenie to 4x24w t5 powinno wystarczyc dla miekkich i LPS,jak bedziesz chcial trzymac korale twarde SPS to dolozysz jeszcze jedna swietlowke.Na akwarium 45cm wysokie,t5 moze byc.Pokrywe mozesz zrobic ze spienionego PCW do dostania w supermarketach budowlanych.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne dołożyć jedną a 4 świetlówki wystarczą. Ja nigdy czegoś takiego nie robiłem i wole nie grzebać jak sie nie znam. Ja chciałem kupić gotowom taka pokrywe o taki wymiarach i już z zamontowanymi 4 świetlówkami. Gdzie moge cos takie kupić lub gdzie jest jakas firma która sie w tym specjalizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje zebys kupil w jakims sklepie porfilowana obudowe (na allegro mozna kupic za 95zl) i wywalil z niej swietlowki ktore sa z kupil zestaw:

http://www.zoolight.pl/sklep/product_info.php/cPath/31/products_id/185

chwilunia zabawy bo to gotowy zestaw i masz fajne oswietlenie za niewielka kase. Jesli masz wiecej kasy to polecam pokrywe z AQUABORO (400zl)

ja mam profilowane akwarium i fajnie wyglada...:) ale kwestia gustu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pozostaje kwestja chłodzenia latem obawiam się że 100W pod taką pokrywką i zupa gotowa, ogólnie jestem zdania że morskie powinno być otwarte - wymiana gazów, cyrkulacja powietrza itp.

zrobienie pokrywy średnio rozgarniętemu facetowi nie powinno sprawić większych problemów, ja zrobiłem po prostu stelaż z profili do płyt kartonowo gipsowych, do niego poprzykręcałem wszelkie stateczniki, kondensatory itp. a z przodu przyktęciłem kawałek dociętej na wymiar płyty pilśniowej drewnopodobnej (dodam że mam deltę z profilowaną szybą więc łuk jest dużo bardziej zagięty niż w zwykłym baniaku profilowanym) wyszło mi super kosztowało może 20 zł


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

jsli juz sie uparłeś na to profilowane akwa ....i jesli masz orginalna pokrywe do niego ...(lub nie) to jak polecam na jakims złomowisku (lub we wlasnym pokoju) znaleźć kawalek starego aluminiowego karnisza , do tego nitownica , ze dwie czarne plyty spienionego PCV.i cos do ciecia .....mozna zrobic cuda.Jak bedziesz mial wszystko pomysł sam wpadnie ...jeśli chodzi o wentylacje pokrywy to w sklepie meblowym dostaniesz kratki stosowane do wentylacji lodowek w zabudowie....ja zastosowalem cztery ...ale wystarcza dwie.


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUK4344,a mógłbyś wrzucic jakąs fotke?strasznie mnie ciekawi jak to wygląda...Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.