Skocz do zawartości
TMK

[OT]sprawdzenie aparatu przed zakupem?

Rekomendowane odpowiedzi

Kraszan :

Przy użyciu pierścienia tracimy możliwość ostrzenia na nieskończoność. Jeżeli pierścieni jest sporo to może okazać sie, ze obiekty oddalone o 50cm są już poza "zasięgiem ostrości"...

nieskończoność przy zdjęciach makro nie jest raczej potrzebna, istnieje za to inny problem z pierścieniami: głębia ostrości grubości ... papieru, nawet przy mocnym przymykaniu przesłony często i tak jest za mała by w jej zakresie zmieścić cały fotografowany obiekt.

Oprócz pierścieni są jeszcze inne możliwości: soczewki makro, konwertery (czyli trochę bardziej zaawansowane soczewki:)), odwrotne mocowanie drugiego obiektywu ale prawda jest taka że najlepszym rozwiązaniem jest zakup specjalnego obiektywu typu makro, nawet starszego niedrogiego manualnego.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2Kraszan, Przepraszam faktycznie naplątałem z tym makro, trochę pewnie nieuważnie przeczytałem post TMK, bo pomyślałem ze autorka plącze zoom z makro (to "przybliżanie obiektów). Faktycznie, o wiele jaśniej i lepiej to rozwinąłeś :yes . Dobra chłopaki, my chyba trochę offtopujemy, chyba ja to zacząłem :), rozmawiamy tu już o aspektach technicznych bardziej się zagłębiając, a to raczej tutaj osobą nie bardzo przyda, są do tego inne forum :).

Ja tez myślę ze kompakty serii G są najlepszym rozwiązaniem (szczególnie nowy G9).

Co do jakości zdjęć to dokładnie tak jak mówisz, Kraszan:

"Po trzecie, to najlepsze są kliszaki "
a tym bardziej na 6x7 i większym :)

"PS.Wszystko co mowie jest mojš własnš opiniš i nikogo nie zmuszam by się z niš zgadzał. Nigdy nie bój sie robić tego czego nie umiesz. Pamiętaj ""Arka"" była zbudowana przez majsterkowicza. Profesjonali?ci zbudowali ""Tytanik"""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G9 czym się rózni od S5? cena na pewno i mniejszy zoom optyczny, ma RAWa ...

porównałam sobie g7 g9 i s5 http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/4 tutaj i g9 joś tak nierewelacyjnie ciekawe kto dokonuje ocen


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierewelacyjnie bo jak widać to jest ocena tylko jednego pacana (widocznie sfrustrowanego zakupem - może myślał że będzie miał jakość lustrzanki :) , inne mają średnią ocen kilku/kilkunastu osób.

G9 to jest dokładnie to samo co G7 tylko z matrycą 12mpix zamiast 10, ekranem 3" zamiast 2,5" i z trybem RAW. Obudowa podwodna niestety nie pasuje od G7 bo G9 ma przesunięte o 5mm przyciski ze względu na większy ekran :) a chciałem zmienić na G9

Tu masz profesjonalny opis G9 - zobacz na opinie wystawione temu kompaktowi przez znawców tematu

http://www.dpreview.com/reviews/canong9/


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam strone dpreview - zawsz od tego zaczynam lekture przed kupnem aparatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.