Skocz do zawartości
serum

Plany mini rafki. :) Proszę o pomoc i sugestie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,:)

Planuje założyć mini rafkę ok. 45l (niestety z powodów niezależnych odemnie większy zbiornik nie wchodzi w grę). Po przeczytaniu tematów na forum mam pewne plany dotyczące zbiornika:

*grzałka z termostatem 50W.

*Odpieniacz miniflotor AM (tylko mam pytanko czy do niego trzeba jakiś pomp czy czegos w tym rodzaju zeby dzialal?

*co do cyrkulacji to może pompa STEP 3 - wydajność: 950 l/h .

*zywa skała-5kg (czy to wystarczy?)

*oswietlenie... i tu mam najwieszy problem. jest to akwarium z profilowaną pokrywą w której znajduje się 1x15W jakiegos badziewnego oświetlenia. Myślę że mozna to wywalić i zrobić coś innego. Tylko co? Macie jakies propozycje co dokladnie dac (chodzi również o względy estetyczne-niech nie bedzie za niebiesko). A moze na ktos juz przerabiał taką pokrywe???

*obsada: jakies łatwe w utrzymaniu koralowce miękkie, ukwiał, para błazenków no i ekipa czyszcząca (jaka?).

To chyba tyle, o ile o czyms nie zapomnialem.

Co sądzicie o moich planach?

EDIT: Co sądzicie o filtrach Ro z allegro za niecale 200zł.?

np: http://www.allegro.pl/item259727802_filtr_osmoza_osmonics_ro2_gratis_usa_f_vat_100gpd.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

1. do miniflotora trzeba pompke powietrza - tak ze 200-300L/h wydajnosci

2. cyrkulacja: lepsze dwie slabsze pompy niz jedna silniejsza (latwiej potem poustawiac tak cyrkulacje zeby wszystkim odpowiadalo)

3. skala ok

4. oswietlenie - poszukaj swietlowek power compact

5. ukwiala lepiej nie mecz - kup i zabij od razu - to lepsze od powolnego meczenia zwierzaka az sam padnie

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta osmoza ci wystarczy tylko dokup filtr DI po niej :)

uzywam podobnej


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze dla ukwiała zbironik za mały ,lub ja zbyt malo doświadczony. :)

Jeżeli chodzi jeszcze o tę cyrkulację, to co konkretnie polecacie?

Jakie konkretnie power compacty polecacie?

moze byc np. to?

http://www.aquarius.ima.pl/offerdet.php?id=741

EDIT: Czy musze kupowac reaktor Ca czy cos w tym stylu?

Proszę o porady i sugestie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadz 3x aqael 350 powino byc nadmiarowo do 45l (jak sa 2-3 papy latwiej ustawic cyrkulacje w akwa) :) mam taka w akwa i jej siostrzyczke 600 chodza ponad 1.5 roku i nic im nie ma :) ladnie glonami tylko obrosly :)

to co podales to sama aktyniczna wiec albo dokupisz do nie druga jakas 10000k (lub 15000K - bardziej niebieska)

lub zupelnie inaczej kup PC tzw 50/50 wtedy polowa jest aktynika a polowa 10000K


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli proponujesz:

*2-3 te pompy: http://www.zoomania.pl/product_info.php/products_id/308

*i ten PC 50/50

Czyli oświetlenie i cyrkulacje mamy załatwione.

I nawet wysło niezle cenowo. :)

Teraz mam jeszcze pare pytań.

Jaką polecacie sól?

Czy potrzebny mi będzie reaktor Ca?

Jakie moge mieć wytrzymałe i łatwe w hodowli koralowce miękkie.

Z góry wszystkim dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia pompki polecam, sa bezawaryjne i w miare cichutkie (jak na polski produkt wykonane niesamowicie staranie)

tego PC musisz dopasowac do dlugosci akwa, i licz ok 1W na 1l wody w akwa


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sol albo TropicMarin Pro Ref albo Preis

urzywam obecnie tego pierwszego a nowe akwa bede na tym drugim zalewac

nie potrzebny bedzie ci ani mikser ani reakor, wszystko uzupelnisz podmianami nowej solanki

z miekich powino wszystko rosnac, mozesz nawet sie o jakiesl latwe w utrzymaniu twardziele pokusic, grunt to nie przesadzic z iloscia zwierzakow i utrzymac parametry wody

bedziesz ze sprzetu potrzebowal jeszcze 2 urzadzen

1 jakies do pomiaru zasolenia (sa tanie ale sa i drosze np refraktrometr)

2 do uzupelniania odparowanej wody (tu nie warto oszczedzac szczegulnie przy takim malym akwa gdzie sie zmienia szybko zasolenie)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fil a nie uwazasz ze nowicjusz moglby choc troszke sie wysilic iposzukac cos na pytaniaktore zadaje?ja tez zaczynalem i ty rowniez ale takich tematow ozakladaniu akwa juz jest calkiem sporo.malo tego twoj dziennik w zupelnosci tez by pomogl prawda?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj do mojego dziennika... ja tez mam 45 litrow :)


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darekn12 w sumie masz racje :)

po to tez ten dzienik pisalem, zeby bylo innym latwiej

ale sie mi nudzi wiec pisze i odpowiadam :)

a podzielenie sie wiedza w tym wypadku nic nie kosztuje szczegolnie ze zostaly zadane konkretne pytania


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o czym piszesz bo sam dostaje kota w domu ale czaasami irytuje mnie brak jakielkowiek checi do odp sobie samemu na niektore pytania.najlepiej podac prosto na lawe.a nie o to chyba chodzi w tym wszystkim.

czytalem wlasnie dziennik 375 l widze ze powoli do przodu:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@serum co do blaznow 45l to jednak troche dla nich malo, pierony jednak trche rosna

proponuje jakies male babki albo inne malutkie rybki


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darekn12 tia do przodu :)

mam juz HQi (trzeba dokupic zarniki), mam odpieniacz, ma pompe glowna, jestem w trakcie zakupu tunziakow do cyrkulacji, czekam tylko jeszcze na drugie wiertlo i zaczynam wiercic dziury pod komin :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@serum szukasz RO i hydrometru kuknij do targowiska :) moze zdazysz :) (post o sprzedazy blazenka)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, na wstępie się przedstawie.

To ja serum-wkoncu przypomniałem sobie swoje stare hasło wiec będę używał tego konta

Dziękuje wszystkim za rady i pomoc a szczegolnie Filavandrelowi, dzięki Wam mam nadzieje pod koniec miesiąca w moim domu zacznie powoli powstawać mała rafka. :)

Darekn12, jestem zalogowany na forum od lipca miałem dużo czasu na przeczytanie kompediów, dzienników i artykułów (swoją drogą ich autorom za nie dziękuję), jednak jako osoba niedoświadczona nie odważyłbym się wybierać sprzętu bez konsultacji z weteranami, stąd też ten temat.

Tak samo wolę zadawać tu pewne pytania by miec już wyklarowany obraz całego akwarium.

Oczywiście rozumiem również Twój punkt widzenia.

Jako były moderator na www.akwrystyka.com.pl walczyłem ze spamem i tematami bumerangami, jednak uważam że w przypadku akwarystyki morskiej te tematy są potrzebne, bo im ich więcej tym bardziej(przynajmniej w moim przypadku) pomagają one początkującym.

Swoją drogą można by je wszystkie zebrać w całość i...-oj, stary moderatorski nawyk reform. :)

Filavandrel :

@serum szukasz RO i hydrometru kuknij do targowiska :) moze zdazysz :) (post o sprzedazy blazenka)

Już poszło PW.

Dzięki.

EDIT: kto pyta nie bladzi, nie mogę znaleźć Twojego dziennika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.