Skocz do zawartości
Muniek

pomy do Profiluxa Plus

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra a co muszę kupić jak chce podłączyć 4 pompy dozujące, pomiar Ph, pomiar temperartury, czujnik wody optyczny i elektrozawór, może pomair Redox lub miernik do wody za RO i jeszcze jedną pompe Tunze do falowania no i może światło 2 lub 3 kanały (nie ściemniane żadne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MiQ :

no dobra a co muszę kupić jak chce podłączyć 4 pompy dozujące, pomiar Ph, pomiar temperartury, czujnik wody optyczny i elektrozawór, może pomair Redox lub miernik do wody za RO i jeszcze jedną pompe Tunze do falowania no i może światło 2 lub 3 kanały (nie ściemniane żadne)

Witam,

- Profilux;

- Pompki dozujące;

- elektrodę pH;

- czujnik wody + zawieszkę na ściankę sumpa + uchwyt czujnika;

- elektrozawór;

- listwę STDL;

- pompę Tunze sterowalną!;

- kabelek do Tunze;

- kartę Redox + elektroda (lub profilux plusII EX + elektroda Redox);

Miejsca w listwie wystarczy Ci na 2 kanały, ponieważ dolewka i CO2 zajęły już dwa.

Co do Osmozy to napisz jaki parametr chcesz mierzyć profiluxem.

Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profilux plusII EX + elektroda Redox - co to to jest ta końcówka EX ??

i CO2 nie będzie, jedyny elektrozawór będzie do dolewki + grzałka (ale ta będzie miała swój termostat - chyba że da się sterować tym z profiluxa i dać grzałkę bez termostatu lub podwójne zabezpieczenie)

zasadniczo profiluxem chciałem mierzyć albo zasolenie albo "zużycie" membrany w RO albo jedno i drugie

i jeszcze muszę doczytać co daje pomiar redox (które ma być powyżej 400 z tego co wyczytałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ masz opisane co ma jaki model. EX to model najbogatszy, ma moduly redox i przewodnosc fabrycznie wmontowane, trzeba tylko elektrody dokupic

jasne, lux potrafi sterowac grzalka wiec albo bez termostatu, albo z termostatem ustawionym na troche wyzsza temperature jako zabezpieczenie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jakos tej wersji EX nie widziałem w naszych sklepach :D

Lotnik - skoro na listwie zostaną 2 kanały to akurat mogę je wykorzystać do sterowania lampami HQI i świetlówkami ??

takie klu mojego pytania jest takie: czy do dolewki, Ph, pomp dozujących czy pomp Tunze muszę kupować jakieś karty czy do tego nie i starczy listwa z 4 gniazdkami (będzie tam oświetlenie x2, elektrozawór RO i grzałka).

A jak chce zasolenie, USB i np redox to kupuję osobne rozszerzenia ?? i czy te 3 dodatkowe mogę dać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

info teoretyczne, z niemieckiej strony

do podlaczenia tunze potrzeba tylko extra kabelek ProfiLux <-> Tunze L2, podlaczasz do wyjscia L2. no i oczywiscie sterowalna tunze (6000, 6100, 6055 itp)

Ph - jest juz fabrycznie modul zamontowany, trzeba tylko elektrode dokupic (zwykla z wtyczka BNC)

pompy dozujace GHL-owskie tez podlacza sie bezposrednio do luxa, (wyjscie S) nic extra nie trzeba

USB - mozna dokupic modul + kabel usb, ale tansza o polowe alternatywa jest kupienie oryginalnego GHLowskiego kabla przejsciowki RS - USB. wyjscie RS lux ma w standarcie

Redox - w wersji ex modul wbudowany, trzeba kupic tylko elektrode, w wersji plus trzeba dokupic modul + elektrode.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MiQ :

tylko jakos tej wersji EX nie widziałem w naszych sklepach :D

Ja kupowałem w polsce w Zabrzu. Na stronie nie znajdziesz. Wystarczy zamówić i Ci Tomek ściągnie.

MiQ :

Lotnik - skoro na listwie zostaną 2 kanały to akurat mogę je wykorzystać do sterowania lampami HQI i świetlówkami ??

Zgadza się. Jednak jeżeli planujesz odpalanie pełnego oświetlenia czyli HQI i Actynica jednocześnie to wystarczy oczywiście jeden kanał. Jeżeli niezależnie to wtedy potrzebne są akurat 2 gniazda.

MiQ :

takie klu mojego pytania jest takie: czy do dolewki, Ph, pomp dozujących czy pomp Tunze muszę kupować jakieś karty czy do tego nie i starczy listwa z 4 gniazdkami (będzie tam oświetlenie x2, elektrozawór RO i grzałka).

Do dolewki oprócz czujnika wystarczy electrozawór lub pompka wpięte bezpośrednio do gniazda na listwie STDL.

Ph jak pisał Tom(...) powyżej tylko elektroda ponieważ profilux w wersji nawet podstawowej posiada port pH.

Do pomp dozujących dołączony jest w zestawie zasilacz i kabelek czyli wszystko co jest potrzebne. Wyjmujesz z pudła, podpinasz i lejesz co tam potrzebujesz.

Do Tunze:

Jeżeli jedna to: kabelek dedykowany z GHL'u. (jeden koniec do sterownika pompy, a drugi koniec do gniazda w profiluxie oznaczonego jako [L].

Jeżeli dwie to: dwa kabelki identyczne + rozgałęziacz jako że jedno gniazdo L zawiera dwa kanały. np: L1L2.

MiQ :

A jak chce zasolenie, USB i np redox to kupuję osobne rozszerzenia ?? i czy te 3 dodatkowe mogę dać

Jeżeli chcesz Zasolenie i Redox to kupuj od razu EXa. wyjdzie niewiele drożej, a ponad to dostaniesz w pakiecie kolejne gniazdo analogowe L5L6 i Level3. I zachowasz 3 wolne sloty na przyszłość.

Zamieściłem zdjęcie tylnego panelu w temacie o moim baniaczku 500L.

IMHO pomiar Jakości wody z Osmozy profiluxem jest bardzo drogi. elektroda Conductance to koszt 600PLN + karta 260PLN (elektroda do wody słodkiej nie nadaje się do morskiej ze względu na zakres pracy. Słodka 0-2mS; morska 2-100mS).

Myśle Że TDS meter trzeba by kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lotnik :

Do Tunze:

Jeżeli jedna to: kabelek dedykowany z GHL'u. (jeden koniec do sterownika pompy, a drugi koniec do gniazda w profiluxie oznaczonego jako [L].

Jeżeli dwie to: dwa kabelki identyczne + rozgałęziacz jako że jedno gniazdo L zawiera dwa kanały. np: L1L2.

Z tymi dwoma pompami to raczej nie do końca jest tak jak piszesz- no chyba, że coś się pozmieniało :D Jeśli mamy podłączyć dwie pompy Tunze to kable są do każdej inne. Z tego co pamiętam Tunze 1 i Tunze 2 się nazywały.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja Rebciu

do jednej pompy kabel Profilux <-> Tunze L1(L3)

do drugiej Profilux <-> Tunze L2(L4)

kazdy z kabli mozemy rozgalezic na dwie pompy uzywajac standartowego rozgaleznika tunze, profilux moze wiec sterowac dwoma grupami po dwie pompy


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Z tymi dwoma pompami to raczej nie do końca jest tak jak piszesz- no chyba, że coś się pozmieniało :D Jeśli mamy podłączyć dwie pompy Tunze to kable są do każdej inne. Z tego co pamiętam Tunze 1 i Tunze 2 się nazywały.

Zgadza się. Chyba się rozpędziłem. Sprawdziłem na opakowaniu i oba kable są różne.

Czyli "pierwsze" dwie pompy = jeden port L1L2

"drugie" dwie pompy = drugi port L3L4

Więc dlaczego spece z GHLu nie zrobili crossowania na trójniku tylko kombinują z dwoma rodzajami kabli? Czy coś znowu pominąłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z oznaczenia kabli wynika ze to obojetnie gdzie jaki wlozysz (L1-L3 i L2-L4) pewnie maja tylko jeden kabelek w innym miejscu przylutowany zeby lux mogl rozroznic ktora pompa jest gdzie podlaczona.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak damy rozgałęziacz to pompami sterujemy niezależnie ?? choć to pytanie bardziej na przyszłość bo chyba w 500L starczy 17tys l/h cyrkulacja maksymalna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MIQ, profilux steruje pompami niezależnie i ma kilka programów w których można sobie dobrać pożądane parametry.

Zastanawia mnie jeszcze jedno (rozważanie teoretyczne bo w baniaku jeszcse sahara): wyczytałem w specyfikacji że pompa Tunze turbelle stream pracuje w zakresie wydajności 4000L - 12000L, więc minimalna wartość jaką może zapodać profilux jest 4000L. Teraz żeby uzyskać funkcę feeding pause należ transformator pompy podłączyć do gniazda na listwie STDL, czy wystarczy wpiąć normalnie, a profilux załatwi sobie sprawe sam? Jeżeli profilux zapoda mniej niż 4000L to pompa wyłączy się?

Rozsądek mi podpowiada że chyba to drugie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie!

Sterownik Tunze potraktuje to jako zablokowanie pompy - włączy sygnalizator dzwiękowy i zatrzyma pompę aż do resetu. Profilux poprawnie steruje pompami Tunze w zakresie 30% - 100% Jeśli chcesz korzystać z funkcji "Feeding pause" musisz wpiąć pompę w listwę profiluxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
froolk :

Niestety nie!

Sterownik Tunze potraktuje to jako zablokowanie pompy - włączy sygnalizator dzwiękowy i zatrzyma pompę aż do resetu. Profilux poprawnie steruje pompami Tunze w zakresie 30% - 100% Jeśli chcesz korzystać z funkcji "Feeding pause" musisz wpiąć pompę w listwę profiluxa.

Nie wiem jakie masz pompy, ja mam 6100 i 6055 i nie jest tak jak piszesz. Normalnie korzystam z przerwy na jedzenie i nie mam pomp podłączonych tak jak napisałeś.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 6100 i po pauzie nie startują (wyje sygnalizator) - kurcze myślałem, że to normalne ale wyglada na to, że mam walnięte pompy :D Podłączyłem przez listwę no i było po problemie.

guliwer777 a mógłbyś jeszcze sprawdzić co się dzieje jak ustawisz profiluxa poniżej 20% wydajności - bo u mnie znowu to samo - pompy nie startują (wyje sygnalizator)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takie pytanie według strony

http://www.ghl-kl.de/Produkte/Aquaristik/Produkte/ProfiLux/body_profilux.html

profilux plus powinien mieć czujnik temperatury w komplecie - czy tak jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czujnik był w komplecie, a karmienie funkcjonuje bez wpinania pomp do listwy


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

froolk, u mnie pompy chyba poniżej 24% się zatrzymują tzn. nie zmniejsza wydajności do 20% tylko się zatrzymuje do 0 i ponownie dmucha do zadanej wartości - 100% czy jak ktoś tam sobie ustawi. Skrzyneczki Tunze nie wariują przy tym.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te pokrętła w skrzyneczkach muszą być ustawione na max czy po wpięciu kabla skrzyneczka ignoruje nastawę pokrętła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

froolk, u mnie pompy chyba poniżej 24% się zatrzymują tzn. nie zmniejsza wydajności do 20% tylko się zatrzymuje do 0 i ponownie dmucha do zadanej wartości - 100% czy jak ktoś tam sobie ustawi. Skrzyneczki Tunze nie wariują przy tym.

No to u mnie jest jakiś "babol" bo podobnie jak u Ciebie w okolicy 20% stają zupełnie ale następnie skrzyneczka zaczyna piszczeć i pompy po wzroście do 100 już nie ruszą dopóki nie wyłączę ich zupełnie z gniazdka i to bez wzgledu czy są w listwie od profiluxa czy też w "zwykłym" gniazdku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frook ale obie pompy tak mają? Może zobacz czy w komorze wirnika nie zrobiło się wybrzuszenie bo była taka feralna partia Tunze


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MiQ :

czy jak damy rozgałęziacz to pompami sterujemy niezależnie ?? choć to pytanie bardziej na przyszłość bo chyba w 500L starczy 17tys l/h cyrkulacja maksymalna ??

wydaje mi sie na logike ze nie, sterujemy polaczonymi z soba tym rozgaleznikiem Y tunze PARAMI pomp niezaleznie, tzn te ktore sa na jednym kablu podpiete do luxa beda w tym samym momencie dostawac takie samo napiecie. imo nie da sie sterowac kazda z 4 pomp z osobna jako ze podlaczone sa po dwie do jednego gniazda

zeby sterowac kazda z 4 osobno trzeba by miec chyba 4 wyjscia L w luxie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.