Skocz do zawartości
Marius

Sump na kolkach ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tutaj w Szwecji jednego kolege polaka ktory zarazil sie morszczyzna. Ma on czasem bardzo dziwne pomysly. Ostatnio przeszedl samego siebie, wymyslil ze zrobi sump na kolkach tak zeby go moc wysonac spod baniaka, wyczyscic poustawiac dokladnie sprzet itp. Co o tym sadzicie ? Ja probowalem mu przemowic do rozsadku ale mi sie nie udalo :D


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calkiem rozsadne rozwiazanie.mom zdaniem.jezeli duzy sump to od czasu do czasu kazdy chcialby go wyczyscic i w ten sposob wyjezdza nim sobie przed szafke.niemusi sie probowac zmiescic pod blatem szafki.ja mam sump 54 l wiec mi to nie potrzebne.ale wiem ze ci co maja sumpy po 100 i wiecej litrow to juz jest problem z wyciagnieciem.fakt wtedy poprostu niewyciagaja.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywa, ze szafki sa zbyt niskie, zeby wyjac kubek odpieniacza, lub wogole wstawic odpieniacz do sumpa. Rowniez dozynki w filtrze glonowym moga byc uciazliwe, gdy refugium jest w szafce nieco cofniete, a lat na karku nie ubywa:D. Wygoda, panie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mysle ze to jest dobre rozwiazanie,wiem ze Adam-Osad ma tak zrobiony sump którym moze sobie wyjechac na zewnacz i go poleca bo jak napisal Darekn12 przy pracach takich jak wymiana piachu,czyszczenie to faktycznie mozna troszke ulatwic sobie zycie.Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie poitrzeba na kółkach. Ja mam na szynach chyba od szuflad ale poziomo pracujących wysokość szyn około 1 cm.+ podkład 1 cm sklejka i pięknie lekko wyjeżdża z szafki


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a obecne szyny do szuflad nie są na kółkach ? bo moje tak.

Również twierdzę, że jest to bardzo dobry pomysł. Sam przymierzałem się do tego, ale że okazuje się że jestem noga w DIY i zaniedbałem to :D


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam sump (1100x600x380) na kółkach. Należy skleić sump z trochę grubszego szkła i nie ma problemu.

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny pomysł


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.