Skocz do zawartości
Kwiatek

Kamera - zakup

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Wlasnie sie z eltomem glowimy co wybrac

Moze ktos ma o tym jakies dobre pojecie i moglby pomoc w wyborze ?

Na co zwrocic uwage jakie parametry itd.

pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprecyzujcieo jakakamere chodzi czy internetowa czy moze taka do nagrywania rodzinki:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad internetowa to bym sie nawet nie zastanawial.

Jasne ze dla rodzinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do parametrów to większość kamer w tym samym przedziale cenowym posiada bardzo podobne dane techniczne.

Musicie się zastanowić bardziej nad takimi (moim zdaniem) rzeczami jak:

1.HD czy nie

2.mała czy duża

3.taśma, płyta czy karta pamięci

Potem określić sobie przedział cenowy i kupić to co się Wam najbardziej podoba i leży w ręku.

Ja mam i gorąco polecam kamerkę HD Sony http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action?product=HDR-CX6EK&site=odw_pl_PL&imageType=Main&category=CAM+High+Definition+on+Memory+Stick

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem Panasonica z przetwornikiem 3CCD na kasetki Mini DV i jestem z niej bardzo zadowolony. Jakość obrazu i dźwięku bardzo dobra, i kamera nie jest naszpikowana niepotrzebnymi bajerami za które trzeba dodatkowo płacić a z których i tak człowiek potem nie korzysta :D

Dlaczego kasetki Mini DV - dlatego, że nie są zbyt drogie i są małe gabarytowo.

Nie zdecydowałem się na kamerkę która nagrywa na płytki DVD, bo z własnych (i nie tylko) doświadczeń wiem, że po jakimś czasie na płytkach pojawiają się błędy i po jakimś czasie mogą się nie chcieć dać odczytać. Z kasetkami Mini DV nie ma takich problemów.

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jerry :

Ja jestem posiadaczem Panasonica z przetwornikiem 3CCD na kasetki Mini DV

Moglbys podac model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie warto pomyśleć o przetworniku 3CCD a jeżeli dodatkowo cię stać, to chyba warto zainwestować w kamerę z nośnikiem HDD albo na karty flash. Mam prostą kamerkę Sony na kasety mini DV i zgrywanie do obróbki filmów jest trochę upierdliwe, ale ja z założenia wybrałem wersje budżetowa.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3ccd z tego co czytalem to do zdjec aparat mam dobry wiec raczej skupilbym sie na obrazie ruchomym

a co myslicie o tej np.

http://www.allegro.pl/item262720714_sony_dcr_sr52e_torba_polskie_menu_f_vat_pl_22_.html

czego jej brakuje itd jakis odnosnik by sie przydal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 ccd to nie tylko do zdjęć - to zawsze daje lepsze kolory i ostrość, ja bym jeszcze pomyślał nad taka do której dokupisz za rozsądne pieniądze obudowę do filmowania pod wodą.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno kupilem Sony DCR-SR290 i jestem bardzo zadowolony, filmy robi nawet w dosc slabym oswietleniu bardzo dobre, ze zdjeciami oczywiscie gorzej. No i przegrywanie z HDD - bajka, szybkosc bardzo duza :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab a co bys zaproponowal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo

poniewaz temat jest to temat na temat sprzetu ktorym na codzien pracuje podam kilka rad :D

1. tylko i wylacznie kasetki Mini-DV - dlaczego bo przy nagrywaniu na wszystkie inne elektroniczne nosniki (miniDVD, karty pamieci, twarde dyski itp itd) material jest juz obrabiany przez kamere i kompresowany a to sie zawsze wiaze ze strata jakosci :D

2. przetwornik 3CCD - dlaczego bo daje nieporownywalnie lepsza jakosc obrazu

3. przynajmniej czesciowe manualne ustawienie wszystkich zmienych typu ostrosc, migawka, przyslona, ustawianie bieli itp (sie pierunsko przydaje bo wiekszosc automatow sobie nie radzi np. bardzo czesto jest wlasnie problem przy bieli przy sztucznym oswietleniu lub ustawienie ostrosci przy gwaltownych zmianach natezenia swiatla - stroboskop itp)

4. stabilizator obrazu (sa 2 rodzaje: programowy i mechaniczyny) ten drugi jest o niebo lepszy (i droszy) - zreszta jak bedziesz ogladal sprzet i bedzie wlaczony to wejz do reki zrob max zum i popatrz jak ci sie reka trzesie :D

5. optyka szklana!!! wiekszosc obecnych kamerek ma optyke plastikowa a to pogarsza parametry obrazu

co by tu jeszcze napisac :D to sa wedlog mnie najwazniejsze parametry

obraz najlepiej teraz 16x9 bo sie na to przechodzi co do HD nie jestem ciagle przekonany (za nowy na rynku)

modeli zadnych nie polecam bo na te cie raczej co ja mam nie bedzie stac :D

ale polecam SONY (mam kamere ktora pracuje srednio 4-5H na dzien i od zakupu - ponad 3 lata - jest bezawaryjna), bardzo dobre sa tez Panasoniki


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tak,

Chcialbym kupic kamerke taka dla rodziny:

- brzdaca mojego ponagrywac

- jakas imprezke rodzinna

I miec z tego pamitke

przedzial powiedzmy 1,5 tys zl - 2,5 tys zl

co bys zaproponowal zeby spelnily sie te warunki twoje ?

pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Filavandrel za pomoc w wybraniu sprzetu :D Juz zakupiony. Jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.