Skocz do zawartości
Patrycja

Boże....

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, skoro nie po niemiecku to po polsku...:D JAK NIE WIESZ O CO CHODZI, TO CHODZI O KASE!

Ich Grusse Alle...

---------------------------------------------------------------------------

Cholerna polska klawiatura..:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrycja :

To jest piękne uzależnienie..:D, a przede wszystkim leprze takie niz inne..:D I tak na każde wydaje sie kupe kasy..:D

No nie wiem czy lepsze niz inne- jak palisz czy ćpasz czy pijesz to niszczysz głównie siebie, a jak zajmujesz sie akwarystyką morską to zabijasz inne istoty zamieszkujące tą piękną planetę. Więzimy je i męczymy zanim trafią do naszego akwa. Oczywiście później chcemy dla nich jak najlepiej, ale i tak zanim do nas z tej indonezji dojadą, to jesteśmy winni śmierci paru pięknych zwierząt.

Ok, sorry trochę nie na temat ale jak ktoś mówi, że to piękne hobby to ja zawsze widze też tą ciemną stronę.

Ok, teraz mi sie dostanie

Pozdrawiam


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj dostanie Ci sie! Jako jedyny popatrzyles na te zwierzaki od tej strony! To co napisales to nie jest złe... To po prostu prawda, ale każda ingerencja człowieka w świat przyrody kończy sie predzej czy później zbieraniem żniwa. Niestety,,,

_____________________________________________________________________________

NAJGORSZĄ ZE WSZYSTKICH ISTOT JEST CZŁOWIEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy nie niszczysz zdrowia.

Jak układałem ze 100kg skały zgięty wpół z łapami po pachy w wodzie parę godzin, bo ciągle jakaś skałka nie pasowała do drugiej.

To potem parę dni ledwo chodziłem podziębiony, z bólem w plecach i z pokutymi dłońmi przez jakieś cholerne małe rurówki i inne kolce:)

A i kląć się można nauczyć nieźle:)

W dodatku ostatnio jakaś klątwa nade mną zawisła, a mianowicie nic nie mogę sobie kupić do akwa.

Bo jak tylko kupię coś droższego, to za chwilę następuje jakaś awaria w domu lub dzwoni telefon że coś sie dzieje w firmie i muszę wyłożyć niemal że dokładnie tyle kasy, co przed momentem wydałem na akwarium:O_o

Ale jak człowiek popatrzy, na ten biały piaseczek...mmmm:)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej się boje Kosztów... Związanych z późniejszym eksploatowaniem akwa, ale jak sie na cos decydujesz to musisz podjąc to ryzyko.

Ale jakie sa efekty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie trafiłaś w samo sedno.

Założenie akwarium to jeszcze nie jest wielki problem.

Późniejsze koszty utrzymania, to jest ciągła inwestycja, wydaje sie o wiele więcej, niż tylko to, co policzysz sobie na początku.

Zapamiętałem sobie co kiedyś chyba Szymon powiedział

"Akwarium morskie to najgorsza inwestycja jaka znam"

albo Swir2 "akwarium morskie-kula u nogi"

Nie pogniewacie sie chłopaki:)?

Także akwa trzeba dobrze pozycjonować w swoim życiu, żeby przynosiło satysfakcję.

Acha i jeszcze mi sie przypomniało ktoś z forum powiedział " z akwarium morskim jest jak z ratami za samochód, tylko ze raty za samochód kiedyś spłacimy, a za akwarium płacimy dalej"

Bardzo mi sie podobają, te teksty o akwariach morskich.

Jeszcze było fajne, żeby stawiać akwarium większe niż cię stać i jak przyjdą koszty, to wtedy zaczniesz myśleć i kasa się znajdzie i twój byt przy okazji się poprawi.

Też tekst z forum, ale nie pamiętam kto to powiedział:D.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.