Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

waga soli morskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem worek soli 20 kg , jade jutro siostrze zalac zbiornik , zwazylem ta sol wlasnie i 200 gram brakuje , nie ma pelnych 20 kg dlaczego ?:D czemu jest mniej od 200 gram a nie wiecej ? ( waga gramowa nowa , pomylke wykluczam )

pozdr....

Ps; jesli ma ktos z was nowa sol nie rozerwany worek to neich zmierzy z ciekawosci . moze mnie sie tak itrafil ? :]


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba z lekka przesadzasz :D

jaka moze byc dokladnosc wagi u producenta ktora nasypuje sol do workow? Myslisz ze to tez gramowa? Mysle ze 1% to i tak dosc duza dokladnosc :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie przesadzam , czemu sie nie ....ebnom na korzysc klienta sluchaj ?:] przy tak duzej produkcji pomysl tylko .... po za tym Deutschland to nie jest Etiopia waga gramowa przy produkcji to normalne raczej :] tyle ile nastawia , tyle im odmierzy , odsypie do workow , nic nie pisze o odchylkach 1% , napisane jest rowno 20 KG ( nie + , - ) ...pytanie moje czemu nie na korzysc klienta ? ..cos pominelem ? :D

Kiedys ogladalem niemiecki program , z kamera weszli do sklepow i waga gramowa zaczeli wszystko wazyc i co sie okazalo ze wszystko , ale to doslownie wszystko jest zanizane i to sporo !

przeciez ktos to musi wazyc i robi to celowo , czemu wiec nie wazy tyle co jest napsiane ? lub wiecej te 50 czy 100 gram ? zazwyczaj jest sporo mniej : tylko kto to wazy , lub komu to do glowy pryzchodzi ..:D

Mam fajna mala elektroniczna wage gramowa , poszedlem sobie raz dla jaj d osklepu i warzylem a co mi tam :D okazuje sie ze to swieta prawda :]

Mam tylko takei pytanie czemu zawsze daja mniej ,nigdy rowno tyle co napsiane , czy tez przypadkowo (?) wiecej :D

Wracajac do soli , jak myslisz ilu ludzi kupuje sol morska d oswoich akwari ? ja mysle ze miliony ludzi na calym swiecie .... mowi Ci to cos ?


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przewaznie brakuje ? dlaczego nie nasypali 200g wiecej ? :D


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za sol? bo w takim razie te ich "normy" odpowiadajace tym w zakladach farmaceutycznych to sciema - to, ze brakuje 200 czy 300g to nic, ale jak im sie przez przypadek nasypie 200 czy 300g fosforanow to juz gorzej. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest jasna ,OSZUSTWO !!! to jest 20 dkg! w skali całej produkcji to kosmos ! (a może tam na wadze stoi jakiś Kowalski:D) i reszte po boku upycha:D tak czy inaczej oszukują nas wszędzie i nikt z tym nic nie robi ,bo co tam 200g:(( i tak kupimy bo nie mamy wyjścia .

Co do soli to jeszcze ciekawostka , otóż miałem pozostałości (z5kg) soli AM reef salt taką troche zawilgoconą , zmieszałem z resztką (2kg)Instant Ocean i myślę spoko.Dopiero w momencie rozrobienia w wodzie perzez dwa dni miałem wode jak mleko i po wyklarowaniu cały wapń osiadł na dnie , musiałem zrobiś chociaż małą podmiankę i już gloniska sie pokazały Coś te sole się nie polubiły

zamówiłem 10 kg TM zobaczymy ile będzie:D


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a co powiecie na zawartosc soli w soli? Teoretycznie 35g soli na litr powinno dac jakies 1.024-1.025 zasolenie, a Kenta ja musze wsypac 43-45g, czyli o jakies 25% wiecej :D - to dopiero oszustwo :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydygac nie wydygalem , musze miec 100% pewnosc , sprawdze jezcez kiedys kilkanascie tych samych workow soli (rozsadek ) moze sie okazac ze w kolejnym innym worku jest o 200 czy 300 gram wiecej , wtedy rozchodzi sie poprostu o niedokladnosc rozsypywania tejze soli .( nie sztuka z kogos zrobic ...)

zakladajac ze mam baniak taki jak ANdrzej 2400l wody morskiej w obiegu , czyli musze na raz wsypac te 4 worki soli po 20 kg :D i jestem prawie o kilogram soli wydupcony , tak czy nie ?:D podmianki wody u Andrezja nie sa male , sumujac rocznei to sa tez jakies tam pieniadze ktore mozna dac biednym chcocaizby na chleb , zamiast zostawic to komus innemu :](takie moje widzi mi sie )

Ps, Pomyslec nalezy tez , ze akwarystow jest miliony na calym swieie , sa tez delfinaria itd ...brakujacy 200 gram soli okazuje sie niezlym pomyslem :D nazwy soli narazie nie podam , mozliwe ze taka mi sie akurat trafila , mozliwe ze wadze cos szurnelo w co jednak watpie , z ciekawosci jednak jeszcze do tego keidys wroce .

Bardzo mozliwe ze na opakowaniach spotkamy teraz napis (+ , - 1 % odchylki wagowej ) :D

1545-sol.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/2316.htm

poczytaj o wymaganej dokladnosci wag u wg norm, 0.5% dokladnosc moze byc ok, nie wiem jak jest u producenta soli. Ale ciekawe jaka dokladnosc ma waga na ktorej mierzyles te sol - wyswietla sie 19.8 - to moze byc i 19.849999 - czy byla legalizowana? :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehehe :D no tak to nie jest z ta waga napewno :D ciekawe jakei panstwa obejmuje to prawo ?

i czy to samo prawo obejmuje producenta tej soli ktora kupilem :D

samo to ze takie prawo powstalo to juz jest podejrzane :D mamy tutaj doczynienia ze zorganizowana .....:D

Mateusz wytlumazc mi sam fakt dlaczego jest zawsze na minus ?:D skoro w prawie mamy plus minus:D

Ps; Nawet nei masz pojecia jak ludzie sa manipulowani .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.