Skocz do zawartości
lasius

mini 5 litrów wody z acroporami

Rekomendowane odpowiedzi

proponuje słoik po musztardzie z odpieniaszem ze strzykawki, jako przelew drugi słoik (wystarczy przelać kilka razy dziennie wodę z jednego do drugiego to zastąpi równiż cyrkulacje):D

przepraszam za złośliwość

ale troszke wyobraźni

nawet jak przeżyją to obawiam się że nie będą szczęśliwe z obecności w tym oceanie.

zamknij się na tydzień w toi toiu to pogadamy:no


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUK4344: a co ma sie tam tak meczyc? Slimakowi wystarczy, dla kielsy to prawie ocean i tak :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli zapewnisz im odpowiednie warunki to mozesz trzymac je w 40l, swiadectwem, ze "jest im zle" bedzie smierc. mozna cos takiego zrobic, ale nie widze innej mozliwosci jak duzy sump z dobrym jak na ten litraz odpieniaczem i jakims filtrem glonowym, do tego dobre i mocne swiatelko. te 5 l to przesada, ale z 40l mozna zrobic cacko nanorafke.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze policzyłem :D to świeci tam 100W. Niezły przelicznik 1 litr oślietla 20W :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie, ale po co taki mały??:D rob wiekszy i zapraszam po szczepki acroporek-zawsze sie ajkieś małe znajdą i oddam za free:)


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - Lasius

Jak to jest z tym swiatlem? Naprawde wychodzi 20W / litr?

"Akwarium" wyglada b. fajnie i moze dlugo pociagnie na samych podmianach. Klopot sie zacznie, gdybys zaczal jakies parametry czyms wyrownywac, ale dopuki robisz tylko podmiany :D:yes

Jeszcze bedziesz szczepki sprzedawal:lampka:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wychodzi tyle swiatla- powiem tak jest rozsadnie...

Wolałem MH bo świetlówki hmmm mam bardzo duże doświadczenie w doświetlaniu roslin choć to nie to samo to jednak róznica przy tym samym Ra i natężeniu światła fluorescencyjnego i Mh jest kolosalna na kożyść MH dlatego MH. A że akurat tylko 70W miałem to jest... wisi tylko nieco wyżej- tak aby nie przegrzać kałuzy...jest 4200K bo akurat innej barwy nie miałem , gdybym miał to pewnie nie dałbym świetlówek.

A co do założenia większego zbiornika... planuję 30-40 litrów - już zakombinuję tak żeby działało - ale strasznie boję się lata i przegrzania - miałem już nano rafki i zawsze problemy były latem.

Gdy raz zrobiło się 33'C to hmmm korale nawet przeżyły ale przez 2 tyg. się nie otwierały- miękkie twardych nie miałem jeszcze. ALe najgorsze były glony, załamywał się system- tak jakby odnowa dojrzewanie i d*pa...

Dlatego moje pytanie bo nie znalazłem odpowiedzi sam gdzie kupić chłodziarkę? albo czy faktycznie taka z zamrażarki działa? ma ktoś prawdziwe! doświadczenie w tym?

p.s no i dziękuje wszystkim życzliwym :D

Suplementować chcę tylko Mg bo wg. testów mam tylko 1000-1100 ppm.

i to tylko 1/4 albo mniej zalecanej dawki do solanki którą zrobię.

Kurcze normalnie morskie jest uzależnieniem nie da się wyrwać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro kolejne fotki... jestem w szoku bo zwierzaki podrosły... przez weekend mnie nie było a ...

Płyta przytwierdzająca - ta którą acropora gat. ,który miałem jako pierwszy, podrosła z 2-3 mm promienia w każdą ze stron i zaczęła walczyć z krasnorostem - co objawiło się jego bieleniem...

Inne korale również ku mojemu zdziwieniu wykazały przez te 3 dni wzrost...nie sądziłem ,że mogą tak szybko rosnąć... chyba ,że hmmm chcą uciec ze słoika po 'muszardzie' wg Luk4344....złamanie po transporcie zaokrągliło się i na końcach pojawiły się małe polipy.

Nie mniej martwy piach pzeżywa swoje dojrzewanie glonowe, zresztą jak i całe akwarium, teraz są brunatne, miejscami zielone , zauważyłem też wzrost wapiennych, krasnorostów na skale, ale widać akwarium jeszcze musi dojrzewać... z czego nie jestem zadowolony - nie było tego w planie. Poprostu myślałem ,że przynoszę na tyle starą skałę ,że dojrzewanie przebiegnie niezauważenie...

Mimo to acropory wydają się być w świetnej formie mimo azotanów 1-5 ppm wg jbl.

Może właśnie przez to zaczęły rozwój zooksantelle? i lepiej zywią korale?

Nie wiem hehe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko uwazaj na wiosne - mucha nasra i system zlamany:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba aż tak źle nie będzie hehe, ale hmmm sam myślałem co będzie jak jakaś się utopi biedaczka ;-)

Ok już nic nie piszę tylko zdjęcia będę sukcesywnie dodawał.

Dobranoc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon

:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Szymon pojechal z blyskotem, jak zawsze.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

co do chłodziarki - swego czasu używałem przerobionej lodóweczki chyba 20 l - wywierciłem dziurki, puściłem wężyk - w panelu pompa i działało :D - 2 sezony

nie pamiętam mocy lodóweczki ale raczej skromnie.

Później udoskonaliłem sprzęta - wstawiłem do lodówki pojemnik z wodą i alkoholem i w tym była dopiero "wężownica" - taki buforek termiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tak malym akwarium to pewnie jakas wersja ogniwa peltiera bedzie najwygodniejsza - latwo to zaizolowac i bezposrednio do akwa wrzucic.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto kolejne fotki... akropory wszystkie podrosły.

Czerwona oddałem koledze bo nie bedzie miejsca... przez 2 tyg. urosły 0,5 cm-1,0 cm...

949-6.jpg

949-10.jpg

949-11.jpg

949-70.jpg

949-80.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera fatalnie zmieniła kolory i ostrości nie może złapać przy oslepianiu przez hqi i refleks od sciany ale mniej wiecej to akwarium tak wygląda:

Przy robieniu zblizenia czy makro obraz jest jak wyżej i kolory też.

949-444.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te male głupole pewnie zniszczą mi korale i nic na to nie poradzę wbrew obserwatorom nie wielkość akwarium a ślimaki :). do tej pory wciągnąłem wężem 3... jeśli jednak zostaly jaja to nic to nie da...

949-999.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.