Skocz do zawartości
baz

Badziewiaste firmy kurierskie

Rekomendowane odpowiedzi

odzwonili wlasnie ze paczka sie znalazla , ze cos zle wprowadzili do systemu itd ...ehhh zakreceni sa i tyle .

Jeszzce jak wszystko dojdzie cale i zdrowo to dam im szanse i zamowie po raz kolejny przez ta ich firme kurierska :D a jak bede mial kolejna niespodzianke to juz dam sobie spokoj , sam bede wozil towar z Niemic.

Nie wiem po co wogole tam jest ten tracking&tracing skoro tam i tak sie wpisuje glupoty :]


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano wlasnie doszlo wszystko cale i zdrowe , cudem ze nic nie porozwalali bo paczka wygladala jak psu z gardla wyjeta , dopslownie worek po nawozach :D pookrecane doslownie jakas tasma , bodajze to w niemczech tak okrecili dookola dodatkowo ...co oni z tymi paczkami robia po dordze to ludzkie pojecie przechodzi :]

Ps; Przy okazji wielkie dzieki dla Piotrka z korale.pl , szybciutko zrealizowal zamowienie , doslownie na drugi dzien wszystko bylo cacy wyslane , towar maja na miejscu podejrzewam olbrzymi magazyn :D , chetnie ponownie i zwsze zloze tam u niego moje zamowienie :yes

produkte.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Niestety wiekszosc firm kurierskich no i oczywiscie Poczta Polska notorycznie olewa klijenta.Powod jest prosty!!!Regulamin jest tak stworzony aby klijent nie mial nic do powiedzenia.Poczta Polska przesylki priorytetowe nadane do godz 15.00 teoretycznie powinna dostarczyc nastepnego dnia roboczego.Tylko ze jest dopisek (w pelnym regulaminie)ze dostarcza je w 70%.Tak wiec zawsze mozna sie wytlumaczyc ze ta "nasza przesylka" miesci sie w tych pozostalych 30%.Oczywiscie mozemy reklamowac nieterminowe doreczenie.Wystarczy zlozyc odpowiednie pismo, oryginal lisu przewozowego i Poczta po max 30 dniach odda nam 1 ZŁ!!!(to oplata za Priorytet)Firmy kurierskie czesto stosuja numer na tzw "bledny adres".Taki wpis wystarczy aby zgodnie z regulaminem odwlec terminowe doreczenie przesylki.W duzych miastach przesylki sa notorycznie doreczane nie terminowo.Nam niestety pozostaje "slono placic" i cierpliwie czekac.Jestesmy regulaminowo robieni w h.... i nic nie mozemy zrobic!!!

Pozdrawiam Roman.

Ps:Proponuje w wolnej chwili przeczytac ze zrozumieniem regulamin wybranej firmy aby sprawdzic ze praktycznie nic im nie mozna zrobic,a jesli juz nalezy sie nam jakies odszkodowanie to jest w takiej kwocie ze szkoda czasu i nerwow!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
roman763 :

Ps:Proponuje w wolnej chwili przeczytac ze zrozumieniem regulamin wybranej firmy aby sprawdzic ze praktycznie nic im nie mozna zrobic,a jesli juz nalezy sie nam jakies odszkodowanie to jest w takiej kwocie ze szkoda czasu i nerwow!!!

Odszkodowanie nalezy sie, ale kwota nie moze byc wyza niz kwota jaka pobrano za usluge :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowanie np w przypadku Poczty Polskiej za nie terminowe doreczenie to wlasnie 1ZŁ!!! bo wlasnie tyle kosztuje usluga "PRIORYTET".Podstawowa kwota nie jest zwracana.Wieksze klopoty sa jak przesylka "zaginie" a to niestety sie zdarza korzystajac z uslug Poczty Polskiej.A paczki"gina" bo regulamin ulatwia tego typu dzialanie.Dla przykladu:wysylalmy paczke priorytetowa ,pobraniowa(kwota pobrania to np 400zl).Jesli kwota pobrania jest dosc wysoka,a rozmiary paczki niewielkie to nie trudno sie domyslec ze paczka zawiera wartosciowa rzecz!!!Oplata za taka usluge to ok 12zl.W sytuacji w ktorej taka paczka ginie przysluguje nam odszkodowanie w wysokosci nie wiekszej niz 10 krotna kwota jaka pobrano za usluge ale tylko kwota podstawowa,w tym wypadku to ok 7.50zl(reszta to uslugi dodatkowe tzn:pobranie,priorytet)W opisaniej sytuacji po 30 dniach od daty zlozenia reklamacji otrzymamy 75zl,tracac przedmiot wartosci 400zl.Co do firm kurierskich to oczywiscie @Mati teoretycznie masz racje,tylko ze najpierw trzeba firmie udowodnic ze to z jej winy a to nie jest juz takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swir2 mialem okazje byc nie raz w sklepie Korale.pl i nie maja duzego magazynu to tylko garaz w bloku,zaadaptowany na sklep,powiem ze maja tam niezly balagan i sporo nackane towaru ze nie ma gdzie nogi postawic.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garaż to to nie jest żeby ktoś sobie nie pomyślał że sklep ma 3 metry kwadratowe :D Jak coś zamawiałem to było od ręki albo w ciągu paru dni jak bardziej problematyczny towar.

Jeśli chodzi o firmy kurierskie to najbardziej zawiódł mnie GLS. 3 zamówienia 3 razy kilka dni czekania, raz aż 6.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurier ma płacone za błędny adres, a z wystawienie avisa nie więc co wpisze z rozliczenia pracy? (błędny adres) Paczka powraca na magazyn, ktoś tam dzwoni i ustala czy jest adres po ok 2 dniach okazuje się, że adres jest-3 dzień. Co z wysłaniem i transportem daje 5 dni. Znam kolesia który pracuje w kurierce i czasami słysze jak jest, tu brak numeru na domu, czy klatce, tu 8 pietro, a winda popsuta, albo poprostu nie ma odbiorcy. A nasza cierpliwość jest slabiutka i wyklinamy firmy, a znajomy mówi usiądz na jeden dzień za kułkiem i zobaczysz jak jest c.... ciężko.

PS.

Zaproście kuriera na kawę w czasie pracy to będzie mistrzostwo świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peniek

"...i sporo nackane towaru ze nie ma gdzie nogi postawic "

I to mnie sie podoba ! maja towar , chyba dobrze nie ? :D

nawet jesli garaz sluzy za magazyn , to sporo towaru ma ten czlowiek u siebie na stanie i sporo kasy musial w ten towar zainwestowac , w przeciwienstwie innych firm ktore nie maja wogole towaru na stanie czyli tak zwane firmy InQgnito patykiem na wodzie pisane ( zaraz na Tobie zarobie tylko niech mi najpierw towar wysla) to mysle ze ta firma badzo dobrze prosperuje skoro stac ja na caly garaz soli naprzykald :D a tego czy oprocz garazu nie ma jeszcez tam sporego magazynu , to sie mozemy tylko domyslac jesli nie wiemy :D

Ja tam swoje wiem i juz nigdzie indziej nie chce zamawiac , juz u nas maja piekne magazyny a w nich echo :D po pare miesiecy trzebabylo czekac na kazda glupia " srubke " do baniaka :] , wole towar z garazu czy nawet z piewnwicy na drugi dzien wyslany jak czekac miesiacami :D

A ta k wogole to mam o Piotrku bardzo dobre zdanie .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.