Skocz do zawartości
sir Wojciech

Atlas - proszę o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zainspirowany tematem "atlas zwierząt" postanowiłem zrobić coś w tym kierunku i wykombinowałem coś takiego http://www.xxxx.pl

Dodana jak na razie jest tylko jedna ryba w zakładce ryby, tak dla przedstawienia ogólnego wyglądu strony.

Na tym etapie prac można jeszcze wiele zmienić, w związku z czym proszę o Wasze opinie i podpowiedzi na temat wyglądu strony. Co powinno się jeszcze na niej znaleźć a co jest zbędne.

pozdrawiam


240x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super:)

Teraz tylko uzupelnic jakimis rzetelnymi, potwierdzonymi danymi i masz piekny atlas.

Gratuluje pomyslu i oczywiscie calej pracy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o! tego mi było trzeba jak zaczynałem... więc napewno przyda się i innym (i w mojej przyszłej "karierze:P").

myślę że wymiatacze powinni podsyłać ci opisy korali, ryb itp fotki napewno ktoś udostępni (ja jak potrzeba to na pewno ) i sie ładnie rozwinie...

ja mogę potłumaczyć z ang. stronek.

co to wyglądu to fotki sie rozciągają... ta główna jest też rozciągnięta ale to łatwe poprawki i na pewno podzielił bym jeszcze kategorie zwierząt na podgatunki.

a menu z lewej zarazie rozumiem prowizorka??

no i polska czcionka...

pozdrawiam iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kodowanie leży bo literka ą się błędnie wyświetla.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, żę ktoś zabrał się za zrobienie takiego atlasu po polsku, ale zawsze jest jakieś ale ...

Jeżeli chcesz żeby to był atlas z prawdziwego zdarzenia to musisz wykupić hosting, bez tego się nie obejdzie, bo przy tym który masz teraz to po pierwsze wolno chodzi a po drugie jak wejdzie tam kilka osób to albo bardziej zmuli albo padnie całkiem.

Poza tym, czy zamierzasz każdą rybke, każdego korala, itd. opisywać na osobnej stronie html ?

To zajmie ogromną ilość miejsca i będzie z tym bardzo dużo roboty. Najlepiej było by stworzyć jedną bazę danych, jakis prosty sposób na dodawanie, edytowanie rekordów i wyszukiwanie, odwoływanie się do nich.

Pozdrawiam


""""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Wielkie dzięki za wsparcie. Iwo dzięki za oferowaną pomoc, na pewno jak już zacznę na dobre to się do ciebie zgłoszę.

Thom, jeżeli chodzi o hosting to na pewno coś wykombinuję. Faktycznie masz rację co do tej bazy, można by zrobić nawet coś opartego na sklepach internetowych E-commerce. Z tego co się orientuję wykorzystują one bazę Mysql i w prosty sposób można dodawać i edytować rekordy. Muszę ściągnąć i popatrzeć jak wielu przeróbek trzeba dokonać. Hehe byłoby najszybciej.

Jeszcze raz wielkie dzięki za opinie i czekam na kolejne propozycje, bo co kilka głów to nie jedna :D

pozdrawiam

Wojtek


240x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po przerwie.

Troszkę pozmieniałem stronkę. Całość oparłem na module forum Przema, dzięki czemu możliwe jest dodanie galerii użytkowników, działu download i kilku innych ciekawych rzeczy.

Proszę o wasze opinie, jak to widzicie?

Strona oczywiście jest jeszcze w budowie więc jak pewnie zauważycie jest jeszcze mnóstwo niedociągnięć, ale głównie chodzi mi o ogólny układ.

pozdrawiam


240x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie strzalem w 10 bylaby sytuacja, w ktorej uzytkownik moglby wprowadzac nowy gatunek w szablon i wystarczyloby zatwierdzenie przez moderatora/admina, aby wpisany zostal nowy gatunek. Czemu? Nie idzie, zeby jedna osoba ogarnela wszystkie gatunki, ba zespol 5 osob mialby problemy, nie mowiac o tym, ze malo kto znajdzie czas dla takiego projektu. Czy cos takiego jest mozliwe ciezko mi powiedziec, bo na informatyce sie nie znam, ale takie rozwiazanie gwarantowaloby szybszy rozwoj.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ocelocik masz rację.

Dokonałem niezbędnych zmian i można dodawać wpisy. Pojawiają się one na stronie głównej portalu w neewsach i czekają do momentu przeniesienia przez zdmina do katalogu. W między czasie mogą zostać oceniane i dodawane do nich komentarze.

Wszystkich chętnych do pomocy zapraszam. Wspólnymi siłami powinno być łatwiej i szybciej, tym bardziej że są wśród forumowiczów prawdziwi fachowcy od akwarystyki morskiej.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam


240x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.