Skocz do zawartości
panczew

Projekt akwarium - prosba o ocene

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak wyzej w temacie prosze o ocene projektu mojego baniaczka. Czy to sie wogole zgrywa czy cos nie za bardzo i wogole...

A wiec do rzeczy.

Akwarium wymiery 130*50*50 w ktorym zamierzam chodowac korale miekkie plus maksymalnie piec rybek.

Planowany osprzet do akwarium to:

-owietlenie Aqua Connect Maxima 6*54 W

2xAqua Medic Reef Blue actinic

2xAqua Medic Reef White 10000K

2xAqua Medic Reef White 15000K

-odpieniacz Detlec AP600

-pompa obiegowa Aqua Connect Red Dragon 4500

-pompy cyrkulacyjne Tunze Turbelle Stream 6101*2 plus kontroler do nich

-kontroler temperatury Aqua Medic + grzlaka do niego (1000 lub 500 Watt)

-dolewka wody Aqua Medic SP3000

-oczywiscie filter RO/DI

- dozownik mikroelementow GoTech TEC III NG A+B+C (kupuje teraz bo skoro juz ide w koszty to wole raz i miec spokoj swiety)

Mama takie pytanie jakie urzadzenia polecacie do pomiaru czystosci wody z filtra RO i jakiego do pomiaru zasolenia w akwarium. Bede wdzieczny za info

Nie pisze narazie ile piachu i ile skaly bedzie w srodku jako ze jak narazie chce skompletowac sprzet. W pozniejszym czasie wstawie na forum do oceny rowniez projekt sumpa, ale to pozniej.

Dzieki za wszelkie opinie

Pozdro

PS Sprzet kupowany jest w Stanach i stad moja kolejna prosba dla osob tu mieszkajacych. Jesli ktos z was ma namiary na sprzet Delteca tutaj co mozna kupic bede wdzieczny za info chodzi mi glownie o pompe glowna jak i oswietlenie


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Twój projekt odebrałem nie jako zapytanie o ocenę lecz chęć pochwalenia się, bo jest czym, byłoby kilku chetnych na taki zestaw :D

jeśli chodzi o szczegóły , to myślę że trochę za biało przy tym oświetleniu, stanowczo zmieniłbym dolewkę na inną firmę, do pomiaru wody RO proponuje miernik TDS ogólno dostępny, pomiar zasolenia przydałaby się elektroda ale to są koszty, może refraktometr (chyba tak sie to pisze :D) na początek.

Powodzenia.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman wyczerpal temat:D, ale tak jeszcze patrze na te grzalke. Jezeli akwarium bedzie stalo w pokoju a nie na dworze, to 100 W wystarczy.

Poniewaz macie tani prad, to jako inna opcja, moze nad tym akwarium zawiesic 2x150W HQI 14 000K i dwie T5 niebieskie 54 W ?

Do pomiaru zasolenia wystarczy refraktometr :D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@panczew z tego co ja sie orientuje to poza okazyjna sprzedaza na roznych forach (ja glownie siedzie na reefcentral.com i tam widze tego dosyc duzo) czy "chicagowskiej craigliscie" to jedyne gdzie mozna kupic sprzet delteca to:

http://www.deltecusa.us/

Przestrzegam jednak przed przedstawicielem delteca na USA, na ktorego na reefcentral jest mnostwo skarg, w stylu odzywa sie po dwoch tyg i 10 zostawionych wiadomosciach mailowych czy telefonicznych. Ja osobiscie nie mialem z nim do czynienia wiec nie moge tego potwierdzic czy facet mial zly tydzien/miesiac/rok czy to jest "normalne" u niego.

Wiecej tutaj gdzie mozesz sie czegos dowiedziec:

http://reefcentral.com/forums/forumdisplay.php?s=&forumid=337

pozdrawiam


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po koleii wiec

Roman chwalic to sie bede jak bedzie czym bo sam przyznasz sprzetem to kazdy moze, ale tym co za pomoca tego sprzetu sie bedzie mialo w akwarium to dopiero frajda:) Jesli troche za bialo powiadasz to jakie ewentualnie zestawienie bys polecal?? To samo sie tyczy dolewki bo sadzac z twojej reakcji na nia to chyba za dobra ona nie jest, jak rowniez tej elektrody jako ze jak wspomnialem w poscie jak juz przezywac szoka "kosztowego" to raz a pozadnie :D. Tak wiec jesli mozesz podpowiedz mi ewentualnie w jakich firmach poszukiwac.

Stanii z ta grzaleczka to w sumie masz racje troszeczke przewalilem, ale mam na niej zalozany kontroler i np bedzie 500 to w sumie moze przejdzie, wiesz jak by czasm w przyszlosci sie cos powiekszylo :D Odnosnie oswietlenia to raczej pozostane przy T5 z tego prostego powodu iz caly ten sprzet ze mna do Polandu wraca, a kupuje tutaj jako ze mam bardzo okazyjne ceny (pomijam juz kurs dolara)

Danp a widzisz faktycznie o tym przedstawicielu to mi juz pare osob wspominalo i jak narazie na szczescie nic u niego nie bede bral, dzieki za linka na forum napewno sie przyda, a na craiglist to jak narazie uwazam bo juz mialem pare nieprzyjemnosci zwiazanych z tym "sklepikiem"

Dzieki za wszelkie podpowiedzi

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ok. roku mam te dolewke. Poprzednia wymieniono (gwarancja) i powiedziano, ze te czujniki zostaly poprawione.

Panczew

Jak sie tak czyta o Twoich zakupach w Stanach, to normalnie mi Wigilia na mysl przychodzi. :D:yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.