Skocz do zawartości
ciamcia

chemia do ballinga

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko - może ktoś pomoże :D

jak bardzo istotny w komplecie roztworów jest BaCl2 i NaF

są to silne trucizny i mimo że mam w działalności wpisany obrót chemikaliami nie można tego kupic bez specjalnych zezwoleń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uzywam tych roztworow i jest tez ok


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalna Woda Morska zawiera prawie cala tablice mendelejewa, i malo jest chyba osob ktore by wiedzialy jaka dokladnie role odgrywaja konkretne pierwiastki - Balling raczej stara sie odtworzyc sklad NWM przynajmniej w zakresie tych ktorych jest najwiecej.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ciamcia - jakoś tak ze 2-3 lata temu kupowałem wszystkie składniki do ballinga w Bydgoszczy i nie robili mi problemów, a moja działalność z chemią nie ma związku. Kiedyś dowiedziałem się, że Qbab może wykonać wszystkie roztwory. Ja mając wszystkie składniki po przeczytaniu ostrzeżeń bałem się mieszać to wszystko u siebie w domu bez wszystkich zabezpieczeń i nie skorzystałem z okazji pełnego ballinga. Odwagę miał mardinus :D i teraz cieszy się pełnym ballingiem.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rah - nie przyznaję że mogę zrobić wszystkie roztwory, kiedyś mozna było kupić teraz jest gorzej, nawet mnie nie chcieli sprzedać wszystkiego. generalnie ja jestem za nie używaniem mikroelementów jeśli są z tym są jakieś problemy.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qbab- za nieużywaniem ze względu na problemy (zdrowotne) z ich mieszaniem, czy z zakupem? Informacje o tym, że zrobiłeś komuś te roztwory miałem właśnie sprzed 2-3 lat więc są stare :D


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem wszystko za wyjątkiem NaF i BaCl2 - substancje te w ilościach kilku gramowych bardzo szybko zabijają a, w mniejszych o rząd wielkościach wywołują ciężkie zatrucia. No ale znajomek robi doktorat na SGGW i pewnie kilka g przyniesie :D

z twego co liczyłem w roztworach końcowych będą tak znikome ilości tych substancji że trzeba by wypić wieeele litrów. Inna sprawa to warunki przechowywania i preparowania roztworów - w kartach charakterystyk trochę straszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciamcia - wracajac do Twego pytania, mozemy komisyjnie stwierdzic, ze rowniez Twoje akwarium bedzie piekne, mimo ze tych roztworow nie bedziesz dodawal:yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciamcia, a moze ty nieletni jestes ? Czytalem gdzies ze nieletnim nie sprzedaja BaCl2 :haha


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chcesz zrobic kawe do pokoju nauczycielskiego?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rah kiedyś podzieliłem się roztworami jakie miałem ot tyle, teraz balling poszedł w odstawkę - pracują różne wynalazki w postaci np reaktora siarkowego więc i roztworów nie mam.

co do stosowania to w roztworach jest tego tyle co kot napłakał ale jak nie masz to nie załamuj rąk po prostu lej bez tego


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos kiedys rzucil dewize "nie leje tego, czego nie da sie zmierzyc" i osobiscie uznaje, ze w wielu wypadkach jest ona prawdziwa. Min. wlasnie w kwesti mikroelementow, szczegolnie jezeli nie ma sie lasu akropor.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.