Skocz do zawartości
jerry

Chora rozgwiazda piaskowa

Rekomendowane odpowiedzi

Może macie pomysł co dolega mojej rozgwieździe?

2102-img_4625_003.jpg

Do wczoraj radośnie przekopywała dno w akwarium oraz poddawała się swojej ulubionej zabawie - właziła na szybę a potem spadała na dno kręcąc się w kółko...

Wczoraj zauważyłem, że siedzi otępiała na szybie i ma nieco nadgryzioną jedną "łapkę" i jest jakaś taka sflaczała.

Pod wieczór zainteresowały się nią wundermanii więc trafiła samotnie do sumpa.

Może macie pomysł co może mojej ulubionej (i jedynej w akwa) rozgwieździe dolegać? Czy to już jej koniec?

Przesiedziała u mnie ze 2 tygodnie i do tej pory wszystko było OK.

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ta zabawa to była desperacka próba ucieczki, a te ubytki to po prostu zwierzaczek się rozpada. Prawdopodobnie nie miała wystarczającej ilości jedzenia.

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgwiazdy piaskowe lubią to czego nie powinno być w naszych zbiornikach. Sprubój podać trochę np. artemii, zobaczysz, czy przyjmuje pokarm.

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detrytusu ma na prawdę sporo. Piasku w akwa też z 10 do 12 cm więc myślałem, że się jakoś wyżywi. Teraz w sumpie ma tylko detrytus, ale bez piasku.

Spróbuję podsunąć jej troszkę artemii.

Miałem w zeszły weekend problem z wodą - po odpaleniu sumpa spadło mi zasolenie (coś się powaliło w nocy z dolewką) z 1.023 poleciało do 1.020. Przeze 2 dni podnosiłem do poprzedniej wartości i teraz jest już OK.

Mozę to to ją dobiło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problemy z piaskowymi po dodaniu DSB z 4 szt została mi tytlko jedna.

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie DSB było nim się pojawiła...

Dziś sprawdzę czy jeszcze coś chce jeść. Jeśli nie - to już pewnie po niej :)

W nocy w sumpie chyba nawet nie drgnęła. Tak jak wylądowała wczoraj tak zastałem ją dzisiaj rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez padla po dosypaniu warstwy piachu, mimo, ze piach zostal wymieszany z tym ktory byl wczesniej i gdzie zyla przez rok czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się jej troszkę poprawia bo zaczyna łazić po szybie w sumpie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz - te rozgwiazdy nie zywia sie glownie detrytusem, a wszelkiej masci bezkregowcami zyjacymi w DSB - przynajmniej tak pisze Shimek. Najprawdopodobniej nie moze znalezc dostatecznej ilosci pozywienia i powoli umiera z glodu. Malo kto ma wystarczajaco duze i dojrzale DSB, aby wykarmic takie rozgwiazdy i zazwyczaj koncza one zywot po okolo roku.

Edit: ech, ciezko dzien to i pelno literowek robie.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detrytusu ona ma na prawdę u mnie pod dostatkiem - a raczej miała :)

Pompy mam tak ustawione, że albo na dnie osadza się detrytus, albo robi się kurzawka z DSB jakie zafundowałem sobie w akwa. Od żyjątek wszelakiej maści (głównie kiełże) to się u mnie roi. Rybki były przekarmiane przez długi czas więc i resztek było sporo. Wężowidła (te małe) mnożą się na potęgę. Więc raczej mają co jeść. Dodatkowo do moich 2 sporych strąbusów dołączyło już stadko mniejszych - własnego chowu :)

Wydaje mi się, że mogła się najadać brudkami i resztami do woli :)

Właśnie zaobserwowałem w sumpie że straciła jedną nogę :)

Ale uparcie łazi po dnie... Myślę, że dzień - dwa i będzie po niej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz - nie zywi sie za bardzo detrytusem, a majac na mysli bezkregowce z piasku, nie kielze. Takie rozne podlozne robaki i podobne. Ich obecnosc najlatwiej stwierdzic po widocznych w piasku tunelikach.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przed DSB miałem 2 cm warstwę 1 mm piasku i rozgwiazdy się miały świetnie (4 szt.). Po wsypaniu żywego piachu rozgwiazdy zaczęły się "rozpadać", no i została tylko 1 szt. W tej chwili mam ślimaki kopiące i jeżowce "sand dolar",

bardzo fajne zwierzaki. Poczekam jeszcze trochę i spróbuję dodać jeszcze rozgwiaz.

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.