Skocz do zawartości
Stefan Batory

kompaktowe akwa -- czy warto??

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

może to "nie właściwy" temat ale nie szkodzi zapytać...

tak mnie naszła ostatnio ochota żeby sobie kolo łóżeczka jakieś malutkie akwa postawić ( jako lampkę nocna)

i nie wiem czy to mam sens...

pasowało by zrobić tak żeby na maxa na sprzęcie zaoszczędzić (bo nie będzie gdzie go włożyć)

czy sama skala (nie mowie o ilości bo nie myślałem jeszcze nad litrażem ale wiadomo ze najlepiej ok 40? ) pociągnęła by filtracje? bo odpienacza nie będzie pewnie jak włożyć...

co do opady to wiadomo - minimum :) krab , krewetka i turbo ...

ma takie awkwa "sens bytu" ?

liczę na jakieś sugestie

pozdrawaim


delta 130l + 25l, UP3000, 2x JVP-101, Haqos PS 300, HQI 150W + PC 24W, 20LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sie z jednym borykam z mizernymi skutkami ale jesli moge Ci cos poradzic to lepiej skup sie na jednym i niech jedno dogoni Andrzejowy zbiornik, wtedy bym stawial kolejne.

Takie jest moje zdanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tak ze narazie nie ma zadnego zalanego :)(

mialo byc ale skonczylo sie na niczym :)(

a takie male by sie przydalo tylko nie wiem czy trudmno takie utrzymac i czy warto :)

tak na szfce nocnej bym postawil zeby poobserwowac noca co tam "zwierzaczki porabiaja" :)


delta 130l + 25l, UP3000, 2x JVP-101, Haqos PS 300, HQI 150W + PC 24W, 20LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...specjalistą nie jestem ale uważam ze wszystko da sie zmniejszyć(patrz bonsai niby drzewo)wiec zacznij kombinować i z głową podejdź do tematu zastanawiaj się i myśl cztery razy dłużej nad problemem niż w przypadku gdybyś zakładał "duży" zbiornik i miał gotowe części do niego. Ale IMO jest to możliwe poszperaj na forum i w galeriacj i zobaczysz że ludzie mają takie zbiorniki, a skoro im się udało to czemu ma sie nie udac Tobie.

Pozdrawiam

Paweł

P.S. Na zachętę dodam że właśnie do swojego pierwszego zbiornika(może to za dużo powiedziane bo wymiary 40x35x30) wklejam panel z czterech komór gdzie będzie przelewówka z bibalkami/skałką, odpieniacz, pompa powrotna i nawet miejsce na mikro refugium sie znalazło. Kombinuj a jak masz pytania to wal może coś uda mi się pomóc.


Na razie faza prac projektowych. Ale może niedługo marzenia zacznš się urzeczywistniać. Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablo najlepiej bedzie jak "dzinnik" zalorzysz :)

z porzytkiem dla wszstkich :PP

nik wiecejs ei nie udzieli?

moze sa na tym czcigodnym forum jacys posiadacze malych zbiornikow?


delta 130l + 25l, UP3000, 2x JVP-101, Haqos PS 300, HQI 150W + PC 24W, 20LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie cos więcej napisać, ale potrzebuję na to więcej trochę czasu bo na razie duża część jest w mojej głowie....no chyba że interesują Was też moje przemyślenia i wstępna przymiarka do realizacji danego zagadnienia??

Pozdrawiam

Pablo


Na razie faza prac projektowych. Ale może niedługo marzenia zacznš się urzeczywistniać. Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.