Skocz do zawartości
wildschek

Śrubunki do pompy delteca ???

Rekomendowane odpowiedzi

Zmianiam pompe obiegowa na Deltec 4745 i musze sumpa zmodyfikowac tzn. otwor wiercic w sciance sumpa ... i w zwiazku z tym mam pytanie gdzie kupic w miare tanio te przelotki na wywiercony otwor w sciance sumpa laczacy z pompa Delteca ??? Nie wiem te otwory w pompie jakies nietypowe . Pol biedy na wylocie ale na ssaniu to jakis meksyk ??? Zastanawiam sie jak inni uzytkownicy Delteca maja ssanie polaczone z sumpem czy szukac VDL ???


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@wildschek, może tak, wrócę z pracy do domu zrobię zdjęcie wrzucę na forum, wlaśnie tydzien temu włączyłem w system Delteca 4745 (AquaBee była trochę za głośna) , na zdjęciu zobaczysz wszystko co cię interesuje.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dokladnie ten sam problem mialem z Aquabee wk... mnie juz .. Super byloby gdybys mi to podeslal . A jak wierciles otwory w sumpie ?? wycinales sciane i wierciles ?? interesuje mnie jak to technicznie rozwiazac ??? jakie rozmiary tych przelotow ...czy jakies oznaczenia ??


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bądź cierpliwy :), pracę kończę o 16.00 więc koło 18.00 będą zdjęcia, o otworach pomyślałem w fazie projektowania sumpa, więc szyby kleiłem już z wykonanym otworem, jeśli już masz sump to nic ci nie pozostaje jak wyciąć szybę i wywiercić otwór i wkleić ją ponownie.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wlasnie "madrego to i dobrze posluchac" ja niestety nie pomyslalem o tym zreszta i tak mialem sumpa adoptowanego ze starego mojego szkla wiec teraz nic mi nie zostaje jak zrobic tak jak piszesz ... no ok czekam a jakie srednice otworu wierciles ????


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zgodnie z obietnicą:

608-hydra 1.jpg

608-dsc00649.jpg

608-hydra 2.jpg

idąc od strony sumpa

1.otwór w sumpie 34 mm

2.przelot PCV, srubunek 25 mmm 3/4 , otwór 34 mm

3.rura PCV 25 mm

4.łuk PCV 90 st 25 mm

5.rura PCV 25 mm

6.zawór PCV kulowy 25 mm

7.rura PCV 25 mm

8.złączka PCV 25 mm, lekko zeszlifowana od strony przyłącza pompy

9.przyłącze pompy 32 mm

10. wylot pompy 25 mm

11. rura PCV 25 mm

czy jeszcze jakieś pytania ? :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są pytania :)

ile wody (mniej więcej) pompa przepycha na najniższym biegu ? Mniej niż polowe wydajności maksymalnej, czy więcej ?


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orinalnie Deltec ma wlot 32 mm i ja tak zrobiłem. Roman ma redukcję na 25 mm i tak też pewnie jest dobrze. Rury i przelot VDL kupiłem od kol z Poznania, na pewno taniej niż w AM. Jak chesz napisz na priv to dam Ci telefon


"100x50x50 + 80 litr sump; 1xHQI 150W 1400k, 2xT5 39W; Deltec 4040, Tunze 6060, Tunze 6045, Marea 2400; 25kg LR; Deltec AP600"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooooo teraz to pytan prawie nie ma jak na patelni..... choc takie drobne pytanko sie by znalazlo ... A gdzie to kupic tzn u kogo jest najtaniej ???

PS ale chwila teraz mierze te otwory w Deltecu i u mnie cos jest nie tak ???!!!

Ssanie medium :

Otwor Wewnetrzny gladki bez gwintu ! : 36 mm

Otwor Zewnetrzny : 42 mm

Wylot medium:

Gwintowany /gwint zewnetrzny/ : chyba 1"


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te wykresy to one chyba nie uwzględniają pewnych strat powstających w rurach połączeniowych(kolanka itp). W moim przypadku pompa musi podnieść wodę na wysokość 230cm więc teoretycznie patrząc na wykres I biegu powinno coś niecoś jeszcze wpadać do baniaka a niestety tak się nie dzieje. przydały by się przeźroczyste rury to by było dokładnie widać na jaką wysokość podnosi.


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł ale z wykresu wynika ze na pierwszym biegu przy 247,5cm już nie leci :)

Więc troche sie czepasz :)

A tak na poważnie to pewnie, że nie biora takich rzeczy pod uwage bo jeden ma dwa kolanka a drugi żadnego, dodatkowo deltec zaleca używać zaworów o jeden rozmiar w górę bo wtedy zawór w środku ma prześwit rury. Czyli w tym wypadku na ssaniu rura 32 => redukcja 40/32 => zawór 40 => redukcja 40/32 => rura 32. to powoduje znaczne zmiejszenie strat. Z tego co wiem mało kto sie do tego stosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podłączyć pompę giętkim wężem do akwa, i straty będą minimalne. Ja mam tuż nad pompą zawór a od niego rurą giętką do komina i daje jak trzeba:)


"100x50x50 + 80 litr sump; 1xHQI 150W 1400k, 2xT5 39W; Deltec 4040, Tunze 6060, Tunze 6045, Marea 2400; 25kg LR; Deltec AP600"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.