Skocz do zawartości
snocho

180l ciasne, ale...

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie własne, niedawno zalane. Wszelkie sugestie bardzo mile widziane.

Akwarium 180l + sump 105l brutto.

Pompa główna Tunze Master Recirculation 3000l/h, wylot rozbity na dwa Loc-Line`y i rurę 20mm.

Odpieniacz Turboflotor 1000 (no comment) z pompą AquaBee 2000/1 z igłą.

Cyrkulacja Tunze Nano 6045

Oświetlenie 2x39W T5 AquaMedic Reef Blue i Reef White 15000K, pod koniec tygodnia dojdzie jeszcze 1x39W, ale niestety więcej się pod pokrywę nie zmieści.

Tak się to prezentuje ze sprzętem na dzień dzisiejszy.

1202-dscn4477.jpg

Pierwsze zwierzaki

1202-dscn4472.jpg

Ciliopagurus strigatus

1202-dscn4480.jpg

Calcinus laevimanus


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turboflotor 1000 - dlaczego bez komentarza - do takiego litrażu to bardzo dobry odpieniacz.

Gdzie kupiłeś Strigatusa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ulozenie skaly wyglada - odmiennie od wiekszosci :) - jak ta skala jest umocowana?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z oryginalną pompą działa lepiej (i głośniej). Jednak z AquaBee wyregulowanie go tak, żeby do wody nie dostawały się bąbelki graniczy z cudem, stąd tyle gąbek w sumpie. Szkoda jednak było go trzymać w szafie.

Calcinus (chyba bardziej poprawnie Trizopagurus) strigatus przyleciał z Filipin i szczerze nie wiem, czy ktoś to do Polski sprowadza.

pozdrawiam

snocho


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho ja go mam z pompa aquaubee i zadne babelki powietrza sie do akwaria nie dostaja poczekaj pare tygodni a zobaczysz ze bedzie dzialal super a pompa aquabee jest 100 razy lepsza od igielki AM. Mam ta i ta i AM lezy w szafie. Przy tak swierzym akwarium to normalka.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniaczek:)

snocho jezeli chcesz moge wymienic sie za pompe Am, z doplata z mojej strony:D

pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MateuszD

Dzięki. Jestem jednak trochę bardziej krytyczny dlatego prawa strona musi być trochę poprawiona, ale do tego muszę w tygodniu poszukać jakichś sensownych kawałków. Skała trzyma się na słowo honoru. Jeśli coś w przyszłości będzie spadać to skleję.

@nowy_zarażony

Dzięki za ofertę, przemyślę ;] chciałbym jednak jeszcze kiedyś zasnąć w moim mieszkaniu, więc pewnie zostanę przy AquaBee.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w szafce będzie się zbierała wilgoć, a pewnie będzie to zrobię wentylator 12V nad kubkiem od odpieniacza. Zastanawiam się nad zamówieniem tych nowych wentylatorów Tunze. Chodzą na 5V więc powinny być bardzo ciche.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cichosc wentylatora nie zalezy od napiecia, tylko raczej obrotow. jak wezmiesz wiekszy, na 12V i odpalisz go na nizszym napieciu to bedzie nieslyszalny (choc u mnie nawet na 12V nie slychac praktycznie)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że wentylator jest cichy nie zalezy ani od napięcia, ani od obrotów - zależy od jakości wykonania (łożyskowanie, dopasowanie elementów itp). Utarło się, że obniżenie napięcia wycisza wentylator (faktycznie tak jest) ale dzieje się tak z powodu badziewiastego wykonania samego wentylatora (musi pracować na polowie mocy, żeby go nie bylo slychac).

Są wentylatory, które z powodzeniem pracują na napięciu nominalnym i ich nie słychać.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alef :

to, że wentylator jest cichy nie zalezy ani od napięcia, ani od obrotów - zależy od jakości wykonania (łożyskowanie, dopasowanie elementów itp). Utarło się, że obniżenie napięcia wycisza wentylator (faktycznie tak jest) ale dzieje się tak z powodu badziewiastego wykonania samego wentylatora (musi pracować na polowie mocy, żeby go nie bylo slychac).

Są wentylatory, które z powodzeniem pracują na napięciu nominalnym i ich nie słychać.

no to napisz jakie to wentylatory ?


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby wentylatory używane do wentylowania szaf serwerowych; lepsze wentylatory Belkina, które wsadzane są do UPSow tej firmy, czy nawet wentylatory HP sprzedawane jako tzw. EXTRA FAN KIT do serwerów Proliant rack. Wentylatory z laptopów też są bardzo ciche.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Michał wreszcie :yes bardzo ładne pustelniki :)co do skały z prawej strony to wiem że potrafisz lepiej:) pozdrawiam serdecznie


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro rufio doglada baniaka, to juz wiemy skad taki uklad skaly:D Wyszlo bardzo fajnie, sporo miejsca na korale i b dobra cyrkulacja wokol skaly.

pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż Rufio, tak krawiec kraje... Musze po prostu załatwić lepszą materię, tak ze dwa indonezyjskie kawałki i powinno być OK. Te niekształtne kamloty pochodzą z Filipin. Świetna struktura wewnętrzna, kawałki bardzo lekkie, ale niestety wszystko w kształcie pięści.

pozdrawiam

snocho


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dzisiaj:

1202-yasha1.jpg

Stonogobiops yasha

1202-lividanalis.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snocho przepiekna jest ta Stonogobiops yasha, masz ja z krewetka czy 'sama'?

Fantastyczna ryba, w sam raz do mniejszych zbiornikow.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie sztuki, na razie bez krewettki. Czasem siedzą razem, ale to czy będzie z tego para okaże się pewnie najszybciej za kilka miesięcy. Alpheus dojdzie po najbliższej wyprawie do Niemiec.

Fantastyczna ryba, w sam raz do mniejszych zbiornikow.

Amen, tylko szkoda że tak mało popularna.

pozdrawiam

snocho


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wentylatory Tunze sa ciche i ogólnie ok, ale są podświetlane ledami na niebiesko. Nie wiem czy to zniesiesz

Ciliopagurus strigatus

jest bardzo agresywny do krabów i ślimaków (do małych ryb też bywa więc miej na niego baczenie)

Stonogobiops yasha super pochwal czy ci się nie chowa (Ja mam Stenogobiops nematodes i malo je widać)

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho pochwal się jak się sprawuje ściemnianie do T5 z effect line (bo to chyba to masz obok gniazdek?)

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się oszukiwać - S. yasha chowają się mocno. Najaktywniejsze są w momencie podania pokarmu (artemię jedzą świetnie, na razie gorzej idzie z pokarmami sztucznymi). Choć np. wczoraj po jedzeniu jedna z babek była na widoku z godzinę, stąd to zdjęcie.

C. strigatus na razie nie sprawia problemów, na całe szczęście Calcinusy się na niego nie uwzięły, a są od niego sporo większe.

Długo zastanawiałem się czy brać akwarium AkvaStabila z pokrywą i oświetleniem. Teraz nie żałuję, bo pomimo, że pod pokrywę fabrycznie wchodzi tylko 2x39W T5 (po niewielkich przeróbkach odbłyśnika wchodzi jeszcze dodatkowe 1x39W), ale oświetlenie w wersji Dimmable ze sterownikiem SunRiser to świetny patent. Zachód słońca nad akwarium wygląda rewelacyjnie. Producent twierdzi, że nie ma konieczności całkowitego wyłączania świetlówek, bo po całkowitym ściemnieniu działają tylko na 1% wydajności, ale dla mnie to tylko marketing, bo i tak na tym 1% światła jest za dużo, żeby działało to całą noc. Dlatego świetlówki chodzą też pod zwykłą czasówką. Światło ustawiłem tak:

12:30 świetlówki włączają się (wydajność 1%)

13:00 - 14:00 świetlówki rozświetlają się od 1 do 100% wydajności

22:00 - 23:00 świetlówki gasną od 100% do 1% wydajności

23:30 świetlówki gasną całkowicie

Czas świecenia jest długi, ale jak na razie nie mam problemów z glonami. Pewnie jak dołożę trzecią świetlówkę 39W to będę musiał trochę skrócić.

Najlepsze w tym sterowniku jest to, że wystarczyło raz o pasującej mi godzinie nacisnąć przycisk SunRise a później wieczorem przycisk SunSet. Ot całe programowanie, bo sterownik zapamiętuje te ustawienia i do póki użytkownik tego nie zmieni cykl będzie powtarzał się codziennie.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie można kupić taki sterownik?szukale w sieci ale cos nie bardzo mogłem znależć:)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rufio, AkvaStabil jest mało popularny, zwłaszcza w PL. Jak pamiętasz to Kostecki bardzo 'lansował' tą markę. I przynajmniej u mnie wylansował ;]

Ja kupuję bezpośrednio od producenta. Jeśli jakiś sklep niemiecki ma w ofercie akwaria AkvaStabil`a to ma też na pewno te sterowniki. Musisz jednak pamiętać, że sterownik współpracuje tylko z oprawami 'Dimmable'. Szkoda, że pytasz tak późno bo dzisiaj wyjechała do mnie z Danii paleta z produktami AkvaStabil i spokojnie mógłbyś się podpiąć do zamówienia.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak cenowo wyglada taka oprawa 'Dimmable'ze sterownikiem?pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.