Skocz do zawartości
Szymon

Nikon d40-ma ktos?

Rekomendowane odpowiedzi

jesli tak, prosze o Wasze opinie na temat tego aparatu - przymierzam sie do kupna wlasnie tego modelu, cel - fotografowanie akwarium i wogole zabawa ze zdjeciami. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolesny jest brak silnika do autofocusa w korpusie. Trzeba kupować specjalnie obiektywy z silniczkiem i płacić dużo więcej. Trochę bez sensu. Poza tym brakuje podglądu głębi ostrości. Korpus został sztucznie okrojony z funkcji bardzo pożytecznych i za taką chytrość na pewno go nie kupię :). Może znajdzie się na forum jakiś użytkownik i się pochwali zaletami?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem o tych niedogodnosciach, jednak czy jest to azk tak istotne, jesli nie jestem zawodowcem?

znalazlem komplet z dodatkowym obiektywem 200-tka za calkiem mozliwa do przyjecia cene:

http://allegro.pl/item273713353_nikon_d40_af_s_dx_18_55_55_200_torba_sd_hc_4gb_.html


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szymon - ebay.com - za 2400pln kupisz D40x rowniez z dwoma obiektywami - jedyna roznica to brak gwarancji w Polsce. A roznica pomiedzy D40 a D40x jest dosc istotna.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie dalej z uporem maniaka będę mówił... Jakie masz doświadczenie z robieniem zdjęć i po co Ci akurat ten model?

Z całym szacunkiem ale kupując SLR'a trzeba zdać sobie sprawę, że tzw. programy tematyczne to tylko niepotrzebne zawracanie głowy (no chyba że imprezka i :drink to wtedy ok, portret się przyda). Bawię się w foto od hmmmm od jakiegoś czasu i dopiero od trzech lat używam Nikona D70, bo wcześniej uważałem że należy posiąść podstawy fotografii oraz zaprzestać używania wbudowanych programów bo one w większości i tak nie dają nam tego co chcemy. Może na początek jakiś zaawansowany kompakt? Canon, Olympus, Panasonic?

Tak żeby troszkę wprowadzić zamieszania...

To moje zdjęcie wykonane Olympusem C-760 (dość popularny swego czasu kompakt Olka)

Zielone%20UFO.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kilka aparatów cyfrowych tzn. kompaktów Olympusa, a ostatni Canon S2 IS. Faktycznie w wielu przypadkach na wydrukach 10x15 nie odróżnisz jakości tego kompaktu od lustrzanki. Praktycznie w więszości stosowałem własne ustawienia z przekory, bo sparawdzałem programy tematyczne w odpowiednich sytuacjach i wychodziło bardzo dobrze. Jednak w wielu innych trudniejszych sytuacjach kompakt nie wyrabia i tracę wiele ujęć, których już nie powtórzę. Właśnie komuś z forum udzieliłem porad odnośnie lustrzanki E-410, bo sam się na nią napalam od kilku miesięcy. I dzisiaj zdecydowałem, że jeszcze w tym miesiącu kupuję.

A ten zestaw co alef podał to rzeczywiście jest w bardzo dobrej cenie. Tylko nie wiem jak w przypadku makro z tymi obiektywami? Chyba musiałbyś kupić coś za 1,5 k ?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item278337056_nikon_d70s_body_bardzo_dobry_stan_gratisy.html

http://allegro.pl/item277126893_nikon_d50_obiektyw_dodatki_teleobiektyw_gratis.html

Szymek poradziłbym tobie coś z tych aparatów.

D50 był chwalony za ziarno przy większych czułościach. D70s mam i uważam go też za dobry aparat.

Zapewne będziesz chciał wykorzystać aparat do fotografowania twojego baniaka (obu;))

W D40/D40x zapomnij o optyce macro. Starsze obiektywy wykorzystujące tę funkcję są napędzane silnikiem wbudowanym w korpus aparatu.

Poleciłbym tobie zakupienie korpusu, z kitowym zoomem oraz dokupienie obiektywu macro w przedziale ogniskowej 90-300mm, oraz żeby minimalna odległość ostrzenia była w akceptowalnym zakresie.

http://allegro.pl/item276344473_sigma_70_300_f_4_5_6_apo_dg_macro_do_nikona_f_vat_.html

odległość minimalna ostrzenia w trybie macro to 0,95m czyli dasz radę zfotografować zwierzaki na tyłach akwarium. I ten teleobiektyw polecę bardziej niż kitowy.


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikon d40 z tymi dwoma obiektywami (28-60 i chyba 80-200) kosztuje w usa ok $550 natomiast nikon d40X z tymi samymi obiektywami kosztuje ok $950 - latwo policzyc przy obecnym kursie (2,40pln) ile taniej mozna to kupic tam - odleglosc nie stanowi problemu - mamy internet, mamy paypal - wszystko mamy.

Co do makro z tymi obiektywami to raczej marne szanse (jeden z forumowiczow tak twierdzi a ja mam powody twierdzic ze on wie co mowi) - czyli tak jak piszesz - 1.500 pln dorzucic i masz super sprzet.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki rah chlopaki jak chcecie to poczekajcie,do soboty w sobote kupuje olympus e410 14-42i40-150,porobie fotki wstawie i tez napewno kupicie ten sam.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rah - a nie zastanawiałeś się jendak nad E510? Skoro już masz dość sporo za sobą w kwestii aparatów to może jednak lepiej kupić bardziej zaawansowaną konstrukjcę niż 410? Albo wogóle pomyśleć o D80?

Co do robienia makro. To wyjścia są dwa - albo kupić dedykowany obiektyw makro o skali odwzorowania 1:1 (ja mam w swoim Nikonie Tamrona 90Di) albo dokupić (mówię w przypadku e410 albo e510) soczewki Raynox'a. Nimi bawiłem się jak miałem kompaktowego Olympusa C-760 i daje to bardzo dobre efekty (choć trzeba się "naumieć" robić zdjęcia takim zestawem). Poza tym można w przypadku Olka i dwóch obiektywów kupić pierścień do odwrotnego mocowania i złożyc dwa obiektywy w kupkę - wtedy dopiero mamy powiększenie :) .

Natomiast kupowanie obiektywu z zmiennoogniskowego z napisem na obudowie "macro" to troszkę dla mnie ryzykowne, gdyż nie zawsze zrobimy czemuś małemu zdjęcie tak jakbyśmy chcieli a przy okazji skala odwzorowania nam znacząco spada.

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zloty_2000 - zastanawiałem się też nad 510, ale akurat rozmawiałem z kilkoma użytkownikami E-410 czy im coś przeszkadza i są zadowoleni. Ja nie chcę dużej cegły, którą czuje się w rękach, dobrze trzyma, ładnie obejmuje palcami i że palce nie mdleją. Chcę poręczny mały korpus ze wszystkimi zaletami lustra. Z trzymaniem dużych, czy małych korpusów nie mam problemu. Kwestia przyzwyczajenia, opanowania funkcji i potem wszystko już jest we właściwym miejscu.

Pewnie gdybym się zdecydował na E-510, czy na D80 też byłbym zadowolony (może nawet bardziej :) ), jak ponad 90% użytkowników swoich lustrzanek zachwalających własny system pod niebiosa :)

Ja wybrałem E-410 i będę zadowolony.

W Canonie S2 IS szukałem własnych ustawień i kombinowałem, że nawet po roku jeszcze mnie zaskakiwał możliwościami, jak się sprytnie coś poustawiało. Jak poznasz własny sprzęt i wyciśniesz z niego chociaż 80% możliwości to będziesz zadowolony, a im lepszy sprzęt tym więcej szans na dobre zdjęcia, zaznaczam szans, bo trzeba jeszcze po prostu umieć robić zdjęcia :)

Akurat makro mnie szczególnie nie pociągało, ale mając ten sprzęt pewnie sobie coś w przyszłości pokombinuję :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zloty_2000 :

rah - pisałem o e510 że ciekawszy wybór bo nowszy, a przy okazji szwendania się dziś i nadrabiania lektur znalazłem test e410 w optycznych

http://www.optyczne.pl/index.php?test=aparat&test_ap=52

są tu opisane zalety i wady :) w sumie do poczytania

POZDRAWIAM

Andrzej

Przeczytałem i popatrzyłem , jak oceniają inne aparaty i podaję suche dane:

Olympus E-410 w podsumowaniu 4,1 / 6,0 punktów

Nikon D40x 3,9 / 6,0

Nikon D80 4,2 / 6,0

Canon EOS 400D 4,0 / 6,0

Olympus E-510 4,2 / 6,0

Wyniki bardzo podobne, dlatego pisałem, że z każdego wyboru można być zadowolonym. Akurat ja dokonałem takiego wyboru :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rah - dokładnie jak piszesz :):), jedyne co mnie przeraziło w całym teście to że zjechali wizjer optyczny i zaliczyli go jako wadę w tym modelu.

Ale koniec końców - jak pomacasz, poprzymierzasz się i Ci się spodoba dany model to już z 40% sukcesu w robieniu zdjęć bo ważne jest żebyś dobrze czuł aparat w rękach :)

POZDRAWIAM

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rękach wolę czuć coś innego, aparat mnie nie podnieca :):)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.