Skocz do zawartości
Iceberg

Osram W67 pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...chce dolozyc do Hqi 150W 14000 dwa razy Osram W67...nigdzie nie znalazlem opini o nich...czy ktos moze ma lub mial takie?...bardzo prosze o opinie.Jak one swieca?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie takie świetlówki i jestem zadowolony właśnie w połączeniu z HQI tyle, że 13000 K. W Niemczech bardzo popularne niebieskie oświetlenie. U nas większych niż 20W nie widziałem. Znacznie podrożały, bo do niedawna kosztowały 10-12 zł, a teraz około 30 zł


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rah czy mozesz mi powiedziec cos o ich kolorze?...sa bardziej niebieskie czy fioletowe?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 67 są absolutnie niebieskie. Philips robi takie same w oznaczeniu TLD Blue i te też używam zamiennie. W zasadzie nie wiem, czy to nie są jednakowe świetlówki 67 Osram i Philips Blue.

Jeśli chodzi o fioletowe to też są takie Osram , mają jednak oznaczenie 77 i dodatkowo nazwę handlową "Fluora".


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg

Jak Rah juz napisal, Osram 67 to super niebieskie swiatlo. Wlasnie takie, jakiego poszukujesz :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam...wlasnie poszlo zamowienie,pojutrze zobacze ta cudna niebieskosc...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Osram 67 emituje piekne niebieskie swiatlo,wg mnie z lekkim fioletowym odcieniem.Odpowiednikiem jest rowniez Philips TL03 lub AQUA CORAL.Te ostatnie sa od niedawna dostepne w polsce w wersji T5.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rah:"Te 67 są absolutnie niebieskie. Philips robi takie same w oznaczeniu TLD Blue"

roman763:"Osram 67 emituje piekne niebieskie swiatlo,wg mnie z lekkim fioletowym odcieniem.Odpowiednikiem jest rowniez Philips TL03 lub AQUA CORAL"

Widze tu dwie sprzecznosci. Mam Philips Blue i swieca zdecydownie na niebiesko zadnej fioletowej barwy nie maja. A roman763 pisze ze osramy67 siweca na filoletowo jak aktynki. Cos tu niegra?


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie takie świetlówki a każda o mocy 36W świecą zdecydowanie na piękny niebieski kolor:),na oko świecą identycznie jak coralstar sylwani,miałem je obok siebie :)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ryzio. Nie napisalem ze te swietlowki swieca na fioletowo.Swieca na niebiesko z lekka domieszka fioletu.Stosowalem swietlowki osram 67 a obecnie stosuje philipsa i wg mnie obie emituja identyczne swiatlo.Ponizej zdjecia pod Philipsami(niestety zapomnialem jak sie wstawia pojedyncze fotki,wiec wstawilem wszystkie.Dwa ostatnie sa pod samymi philipsami.

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=106899#106899

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.