Skocz do zawartości
arsik

Trójkątny komin aż taki zły?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamierzam w sumpie zrobić trójkątny kamin, ale wiekszość znajomych mi go odradza. Podobno lepszy jest prostokątny albo kwadratowy. Proszę o opinię praktyków tematu ;-)

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumpie komin :con????? a poco Ci tam komin? kominy robi sie w głownym zbiorniku. Chjyba ze jestem jakis niedoinformowany;p


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trojkatny jest fajny bo malo miejsca zajmuje, ale jak zmiescisz w nim np 3 rury, to moze byc problem jesli musialbyc np odkrecic w nim cos przy dnie (np jakbys mial rure powrotna przykrecona a nie wklejona, lub odpukac cos uszczelnic) - lub wylowic jakas rybke z niego :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam 2 kominy przelewowe trójkątne i jest ok. (fakt będzie trochę kłopotu jeśli musiałbym np. odkręcić w nim cos przy dnie - ale kto to robi ) jak już raz zalejesz po sprawdzeniu szczelności to nie rozkręcasz no chyba, że przy sprzedaży całości, - nie ma kłopotu z takim kominem mało miejsca zajmuje i to główny atut Pozdrawiam


650l, sump 200l, 220kg skałki, 3x150 HQI + 4x80W T5, 2x RESUN WAVER 15000A + 2x TUNZE 6060 + 2x TUNZE 7240.25

nowy projekt 1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ryzio :

w sumpie komin :con????? a poco Ci tam komin?

O kurcze, ale wpadka ;-) Chodziło mi o akwarium ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam trojkatny, jak wpadla babka to musialem rury wyciagac zeby ja wyjac, bo reki nie wsadzilem (za malo miejsca) i to jest jedyna wada :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze się ale względem babki w kominie

niestety przebywam na szkoleniu w szczecinie i wróce dopiero w piątek, a moja nażeczona twierdzi że wcieło babkę i obawiam się właśnie że wskoczyła do komina - niestety w kominie mam bactobale " na sucho " tak wię pewnie już po babce - mam tylko nadzieje że nie zapaprze zbytnio wody do piątku bo raczej nic tam jej nie wszamiem:(


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki z kominem trójkątnym wyglądają ładniej, mniej sie komin rzuca w oczy, sam mam prostokątny i przy następnym akwarium będę robił ścięty.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i łatwiej uzyskać odpowiednią cyrkulacje - prąd wody nie napotyka zbędnych oporów


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUK4344 :

podłącze się ale względem babki w kominie

niestety przebywam na szkoleniu w szczecinie i wróce dopiero w piątek, a moja nażeczona twierdzi że wcieło babkę i obawiam się właśnie że wskoczyła do komina - niestety w kominie mam bactobale " na sucho " tak wię pewnie już po babce - mam tylko nadzieje że nie zapaprze zbytnio wody do piątku bo raczej nic tam jej nie wszamiem:(

dwa razy w kominie z bactobalami wylądował u mnie synchiropus. Nie wiem, jak to robił, ale pomiędzy kulkami przedostawał się na dół, gdzie już była woda i go stamtąd wyciągałem bez szwanku. Na szczęscie komin kwadratowy, ale myślę, że przecież można małą siatkę do ryb wsunąć w komin i nawet z trójkątnego wydostać rybkę.

Teraz zastanawiam się, jaki komin zrobić, czy trójkątny, czy kwadratowy i wychodzi mi, że żeby luźno rurki zmieścić to muszę zrobić komin o najdłuższym boku co najmniej 40 cm i zastanawiam się, czy nie lepiej zrobić prostokątny 30x15.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja będę w domu w piątek w nocy a babke wcieło wczoraj

:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 kominy trójąktne w przeciwległych narożnikach o dł przyprostokątnej 17cm. Komin zlewowy z grzbieniem odbiera wodę przy max cyrkulacji ok 7000l/min bez problemu. W kominie 30cm gąbki i ceramika filtracyjna pod nią. Komin doprowadzający z jedną rurą o śr 32mm przechodzącą przez otwór w dnie bez śrubunku ani uszczelnienia. Miejsca w brud ręka wchodzi do dna bez problemu. Kominy zajmują mało miejsca łatwo je zamaskować skałą, a cyrulacja wody doskonała Przez pół roku zbiornik funkcjonuje wyłącznie na pompie obiegowej, a życie kwitnie.Rozwiązanie godne polecenia.

160x60x60, sump 100x40x40, hp5250, TS1060,KM500, 3x250 HQI+2x58 actinic ,sporo miękasów, kilka sps,rybarium


160x60x60 ,sump 100x40x40, deltec hlp 5250,deltec TS1060s, mixer KM500,IKS Aquastar z dodatkami, dozownik aquastar4pro,lampa Arcadia series3-3x250W HQI(BLV14k)+2x80W actinic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.