Skocz do zawartości
Filavandrel

jupi zalane :D

Rekomendowane odpowiedzi

elo wszystkim :)

po kilku miesiącach pracy w końcu zalałem moje 375l :)

fotka na razie nic nie pokazuje :)

a taki oto setup :)

375l (komin podłużny na całej jednej bocznej ściance) + sump 70l (2 komory)

oświetlenie 2x 150W HQI 14KK BLV Nepturion

2x 80 W ATI Blue plus (jutro dopiero montuje)

główna pompa Eheim 1060 (2280l/h 50W)

odpieniacz H&S 150-F2001 (do 850l) na new-Jecie 3000 ze zwężka wenturiego (zostanie zmienione na czasie na aqabee2000/1 z igielka)

cyrkulacja 2x Tunze 6100 +2 single kontroler (2x 12000l/h :)) + marea 6000 (docelowo zostanie usunięta, lub zastąpiona 3 tunze)

grzałka Jager 300W

29 kg skaly z frachtu (ach ten zapaszek, a i odpieniacz głupieje :) - ma co wybijać)

Jutro układam skale w coś normalnego na razie leży plackiem na dnie. Jak na razie 2 dzikusy kraby wyciągnięte :D obydwa obecnie w kominie, dużo glonów wyższych na skałkach. Docelowo dojdzie jeszcze 30 kg z działającego obok 60l baniaczka (+50l sump :D) i cale życie z niego.

917-zalane.jpg

PS. Akwarium jest do oglądania z 3 stron :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zabawa trwa:) gratulacje, zlapales bakcyla:) Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zarniki takie same? 14000k bo ten po prawej wydaje sie inny, bardziej zolty. masz nietypowe ulozenie lamp. Podoba mi sie:) ale czy nie slepi osoby patrzace z boku???


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te lampy to chyba tymczasowo tak wisza? :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaaa bakcyla to już mam od ponad 1.5 roku :) tylko w małym już sie nic nie mieści bo tak korale urosły :)

@Ryzio tak oba takie same, może kamerka trochę przekłamała, albo zawiesina bo woda dopiero sie powoli klaruje po wsadzeniu skały (dużo syfu sie sypie)

lampy prawdopodobnie pójdą jeszcze jakieś 5-7 cm w dol, a już w tym położeniu nie ooślepiają

@MateuszD nie ona tak będą bo całość będzie jeszcze obudowane PCV (korona naokoło akwa) no i jeszcze będą zwisać z tego stelaża świetlówki :) dziś nie miałem już siły ich robić ale jutro je poskładam :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje:yes


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazny oszaleją z radości. Gratulacje.


-216L, Aqua Medic Ocean Light 150, 24W ATI Blue Plus T5, Eheim 1250, Marea 4400, Tunze NanoStream Set TNS05, Deltec AP 600, Mikser AM KS-1000, SP-1500, Lajon 111

-10L, 2x11W Lauci, Aquel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Filavandrel, no to zaszalałeś kolego :), dobry pomysł z kominem na całej długości, jeśli chodzi o pompy, tą która jest przy przedniej szybie umieściłbym z tyłu na przeciwko drugiej z tym że na różnych poziomach, a w przyszłości dokupiłbym mniejsze Tunze 6055 dwie sztuki i umieścił po obu końcach przedniej szyby.

Powodzenia.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman Rożek z cyrkulacja to ja na razie eksperymentuje :) będę ja dokładnie układał jak skale ustawie, na razie ma dmuchać żeby cały syf ze skały wycisło, tak jak pisałem ta brzydka marea będzie do wywalenia i może jakieś małe tunziaki (1-2 sztuki) dam z tamtej strony, albo i nie bo mi świta jeden pomysł jak wykorzystać potem aqabee2000 która jest w 60l jako obiegówka :)

edit: aaa Roman ja nie mam przedniej szyby :) ja mam 3 przednie :) w zależności z której strony patrzysz :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filavandrel :

edit: aaa Roman ja nie mam przedniej szyby :) ja mam 3 przednie :) w zależności z której strony patrzysz :)

tak w Zabrzu wszystko jest możliwe......


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie jest :yes

Ten odpieniacz jakbym znal :) Pociagnie to akwarium bez problemow. Gdybys kiedys chcial jeszcze lepszy, to na igielke Aquabee doczep "farfocle".

Powodzenia


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje :) wstaw teraz do srodka swoje male i bedzie :)

to jest 29 kilo ? strasznie malo jakos wyglada :) (beton ...beton... :haha)

ale to moja nieobiektywna opinia - nienawidze plyt. cholernie mi ciezko z samych plyt ulozyc jakas sensowna kompozycje na ktorej sie w przyszlosci beda mogly korale trzymac :). jakos nie mam za grosz artystycznego zmyslu. wole bardziej pekate kawalki.

tak patrze ba te pompy i chyba jednak lepsza cyrkulacje uzyskasz jak je dasz na przeciwlegle krance. pamietasz jaki wir byl u Rafala ? z tego ustawienia takiego czegos nie wycisniesz. chyba ze stawiasz na pulsowanie :)

do kogo teraz ludzie beda korale na podleczenie wrzucac ?

Zatroskany ... :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: aaa Roman ja nie mam przedniej szyby ja mam 3 przednie w zależności z której strony patrzysz

3 przednie szyby a tylko jedna fotka :):D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@R@F@L nonono tak na te fotki naciskasz :) jak bedziesz grzeczny to moze jak wroce dzis wieczorem do domu to zrobie "3" fotki kazdy przedniej szyby i umieszcze :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:yes:D

Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dla ciebie R@F@L :) sorki ze dopiero dzisiaj :D

917-akwa3.jpg

917-akwa4.jpg

917-akwa5.jpg


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za jakosc zdjec :) nie mam teraz dobrego aparatu w domu

ta mareea wlasnie znikla z tego miejsca i poszla na druga strone akwa :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh dzieki za fotki :)widze ze robota idzie pełno para.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No odswiezam troche temacik :)

2 aktualne fotki akwarium (bedzie juz jakies 10 dni od przeniesienia wszystkiego z malego 60l zbiornika)

wszystkie korale maja sie dobrze, zarnik ten co byl leciutko zoltawy sie wypalil i maja teraz obydwa ta sama barwe (ciekawe dlaczego tak bylo...), ryby szaleja :D

acha :D kiedys tam dosypalem 45 kg piachu :D, marea poszla do miesznia solanki, tunze zostaly rozmieszczone po przeciwleglych stronach akwarium :D

917-akwarium_12_01_2008_1.jpg

917-akwarium_12_01_2008_2.jpg

fatalmne kolory robi moj aparat :D musze z tym powalczyc...


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie to wyglada. Troche ten aparat kiepskawy. Napewno na zywo bedzie duzo lepiej wygada. Niepodabaja mi sie tylko te glony... ale pewnie zniakna jak sie wszytko ustabilisuje.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, narzekales ze korale sie nie mieszcza, tu je wrzuciles i ... zniknely :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom one tak calkiem nie zniknely :) a miejsca tez tak calkiem duzo nie zostalo :D

Ryzio, glony zanikaja z dnia na dzien, w poniedzialek jade do szklaza zeby zamowic zbiornik na refugium ktory bedzie stac obok sumpa, wiec jak tam zaszczepie glony to u gory beda szybciej znikac z powodu konkurencji pokarmowej :D

postaram sie zrobic jutro jeszcze jakis fotki (pobawie sie tym badziewnym aparatem, moze cos lepszego wycisne z niego...)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.